Отговори
# 15
  • Мнения: 1 381
много благодаря за отговорите. Само не полуичх отговор на въпроса си за размера на платения отпуск. На каква база се взима и работодателя от него ли си го вади. МАлко ощетяващо за работодателя ми се вижда хем не ходишна работа хем да ти плаща годишен отпуск.


Платеният отпуск се плаща от работодателя на база месечното ти възнаграждение към момента на ползване на отпуска. И да, от него си го вади. Не разбирам какво те притеснява?

благодаря.
"на база месечновъзнаграждение към момента на ползване на отпуска" - аз съм по майчинство 2-ра година. Значи ли това че базата е последния отработен месец преди да излезна по майчинство.
Не че ме притеснява...ама ми се струва кофти за работодателе...хем не съм извършвала работа за него 2 години хем имам отпуска. Ако е вярно пък е чудесно Simple Smile.
И още един въпрос възникна. Мога ли първо да ползвам неплатен отпуск за гледане на големия (Феб. 2012 навършва 8 год) като не съм си ползвала натрупания платен отпуск за 2 години майчинство?

# 16
  • София
  • Мнения: 8 933
Възнаграждението за времето на платения годишен отпуск се определя по реда на чл.177. То се изчислява от полученото среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни.
Т.е да, ще се ползва за база последният месец в който си отработила поне 10 дни. Неплатеният отпуск за гледане на дете може да се ползва, независимо от наличието на платен. Няма изискване да се ползва първо платения.

# 17
  • Мнения: 1 381
Възнаграждението за времето на платения годишен отпуск се определя по реда на чл.177. То се изчислява от полученото среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни.
Т.е да, ще се ползва за база последният месец в който си отработила поне 10 дни. Неплатеният отпуск за гледане на дете може да се ползва, независимо от наличието на платен. Няма изискване да се ползва първо платения.

много ти благодаря   bouquet  bouquet  bouquet
сега вече съм наясно какво да правя . Добре че има такива като теб, че е мъка да се спарвяш със всичко сам.

Общи условия

Активация на акаунт