Прием в детски градини в Пловдив - 2

  • 57 719
  • 756
  •   1
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 3 570
Можете ли да ми кажете кои са градините в Смирненски и приемат ли молби сега?

# 121
  • Мнения: 1 103
Момичета,аз,като съм подала молби миналата година-ноември,сега да подавам ли пак,или да чакам електронното записване? newsm78

# 122
  • Мнения: 779
Колкото и да подавате молби сега или преди 2012 та  да сте подавали ..всичко ще става по електронен път от тук нататък. Т .Е. ще се изчака да започне електронното кандидатсване и и това ще е  начина за записване в градините.Това ме увери директорка на детска градина в район централен преди няколко дни.Интересно обаче ,какво ще стане с хората от малцинствата , които нямат компютри?Интересно също така ,какво ще стане и в по -централните райони ,където местата в детските градини са кът, да не кажа ,че ги няма изобщо...

# 123
  • Мнения: 15
Аз подадох заявление в "Люляк", защото докато се въведе ел. класиране си приемат молбички. Но останах с впечатление, че доста сериозно се работи над ел. класирането и най - вероятно ще бъде въведено. Там майка ни жална, какво ще се случва.
Нямаме друг избор освен да чакаме!

# 124
  • Мнения: 22
Бях в Малкият принц, още приемат заявления, но не се знае докога,
една мама беше писала и очудила, че е с входящ № 2 в Малкият принц, само да й кажа от опит, че там входящите номера не играят кой знае какво значение, важна е адресната регистрация  Peace

# 125
  • Мнения: 313
Бях в Малкият принц, още приемат заявления, но не се знае докога,
една мама беше писала и очудила, че е с входящ № 2 в Малкият принц, само да й кажа от опит, че там входящите номера не играят кой знае какво значение, важна е адресната регистрация  Peace
Аз бях писала  това,но и по адресна регистрация е доста съмнително и ще ти кажа защо.Аз съм на славянска5 зад военна болница.Комшийката под нас преди 5 години някъде/сега малката й е втори клас/ отишла в малкия принц да подава молба и й се изрепчили,че не им е в район,а трябва да отиде в каменица,защото там й бил районът.както и да е,влезнала тя с връзки и когато се опознала с други майки се оказало,че има от труд,ягодово и другите околни села-та мисълта ми е и нейната също-значи тези от селата са им в района,а ние на едра крачка разстояние-не сме!!!!?!?!
Друг случай-точно до принца има един висок блок с барче под него,миналата година разбрах,че от този блок не били приети 3 деца Shocked Shockedа с градината ги делят 5 метра и една улица.И се вдигнала патардия,та ги приели децата и тази година дядото на някакво детенце от същия блок още в 5 сутринта на 3.01 е бил пред градината,та той е с първи входящ номер,а аз с втори Grinning
та мисълта ми беше,че и адресната не е гаранция

# 126
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Аз още веднъж ще се обадя, че адресната регистрация ще е най-важна, точно за да избегне това преселение на народите и заемането на местата от деца живущи извън района, квартала или дори извън град Пловдив. Има райониране на градините доколкото ми е известно, като схемата коя градина, кои улици около нея обхваща щяла да бъде качена на сайта на общината. Дали е станало това не мога да кажа, защото не съм си правила труда да го търся.
Така че какво е било до сега, е едно, а какво ще е занапред - ще се види от критериите, когато излезнат.

# 127
  • Мнения: 22

та мисълта ми беше,че и адресната не е гаранция
абсолютно вярно, дъщеря ми беше в тази градина, ние сме от района, точно срещу градината и до последно не вярвах, че ще ни вземат, а и в групата имаше доста преселници, дано вече критериите да са еднакви за всички  Peace а с училищата в този район е още по-зле, но това е друга тема
и аз мислих, че района на Военна болница е към Каменица  newsm78

# 128
  • Мнения: 65
Здравейте,аз искам да попитам кога ще започне това електронно записване,всяка градина ли си има сайт където да се подават документите,как става,че въобще не ми е ясно Rolling Eyes newsm78,питам за градините в кючук париж,благодаря  bouquet

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Аз още веднъж ще се обадя, че адресната регистрация ще е най-важна, точно за да избегне това преселение на народите и заемането на местата от деца живущи извън района, квартала или дори извън град Пловдив. Има райониране на градините доколкото ми е известно, като схемата коя градина, кои улици около нея обхваща щяла да бъде качена на сайта на общината. Дали е станало това не мога да кажа, защото не съм си правила труда да го търся.
Така че какво е било до сега, е едно, а какво ще е занапред - ще се види от критериите, когато излезнат.
А под адресна регистрация се има предвид постоянен или настоящ адрес? Защото ние например по постоянен сме на един адрес, а живеем другаде под наем. Не ми се струва разумно да си сменям лична карта и постоянен адрес заради градините  newsm78

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 1 226
Това с адресната регистрация и мен ме вълнува. Гледа се адрес по лична карта / постоянен/ или временен / този, на който в момента се живее по ред причини/. Моля, който е запознат, да сподели.

# 131
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Настоящият адрес ще е водещ. Никой няма да принуждава родителите да си сменят личните карти и постоянния адрес, заради приема в детските градини. Вероятно ще се иска удостоверение от кметството на настоящата адресна регистрация.

# 132
  • Мнения: 22
Аз да кажа от личен опит за Малкият принц и у-ще Душо Хаджидеков - винаги е бил водещ постоянният
Никой няма да принуждава родителите да си сменят личните карти и постоянния адрес, заради приема в детските градини.
Никой не ги принуждава, те сами са принудени,просто се знае , че ако не си сменил адреса - шансовете ти са малки, именно заради тези претенции и порочна практика не записах дъщеря си в това прехвалено училище  Twisted Evil
И от двете заведения минават на проверка по адреса, дали съответното дете живее там, питат съседи чували ли са за него, защото масова практика е куп деца само да се "водат" на даден адрес и преселението на народите в този смисъл е пълно и легално  Peace

# 133
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..... Сега и да гадаем, няма да решим тези въпроси.

 Laughing Е, аз откога разправям същото... излишни нерви хабите в момента. Нищо още не е ясно.
Нито ресорният зам.кмет е готов с избора на софтуер за електронно класиране, нито пък комисията е изготвила критериите за точкуване. Дори отдел "Обарозавание" напрактика в момента няма  Crazy сливат ги с отдел "Култура" и все още не е ясно кой ще оглави новата структура.

# 134
  • Мнения: 313
силно се надявам с новите правила да се взима предвид адреса,аз говоря за преди PeaceИначе не знам в кой район се водим ние тук на в. болница,но в съседния вход детенце също ходеше в малкия принц,в блока зад нас-също.
това с минаването по адреси да питат действително ли живее детето там също го знам,минавали са и при трите деца,но какво правим ако не се разбираме с даден съсед и минаващите попаднат точно на него и питат за моето дете? Rolling Eyesзащото и за такъв случай съм чувала-питат съсед и той казва,че няма такова дете,защото са в разпра с даденото семейство на детето,аз също не се разбирам с моя съседка и ако попаднат на нея?
Относно Душо хаджидеков-аз съм учила в него и преди не беше такова положението-сега е страшно,с какво толкова стана елитно,че всички се бутат в него,не знам.сутрин са едни опашки от джипове,лъскави коли,от цял град ги водят тук Rolling Eyesто са охрани на деца,то са чудесии и половина

Общи условия

Активация на акаунт