Вече съм на ясла! Тема втора, хайде идвайте в отбора!

  • 32 165
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 62
Момичета,и ние изкарахме вируса но с температура до 38.5 и червено гърло,така беше 3 дни,после тъкмо мислех че се е оправила и хоп хрема с кашлица  ooooh! ,направо  вчудо с евиждам тъй ще си изкараме 10дена вкъщи,а тъкмо беше свикнала да спи в яслата  Sad

Последна редакция: пт, 14 окт 2011, 13:35 от pepsipasta

# 61
  • София
  • Мнения: 5 775
Сега директорката иска да обвини нас,че детето се самонаранява. Къде мога прочета някакви правилници за вътрешния ред и задължения на възпитателките?

# 62
  • Мнения: 1 046
Директорката винаги ще си защити персонала, ама това самонаряване - ми е прекалено фалшиво, а за правилници не знам.....Знам само, че отговарят за живота и здравето на поверените им деца....
Дано да има положително развитие по проблема....

# 63
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И аз искам да прочета правилниците, колкото и да оглеждам коридорите никъде няма изложено нищо  Rolling Eyes
При нас има леко развитие, предпочетох да не рискувам да ги водя на ясла леко покашлящи (и да ме викат след час да си ги взимам пак с измислена Т), а Т нямат и двете. Дори татко им ме обвини че си търся причина да не ги водя на ясла и че нищо им няма  ooooh!. Обадих се че ще се видим в понеделник и почнах със сироп за кашлица. ЛЛ по телефона питах и ми каза Мукоплант, като че ли пресече кашлицата пък ще видим как ще са утре.

# 64
  • София
  • Мнения: 117
Сега директорката иска да обвини нас,че детето се самонаранява. Къде мога прочета някакви правилници за вътрешния ред и задължения на възпитателките?
  #2gunfire еее, тези пък прекаляват
desitoo ама защо лъжат тези сестри, нали на твоите момичета им харесва в яслата, не плачат. "Разбирам" с лъжливи състояния да искат да си отпочинат от някое ревящо (като моето) дете, ама да гонят деца, които не им създават тревоги  Thinking
Аз също се озъртах за правилник, че не бях разбрала за род. среща, но не го съзрях никъде  Rolling Eyes

# 65
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Когато пурвия път ми звъняха от яслата за измислена Т те покашляха само от време на време, но кое ли дете не покашля в това време  Rolling Eyes наистина след няколко дни се и разболяха но тогава не бяха болни. Тя и сестрата няма глас и шепне, чувам я със запушен нос а ми казва "Нямаме болни в групата"  ooooh! Сега реших драстично да взема нещата в ръце и ги почнах със сироп за кашлица дано са добре до понеделник  Praynig Според ЛЛ е нова политика на двете близки до кабинета и ясли, не сме единствените и пациенти върнати от тази ясла с измислена Т тя и затова беше ядосана вчера, днес и казах че си е мое решение и само съм ги уведомила. Оставам с впечатление обаче че директорката не знае, с нея разговарях тази сутрин че не мога да схвана смените на сестрата а другата е отпуск и всеки ден е различен заместника. Много изненадана остана като и казах че не ми се рискува да ни върнат и днес а не живеем близо и ходим пеша.

# 66
  • Мнения: 116
Вчера, когато я взимаха ми казаха, че много често се пробуждала и за това я сложили да спи в дневната стая, в кошарата за непроходилите Rolling Eyes
Сега ме притеснява едно съмнение, че не и обличат пижамата, а я оставят да спи с дрехите от деня!!! Дано не съм права, че няма и как да разбера!

Сега директорката иска да обвини нас,че детето се самонаранява. Къде мога прочета някакви правилници за вътрешния ред и задължения на възпитателките?

Поискай да я преместят в друга група, ако проблемът с това дете се задълбочи. Така ще е трудно за твоето детенце, защото ще трябва да свиква с нови лелки и сестри и обстановка, но поне няма да е постоянно с рани.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 775

Сега директорката иска да обвини нас,че детето се самонаранява. Къде мога прочета някакви правилници за вътрешния ред и задължения на възпитателките?

Поискай да я преместят в друга група, ако проблемът с това дете се задълбочи. Така ще е трудно за твоето детенце, защото ще трябва да свиква с нови лелки и сестри и обстановка, но поне няма да е постоянно с рани.

Поисках - не можело.Незнам защо си мисля,че въпросната госпожа, от днес е излъгала,но ще видя.Специално ще си тръгна по-рано от работа, да взема малката и да я видя.Ако няма ново нараняване ще има разправии с много по-груп тон.Вчера бях мила и разбираща,но окаже ли се ,че се опитват вече да ме баламосват ще ми паднат кепенците и ще си проявя гадната страна. Някак си не мога да повярвам,че детето се самонаранява,точно в зоната на очите,търкайки ги след сън.(Така била се появила днешната драскотина ooooh! ).

# 68
  • Мнения: 172
Ха добър ден и от мен!

Аз днес също съм мноооого ядосана и разочарована  Tired Обадиха ми се по телефона, че Александра била с 37,7С. Отива баща и да я вземе (днес е почивка), плачела била Thinking Тая работа с моето дете...трябва нещо да му се е случило, че да плаче така. Мъжа ми отиде с термометър и премерил 37,2С (при положение, че е плачела). Вкъщи аз я измерих и беше 36,6С. От 12:30ч до сега я меря пред 20-30мини все няма...е къде отиде тая температура ммк му...Не знам защо, но като ви четах за тея изпълнения вчера и веднага си помислих как и мен ще призоват по този начин, защото днес е петък, а аз ходя да я взимам в 17:30ч, което на тях им е късно  #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire Много ме е яд!!! Аз така се притесних, че пак е лепнала нещо...направо нямам думи....

mikimik, тва със самонараняването...ми дойде на мен в повече...не знам ти как си  ooooh!

# 69
  • Мнения: 572
Искрено съчувствам на всички Hug Недей те да мълчите и си търсете правата.  Peace ТОВА ВСЕ ПАК СА ДЕЦА А НЕ ДОМ ЛЮБИМЦИ ИЛИ КАРТОФИ  #2gunfire

И аз да ви се оплача. В понеделник имаше РД в групата аз видях като носеха тортата родителите. И какво с оказва че едно от децата се е изринало а всички останали им се е разтроил много леко стомаха и всички се изхождат електриково зелено  Shocked Та накрая се разбра че тортата била с някаква много ярка глазура. #Cussing out Тия родители не знаят ли какво са оцветителите и че на децата не им влияят добре. Crazy Сега този понеделник като върнем пак на ясла че два дни сме ходили заради това ще се разправям и с родителите и с госпожите.  Peace Как може едните да донесат а другите да приемат торта с ЕЛЕКТРИКОВО зелена глазура  ooooh!

Отгоре на всичко малката от както беше в началото проблема с памперса после не се напишквала. А тази седмица за двата посетени дни ми върнаха два чифта наакани гащички и напикана ПИЖАМА. Тя никога не ми се напикава на обяд. И като и се ходи до тоалетна вече си казва  пии за пиш и качи за аки Отново съм побесняла.

За това ви казвам не стойте така иначе нищо няма да промени Направо съм извън кожата си от бяс  #2gunfire #Cussing out #2gunfire

P.S. :Бяса ми в никакъв случай не е насочн към вас. Ако съм засегнала с нещо написано някого много съжелявам.  Hug

# 70
  • Мнения: 91
Хоп и аз тук. Ние от понеделник пак сме на ясла след едноседмичен престой вкъщи заради сополи... Tired
Като ви чета за яслите и градините явно сме извадили късмет ние. Аз много се радвах че сме в чиста ясла , защото там госпожите винаги са били само с такива малки деца преминаващи през "ужасните две" и са претръпнали, докато в одз-тата минават и през по-големи дечица и нервичките им не са така тренирани явно.
За самонараняването , просто нямам думи  ooooh! има неща които могат да си причинят сами и такива които е абсурдно само като го чуеш .Да си издере очите, като си ги търка след сън , ми иде смешно, при положенние че вече веднъж е казано че друго дете го е издрало  Outta Joint звучи ми все едно го прекриват, защото са спали и недовидяли ...
Моето дете като тръгна на ясла тамън беше развила ужасния навик да си бърка в ухото( в горния край на ухото където има едно като дупчица) и така да заспива или като и е скучно. Но така бъркаще че от драпане и и бъркане пръстите и нон-стоп бяха в кръв където се е стичала, по блузките е имало няколко пъти, а да не ви казвам сутрин като стане на възглавницата какво беше  Tired Ужасна гледка, ако ми я бяха върнали така от там без да съм го видяла и дома, щях да го съсипя,но  това го знаех и ги бях предупредила да я поглеждат от време на време и ако пипа ушите да и махат ръцете от там  Peace Още първия ден ми се отчетоха че 3 пъти са я спирали да го прави. Тогава се бях ошашкала да и няма нещо на ушите (гъбички примерно) че така озадъчено ги човърка, та ходихме по лекари, и се оказа че нищо и няма, просто се заплесва и прави така. Аз ако я пипнех по ухото да я ибърша, пищеше от билка, а тя като се човърка, гък не казваше  ooooh!

# 71
  • Мнения: 1 046
٠•●СРАМЕЖЛИВКА●•٠·˙ , точно заради това, което пишеш във Варна е абсолютно забранено внасянето на торти в детските заведения....Само веднъж съм носила торта за празника на баткото, получих крив поглед от сестрата, а въпреки реномираното място от където бях поръчала тортата, през цялото време треперех дали няма да се случи нещо....От тогава и сама за себе си си казах, че не мога да поемам отговорност за още 25-30 деца и се отказах от тортите, а забраната си е отделна работа.....

# 72
  • Мнения: 572
Според мен не е проблема че няма забрана ами че трябва да има някакви изисквания които да се спазват.  HugТам от където аз поръчвам торти никога не е имало проблем. Само като им кажа че е за малко дете или за ясла Веднага се мислят някакви варианти каква да е тортата и ми издават подробен сертификат с дата на произв даже час слагат срок на год и задължително какво има вътре. Разбира се и картинката не е много хубава защото слагат много малко оцветител който задължително е упоменат в сертификата.

Та си мисля че може би ако има изискване за тези неща няма да има проблем с носенето. Аз още миналия месец се поинтересувах за алергии в нашата група точно за да знам каква торта да им поръчам.  Peace  Grinning

# 73
  • Мнения: 35
Чета последните постове и направо се ужасявам на какво с способен персонала на яслата само и само да си спести малко работа.Защо просто не си намерят друга,която да работят с повече ентусиазъм newsm78.Не мога нищо да кажа и коментирам за нашата ясла,понеже още сме на 2 часа.От другата седмица мислели да остава до обяд,а ние как се оправяме с тоя режим на водене и взимане не мислят.Днес са каза ли,че има напредък и не е плакал много.

˙·٠•●СРАМЕЖЛИВКА●•٠·˙Относно тортите за рожден ден,според мен трябва да се забранят.Ето една идея за алтернативна торта може да ви допадне Simple Smile

http://krokotak.com/2010/11/torta-s-iznenadi/


# 74
  • Мнения: 116
тъй като ние скоро бяхме рожденици мога да споделя, че поръчах бисквитена торта с крем и без украса. Купих от същата сладкарница захарни фигури, които подредихме отгоре и готово. Естествено ни задължиха да представим сертификат и когато занесох тортата ми го поискаха и прегледаха обстойно. Занесох им био сок от ябълка, за да съм сигурна, че няма да причиня проблем, ако лелките не догледат, а и аз не давам на малката други сокове освен домашно приготвени или от био производство с сертификат.

Според мен родителите и сестрите са тези, който трябва да мислят за това какво се дава на децата. Друг е въпроса, че има родители, който тъпчат децата си с боклучи и го смятат за абсолютно нормално. Е те трябва да бъдат контролирани при такива ситуации Peace

Общи условия

Активация на акаунт