Вече съм на ясла! Тема втора, хайде идвайте в отбора!

  • 32 108
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 560
Едно ново полълнение приемате ли? Simple Smile

Аз като врял и кипял човек с каката, си мислех че съм претръпнала, ама пак ми се сви сърцето миналата седмица. Тогава мъника беше за 1/2 ден на ясла, после си го взех понеже не е проходил и непроходилите ги искат само до обяд.
След като си го взех питах и ми казаха, че има сополиви деца в групата. И аз от своя страна им казах, че докато не сложим ваксината, няма да го пускам.
Той пък взе, че хвана някакво вирусче и сега е с леки сополи, та не знам кога ще сложим ваксината и кога ще тръгне на ясла.

Mishinatorka , в кое ОДЗ сте в Слатина? Защото има 61 ОДЗ Шарено петле и 67 ОДЗ Мечо пух. Питам, щото моите са в 61-во Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 5 735
За да не ни местят,не трябва да прекаляваме и да се отклоняваме от темата.
Днес ни е първата родителска.Чакам я с нетърпение.Преди 2 дни малката се прибра одрана по окото,не една реска, а сериозно задиране. С много недомлъвки чух отново името на "побойничката" на групата,на която майка й оставяла дълги нокти.Искам да я видя и побийничката, и майката,че при нужда да се разправям и аз.Малката е най-малакта в групата и колкото и да я пазят сестрите,има 3 годишни,които упражняват власт над малките.

# 17
  • Мнения: 79
Привет и от нас. При нас има парно, някакво локално, но е доста топло вътре. На 18 ще има родителска среща. Иначе още сме до обяд, края на седмицата ще пробваме да спи там евентуално. С тези болести вече не правя планове за нищо.

# 18
  • Мнения: 1 441
Ето ни и нас в новата тема.  Peace
Деян вече ходи с желание на ясла - сутрин няма търпение да го събуя и облека и даже нервничи, когато не му отворят веднага вратата. Но при нас проблем остава спането - вече заспива там сам (как заспива той си знае   ooooh!), но често спи малко, по 40-50 минути и се събужда и почва да реве. И като не могат да го успокоят ме викат в 3 да си го взема  Sad. Не знам като тръгна на работа след седмица как ще я караме.
Иначе в нашата ясла още не са пуснали парното и аз си го обличам с боди с къс ръкав, блузка с дълъг и горнище на анцуг (не подплатено) отгоре. Надолу само по панталонче. Надявам се ако го видят да се поти да го съблекат все пак, ама то не се знае, знае ли се. Но като пуснат парното ще е само по потник и блузка - децата там тичат, скачат и се загряват със сигурност. А и като го знам моя как мрази да му е топло......
За водичка си му давам неговото си шише все още и няма проблем, приемат ми го, но колко му дават да пие от него не знам. Като си го взимам шишето е наполовина, но дали пие или го изливат...... А и дори да го пие, за цял ден половин шише е много малко, но не знам на това как мога да влияя. Иначе ми казах, че ще го учат да пие от чаша, щото ХЕИ-то им правело проблеми за външни шишета.  newsm78
Утре и ние имаме родителска среща и вече нямам търпение....

# 19
  • Варна
  • Мнения: 692
Привет. Ние започаваме ясла края на месеца, дотогава само ви ще чета. wavey

# 20
  • София
  • Мнения: 2 780
Аз само се записвам да ви следя, понеже при нас няма нищо ново-малкия още е болен...и тази седмица няма да ходи със сигурност.
А относно по-ранното вземане от ясла(градина) -забелязах, че много семейства ползват гледачки, за по няколко часа, колкото да вземат децата и да ги гледат докато се върнат от работа.
Хм, то не стана съвсем "запис", но нищо  Joy

# 21
  • Мнения: 172
Опа  Mr. Green
За новата тема   bouquet

Ла вида, няма ме на първа страничка, да  Crazy

Та Александра е в 21 ясла "Бон-Бон"

Doro също са в тази ясла, ама не знам как се казва малката кукла  Blush

Ау парно ли има в някои ясли...трябва да питам, че аз си я навличам с анцинг горно и долно, боди с къс ръкав, блуза с дълъг и дълги термо чорапи  Whistling

Amica, здрасти и тука  Party

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Чудя се кому е нужно това ранно взимане от гледачки и баби, за децата или за персонала  newsm78 В 17.15 бяхме послени в групата и сестрата беше много ядосана, да не говоря че няои от персонала от други групи засякохме на вратата бързащи да си тръгнат  Close  А взимането на децата от детската градина (отделни сгради делят едно заграждение) беше в разгара си, понеже ми се наложи да почакам свеки пред оградата, сама трудно ги водя вече изморени и тя ми е помощничка, за 10 мин от яслата изведоха само 1 дете  Confused Сестрата вечер е толкова незаинтересована, издърпа насила една книжка от ръцете на Вали и тя ревна  #Cussing out единственото което ми каза за тях е цитирам "Валерия или Михаела киха", ама коя и на какво казва точно "киха" (дали е цял ден или е инцидентно няколко пъти) не можа да ми каже набързо затвори вратата и избяга  Shocked Повече от час сме си вкъщи а и по пътя никоя не е кихнала нито веднъж  Confused После свеки, която по начало е изключително търпелив и толерантен човек ми сподели че хич не я е харесала, снощи я чу как се жалваше че Михаела не седи мирно за смяна, днес че някой киха без да знае кой ми то по тази логика може да е кихало и друго дете а не моите  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 172
Пфффф хора с тва ранно взимане....който го практикува, моля да каже как става...и аз днеска в 17:30ч бях ПОСЛЕДНАТА в цялата ясла  #Crazy Естествено бяха сърдити всички  #2gunfire

# 24
  • Мнения: 1 224

Надявай се  Joy На първо време се сещам за Теди, че я няма в списъчето, а ще се приберат от работа и други мами Simple Smile

А, говорех за темата. За списъка ми е ясно  Mr. Green

Мишана   bouquet

v_spasova, объркала съм името. В "Шарено Петле" сме, но още не е ходила. Трябва да ходи от другия месец, но честно казано не знам дали да не я поотложа, защото е много, много малка, не може да ходи, аз нямам работа, която да ме чака и тн, и тн.  Confused
Ти доволна ли си от яслата?



# 25
  • Мнения: 3 589
Teddy*   bouquet Нора е моето детенце   babyuu така че ако още може да се редактира първия пост
Doro ---- Нора ---- 21 ясла Бон Бон
Ако не може сега - в следващата тема някога като прехвърлим следващата 50-тица.

Взимаме Нора към 5 без нещо и тогава има още доста дечица. В кратък интервал около 5 часа става голяма навалица от родители в нашата група, така че вие всъщност сте много малко по-късно, така че хич не се притеснявай! Лелите вероятно се дразнят на колежките си от другите групи, защото още преди 5 часа съм ги виждала горния етаж да затваря кепенци и жените си бият камшика  Wink

la vida loca с теб мисля се познаваме от една поръчка Спортс дайрект - в Жабчето в Белите брези се видяхме ... доста тениски имаше за голямата щерка, така и не питах дали уцелихме размера и станаха ли й  Simple Smile

v_spasova си я спомням само като ник отпреди две години някъде в отчетните теми за мартенки... Но аз се мернах съвсем за малко там, защото хич не ме грабна идеята зад тия теми... 

# 26
  • София
  • Мнения: 117
Днес моя син пак е много ревал и нищо не ял и пил, дори вода  Confused Лелката/сестрата ми каза, че не желае нищо да взема от тях. Попитах я какво можем да направим, а тя ми отговори - нищо Confused. Като го обличах уж се поуспокои, но като чу едно момиченце да плаче се включи и той.
Казаха ми, че има много хремави деца, на Влади също много му текли сополи. Това и вчера ми го споменаха, но вкъщи нищо му няма. Предположих че е от реването. Днес все пак реших да отида до личната, тя каза, че нищо му няма и ще му напише бележка, че е здрав. Заговорихме се, а той се разплака и тя с "половин уста" тръгна да ми предлага бележка ( да не ходи, че е много разстроен), а аз веднага приех  Blush Май предадох фронта на бърза ръка.
Но Влади наистина е доста разстроен. Разревава се на входната врата без значение дали излизаме или се прибираме, иска само да го гушкам, търси баща си...
В понеделник ще опитаме варианта баща му да го води.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте,

Записвам се и аз в темата. Чета ви редовно, но още няма какво да споделя. Днес уговорихме дата със сестрата - 24.10. Едно ми е свито и притеснено, но ще видим как ще потръгнат нещата. 

Относно ранното вземане - не искам да ви разочаровам, но от опита ми с голямата ми дъщеря това не се променя през цялата година. Наистина не знам как успяват родителите да взимат децата толкова рано. В яслата децата се взимаха масово около 16.30-17 часа. После в ДГ малко се измести около 17.30-18 часа. Когато водих София на ясла ходех и на лекции, бях бременна и после по майчинство и можех да си позволя да я взимам по-рано. Но сега ще си търся работа и не знам какво ще мислим. Мъжът ми е поне до 18 на работа. Аз едва ли ще мога да си намеря работа до 16.30.  Confused Но живот и здраве ще се оправяме някак, само малкиятда се адаптира бързо и да не боледува.  Praynig

За списъка - Ивон - Калоян - 33 ОДЗ

# 28
  • Мнения: 925
Може ли при вас?!? В яслена възраст е - 2.8години, но е в частна градина - не ни приеха в държавна. Два дни ходи, сега е в къщи сополив  #Cussing out Ако така ще я караме, не знам как ще се оправим  Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 4 560
Mishinatorka, значи сме заедно Wink
Мен ме 'турнаха' в родителския актив, като познато вече лице  Mr. Green Но засега нищо няма да се събира като допълнителни средства, имали си достатъчно. Ако изникнело нещо, щели да кажат.

Може да се каже, че съм доволна. Не съм я взимала моята подсечена, неизмита, изподрана за 2 години.
Сами ще е при сестрите на кака си.
Лора си е много контактна, рева само 1 седмица, много бързо свикна. Но и тя беше почти готова - на 1г.3м като тръгна успяваше горе-долу да се храни сама, после не съм имала проблеми с махането на пампата.  Научи се на доста песнички - в началото само мелодията се познаваше Simple Smile И понеже тя не беше проблемна, и аз не съм имала оплаквания.
Но има мами, които се оплакваха - на една мама детето много плачеше след почивката лятото и в начлото се напишквало по време на сън, и те почнали да искат памперс.

Общи условия

Активация на акаунт