Може ли на 30 да започнеш да учиш два езика едновремено?

  • 11 579
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Чак пък толкова  Wink
За мен нямат много допирни точки... Но не това е важното. Авторката да дойде да каже какви езици е избрала, тогава ще го мислим.

# 16
  • Мнения: 2 401
Аз имам чувството, че ей сега ще влети да ни светне за най-новата методология за възрастни - научаваш два езика едновременно докато спиш, или нещо подобно..

# 17
  • Мнения: 3 695
Че може да започнеш, може, но не ми се струва най-добрия начин. Бих учила първо единия година-две, после другия.  Peace

# 18
  • Мнения: 4 841
Аз имам чувството, че ей сега ще влети да ни светне за най-новата методология за възрастни - научаваш два езика едновременно докато спиш, или нещо подобно..


Точно по същите доводи се въздържам от мнение... Ако темата е истинска, ще се включа по-късно.

# 19
  • Мнения: 1 243
Аз имам чувството, че ей сега ще влети да ни светне за най-новата методология за възрастни - научаваш два езика едновременно докато спиш, или нещо подобно..


Точно по същите доводи се въздържам от мнение... Ако темата е истинска, ще се включа по-късно.

между другото - от първият пост още ме връхлетя усещането, че ще ни бъде разкрит някакъв метод.. любопитна съм!
Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 12 122
Сега видях, че авторката се е регистрирала минута преди да пусне темата. ooooh!

# 21
  • Мнения: 0
Момичета на мен не ми стана ясно,авторката сама ли ще ги учи езиците или ще ходи на уроци?Защото определено има разлика... ако ще се подготвя сама + това ,че не е изучавала език преди,мисля че един ще е предостатъчен  Peace Много е важно и какви езици е избрала . Английския например е сравнително лесен език,мисля че няма да срещна трудности с граматиката,както испанския,италианския.Съветвам я да наблегне на един език,но да е упорита!Възрастта не е от значение,освен ако не минаваш 80те  и не те е хванала склерозата вече Mr. Green Успех на мацката!   bouquet

# 22
  • Мнения: 0
Сега видях, че авторката се е регистрирала минута преди да пусне темата. ooooh!
А аз видях твоя пост секунда преди да дам мнение  Mr. Green Дано не е поредната тема пързалка...  Tired

# 23
  • София
  • Мнения: 12 122
Английския например е сравнително лесен език,мисля че няма да срещна трудности с граматиката,както испанския,италианския.(
Не съм съгласна, но е въпрос на гледна точка вероятно. Английския далеч не е лесен език, а и граматиката му има твърде малко общо с българската като идея, което го прави труден за нас. В 90% от случаите си личи кога българин е писал текст на английски.

ПП Пързалка или не информацията може да послужи на някой друг.

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз имам чувството, че ей сега ще влети да ни светне за най-новата методология за възрастни - научаваш два езика едновременно докато спиш, или нещо подобно..


Ех, надявам се вбъдеще това да е напълно възможно! И защо не? Щом човекът е измислил придвижването по въздух, безжичното разпространение на информация за секунди или пластичната хирургия, защо да няма и начин за скоростно научаване на различни езици....

Нямам търпение това да стане възможно  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 0
Английския например е сравнително лесен език,мисля че няма да срещна трудности с граматиката,както испанския,италианския.(
Не съм съгласна, но е въпрос на гледна точка вероятно. Английския далеч не е лесен език, а и граматиката му има твърде малко общо с българската като идея, което го прави труден за нас. В 90% от случаите си личи кога българин е писал текст на английски.

ПП Пързалка или не информацията може да послужи на някой друг.
Не го казах на база сравнение с българския.Имах предвид ,че може да го научи на задоволително ниво,без да среща кой знае какви трудности с граматиката,каквито би срещнала ако започне с гръцки,руски,немски дори,на които граматиката е доста по-сложна.А иначе съм съгласна ,че английския не е толкова лесен език  Peace идиоми,произношение и тн.Споделила е ,че иска да и помогне в намирането на по-добра работа...някои работодатели искат сертификат за език,което предполага много добро ниво на владеене,а за други е достатъчно едно средно ниво,колкото да напише няколко мейла,ако работи в хотел на рецепция и тн. ( нямям предвид 5 звезди, където имат доста високи изисквания ) Днес нещо не ми върви ми Mr. Greenсълта

# 26
  • София
  • Мнения: 12 122
Английския например е сравнително лесен език,мисля че няма да срещна трудности с граматиката,както испанския,италианския.(
Не съм съгласна, но е въпрос на гледна точка вероятно. Английския далеч не е лесен език, а и граматиката му има твърде малко общо с българската като идея, което го прави труден за нас. В 90% от случаите си личи кога българин е писал текст на английски.

ПП Пързалка или не информацията може да послужи на някой друг.
Не го казах на база сравнение с българския.Имах предвид ,че може да го научи на задоволително ниво,без да среща кой знае какви трудности с граматиката,каквито би срещнала ако започне с гръцки,руски,немски дори,на които граматиката е доста по-сложна.
Разбрах те и точно тук не съм съгласна. Прекалено много българи лежат на това, че английската граматика е лесна  и на практика пишат на български с английски думи. френския и испанския са трудни за англичани и шведи, но за българи са далеч по- лесни по отношение на граматиката.

Arayа сакън. Ако измислят такъв метод за учене ще обезсмислят живеенето.

# 27
  • Мнения: 0
Здравейте момичета и благодаря на всички за отговорите. Извинявам се, че се включвам чак сега. Изчетох постовете и наистина се позамислих. По принцип имам познания по немски и английски, които покриват ниво А1 и си мислех да продължа с тези два езика. По руски език мога да чета, като ми говорят разбирам доста от това, което ми казват, но самата аз не мога да се отпусна да говоря. Та се чудех за комбинацията английски и руски или английски и немски. Имам половин година, която мога да отделя, така да се каже, само за това. Сега, след като изчетох и мненията ви, май нещата отиват натам да се заема сериозно с английския. После ще видим. Знам, че ученето на език изисква време и много, много учене. Идеята да започна с два езика едновременно дойде от там, че се чувствам доста изостанала и направо започнах да се страхувам за бъдещето си. Вече почти няма обява за работа, в която да не търсят един, та даже и два езика. Този пропуск от моя страна ме прави неконкурентна и просто ми се искаше да променя това. Благодаря ви на всички за подкрепата!

# 28
  • Italia
  • Мнения: 1 059
От беглия ми опит с изучаване на езици - немския е един от най-лесните за учене. Добре структурираната и подредена граматика ти позволява да следваш логиката и само да прилагаш правилото. Испанския (италианския и той, но в по-малка степен) изобилстват от изключения. Учиш правилото как примерно се спряга един глагол и на следващия от същия вид се оказва, че е изключение, което се спряга по както му кефне Simple Smile Та в крайна сметка изключенията са малко повече от правилата Grinning. В немския език изключението е истинско изключение, което се появява 1 на 1000.

serena_di, щом имаш основата, т.е не започваш от нулата и имаш сериозното желание, вярвам, че ще се справиш! Включи и външни помощни средства - филми (по възможност без субтитри на бг), записвай текстове на песни и ги превеждай (по това, което си записала), разговори (дори и виртуални) на езика. Виждам, че си се насочила към английски и немски, зависи от сферата в която се развиваш какви езици се търсят, но ми се струва, че една комбинация между английски и руски или немски и руски е по-търсена, от колкото английски и немски език.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Да, може. Кандидатствай славянска филология - там се учат два езика и то на много високо ниво. Ако си достатъчно упорита ще ги научиш идеално. Hug

Не само в славянската се учат два езика... в българската даже три се учат... ама кому е нужно? Нали и други изпити има.
Жената иска просто езици да научи... има и по-лесни варианти за това.

Моите извинения, ама не мисля, че това е много точна информация. Завърших СФ преди 7 години, но не вярвам да има промени в учебния план. За петте години се учи само един език - този, който си приет (полски, чешки или сръбски - поне в ПУ са тези). Имахме един семестър руски и един семестър втори славянски език - първият език на мен ми беше сръбски, като втори си избрах чешки. В българска филология положението е същото - един семестър руски и един семестър друг славянски език.

Общи условия

Активация на акаунт