ЛАЗЕРНА ОПЕРАЦИЯ ЗА ПРЕМАХВАНЕ НА ДИОПТЕРА

  • 10 976
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Momi4eta a za dalekogledstvo dali moge? Az sam s 5+ i lek astigmatizam na ednoto oko ot kakto se pomnya.Blagodarya predvaritelno!

# 16
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Momi4eta a za dalekogledstvo dali moge? Az sam s 5+ i lek astigmatizam na ednoto oko ot kakto se pomnya.Blagodarya predvaritelno!
би трябвало и далекогледство да премахват

# 17
Momi4eta a za dalekogledstvo dali moge? Az sam s 5+ i lek astigmatizam na ednoto oko ot kakto se pomnya.Blagodarya predvaritelno!
би трябвало и далекогледство да премахват
Blagodarya  Grinning Simple Smile. Ste vzema da se obadya v tozi centar "Vision" i ste vidya kakvo ste mi kagat.

# 18
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
искам да попитам за операцията след лазера, ще усетя ли някъква болка и ще се наложили да нося превръзка на очите

# 19
Ei, dnes im se obadih na Vision i zabravih da gi pitam za sled operaciata dali boli. #Cussing out Imah tolkova mnogo vaprosi 4e ne znaeh koe po napred da pitam.Kazaha 4e samata operacia ne boli izobsto,dori ne se 4uvstval diskomfort, a samo silna svetlina v okoto. Te go nari4at ne operacia, a "manipulacia"-traelo samo okolo 30 secundi na oko. Kazaha 4e za 1 den se vazstanovyavas no neznam dali se hodi s prevrazka ili ne. Pitaha me dali nosya lesti ili o4ila zastoto imalo zna4enie. Pregleda e 120 leva no vklu4va vsi4ki neobhodimi izsledvania i eventyalno profilakti4en pregled sled tova. Byaha mnogo lubezni. Az vzeh dosta da se navivam za tazi operacia i opredeleno ste ida sledvastia pat kato se pribera v BG. Mejdy drygoto Svetle prava bese-tretirat i dalekogledstvo.  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 3 328
искам да попитам за операцията след лазера, ще усетя ли някъква болка и ще се наложили да нося превръзка на очите
Няма да усетиш болка, само светлината ще ти пречи и очите ще сълзят, но това е веднага, щом излезеш навън, докато се прибереш. После пийваш едно хапче - приспивателно, което са ти дали от клиниката предварително, и заспиваш до другата сутрин. От момента на излизането от клиниката до връщането ти за първия контролен преглед на другия ден носиш не превръзка, а специални пластмасови очила /като защитни черупки/, леко затъмнени, на ластик, с уплътнения около очите, така, че да не се местят, докато спиш, и с отвори за вентилация на очите. Те се носят още поне две седмици /сама ще почувстваш кога си достатъчно сигурна, за да спреш да ги носиш - аз лично не ги свалих по време насън поне месец/, докато спиш - да не се пипнеш неволно в съня си или да натиснеш по друг начин клепач, око...Принципно това ще ти "набиват" през цялото време в клиниката - да се владееш много добре и да не пипаш окото/очите. Много е важно, за да не се разместят ламбата. При другия вариант на операцията - т. нар. PRK /с изстъргване на роговична тъкан, вместо изрязване на ламбо/ вероятността да повредиш нещо сама е по-малка, тъй като се слага дишаща леща /доколкото помня/, но пък боли, докато роговицата епитализира.

Общи условия

Активация на акаунт