Как да науча дъщеря си да спи в собствено легло?

  • 5 989
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 483
И аз така научих сина ми, от мързел да ставам през нощта. Обаче честно казано не споделям възторга на майките от спането с детето, най-обичам да ми мирише и да се гушкам в ММ. А спането поотделно на родителите за мен е недопустимо, така връзката ще ми се струва непълноценна.

# 31
  • Мнения: 91
Според тази статия, бебетата трябва да спят с майките си до 3 годишна възраст  Grinning

# 32
  • Мнения: 76
Записвам се да следя Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 2 483
Според тази статия, бебетата трябва да спят с майките си до 3 годишна възраст  Grinning

Така се намалява раждаемостта. И години по-късно се пише в СО, че мъжът, примерно, е прекалено привързан към мама.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 089
Според тази статия, бебетата трябва да спят с майките си до 3 годишна възраст  Grinning

Така се намалява раждаемостта. И години по-късно се пише в СО, че мъжът, примерно, е прекалено привързан към мама.

Много генерално заключение.
За пореден път - хората не правят секс само в спалнята на леглото.
Не във всички семейства таткото спи в хола.
Не всички деца подават на тази тактика, която ти си приложила. Големият ми син ревеше до посиняване и колкото по-дълго го оставиш да реве, толкова по-дълго и неутешимо ревеше, а да го успокоиш после ставаше мисия-невъзможна.
Не е задължително да има зависимост между болезнената привързаност на едно дете към майката и съвместното спане в ранна възраст. Нито между дългото кърмене на момчетата и едиповия комплекс в зряла възраст и какви ли не други умозаключения които съм чела  Crazy
Изобщо по-малко категоричност по-добре, особено когато опитът е от едно дете и то собственото...
Казвам го с най-добри чувства и без желание да се заяждам   bouquet

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 082
Аз пък мисля,че написаното от Little Evil е пълно с ирония, а не категорично умозаключение.  Wink Както и наблюдения само върху 16 деца не е показателно. А моят личен опит показва, че няма такова нещо като "трябва". На кой както му е удобно така да спи. Както и няма деца в първи клас примерно, които нямат свое легло и не искат да излязат от спалнята на родителите си.  Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 2 483
Според тази статия, бебетата трябва да спят с майките си до 3 годишна възраст  Grinning

Така се намалява раждаемостта. И години по-късно се пише в СО, че мъжът, примерно, е прекалено привързан към мама.

Много генерално заключение.
За пореден път - хората не правят секс само в спалнята на леглото.
Не във всички семейства таткото спи в хола.
Не всички деца подават на тази тактика, която ти си приложила. Големият ми син ревеше до посиняване и колкото по-дълго го оставиш да реве, толкова по-дълго и неутешимо ревеше, а да го успокоиш после ставаше мисия-невъзможна.
Не е задължително да има зависимост между болезнената привързаност на едно дете към майката и съвместното спане в ранна възраст. Нито между дългото кърмене на момчетата и едиповия комплекс в зряла възраст и какви ли не други умозаключения които съм чела  Crazy
Изобщо по-малко категоричност по-добре, особено когато опитът е от едно дете и то собственото...
Казвам го с най-добри чувства и без желание да се заяждам   bouquet

Аз се пошегувах, а ето какво генерални и категорични заключения сте извадили вие от написаното от мен. Моят син може и да е посинял като ревеше в леглото, не знам. Аз заспах след 8 месеца безсъние, дали се е драл 2 или 3 часа нямам представа, стаите са добре изолирани.

И никъде не съм казала, че опитът ми е от едно дете, макар да имам само едно.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
... Както и няма деца в първи клас примерно, които нямат свое легло и не искат да излязат от спалнята на родителите си.  Laughing

Има, има... аз познавам повече от едно, делили легло с родителите си до към 9-10 годишна възраст. И още няколко до след тази възраст.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 082
... Както и няма деца в първи клас примерно, които нямат свое легло и не искат да излязат от спалнята на родителите си.  Laughing

Има, има... аз познавам повече от едно, делили легло с родителите си до към 9-10 годишна възраст. И още няколко до след тази възраст.
Това сериозно или на шега? Може пък да са изключенията потвърждаващи правилото. Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
antonia, напълно сериозно, за съжаление.

# 40
  • Мнения: 18
Пиша, за да отчета развитието на нещата или по-скоро липсата на такова..... Пробвахме да я сложим в отделно легло - тя през деня си спи в него и няма проблеми. Първата нощ се буди на 30 мин. с рев, докато накрая към 4 легнах при нея и си поспахме. На следващата вечер вдигна температура - направо спах при нея и понеже леглото е ужасно тясно, на третата нощ директно си се преместихме на спалнята и изгонихме таткото в другата стая. Само като я прегърна и заспива като упоена. Вчера сутринта се събудих, а тя милата си пъхнала ръчичката в ръкава на пижамата ми за да докосва гола кожа.... Хем хубаво, хем тревожно предвид предстоящото раждане. Засега планът е следният: от декември започваме да спим тримата с таткото на едно легло, за да свиква с него (иначе като стана да отида до тоалетна само и се съдира от рев - пикая бързо и под стрес Simple Smile). Именно заради това реване се страхувам да спим трите на едно легло - ако плаче всеки път като кърмя ще е голям зор за всички. След това бебето с леглото го слагаме в другата стая и аз тичам да кърмя, пък таткото приспива каката..... Не ми се пише много сън, но поне двама от семейството да се наспиват. Ще видим.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Ние спим 4-мата на едно легло Simple Smile. Малкият се прехвърли при нас като направи годинка. Големият от ревност също заряза стаята си и се настани при нас. И двамата имат стаи но... всички на камара. И през ум не ми е минавало да държа големия настрани, само защото така казват хората. Ревността яко го тресеше.
Изобщо не ми пука кой какво ще каже.По-важни са ми децата.
 За сега така ни е добре въпреки че от 1-2 седмици водя преговори с големия да се изнесат двамата с малкото в неговата стая. Като свикне малкото, голямото ще се върне в неговата. Обаче още сме на фаза "приказваме си".
Сега като се замисля, сега ще трябва да е. Спрях малкото от ясла, спокоен е и може пък да стане номера лесно  newsm78

# 42
  • Мнения: 1 441
Ние спим 4-мата на едно легло Simple Smile. .....

antonia, ето ти пример за дете на 8 години, което спи при майка си и баща си.  Wink
По моя въпрос от предишната страница никой ли не може да даде съвет?  Rolling Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 5 750
BAN имаме абсолютно същият проблем и аз няма как да ти дам съвет. Всяка вечер упорито я приспивам в леглото.Имаше една единствена ,в която спа до 3ч в леглото и тогава се събуди. Незнам от зъби ли е от какво е,сега от 1 седмица спи и реве,буди се сигурно през половин час.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 082
Ами аз нямам рецепта за изгонване  Embarassed на дребните от леглото. Вечер лягаме с баткото на спалнята, той заспива и аз го прехърлям в неговата кошара. Иначе не иска да си легне сам, ляга при кака си, която пък в някой момент може да го срита или събори. Аз пък ако съм изморена и заспя не ставам да го прехвърля и ако малкия ревне и него вземам и става като дядовата ръкавичка. Но за мен това е по-лесния вариант, вместо да бодувам докато те заспят.
Дъщеря ми до към 2 годишна лягаше и заспиваше сама. После изпадаше в неистов рев ако се събудеше сама в стаята и така докъм 4 годинки. Сега отвреме на време има пак мераци да сме спели заедно, но като дойде и легне при мен в спалнята след 5 мин се отказва и си отива в нейното легло.

Общи условия

Активация на акаунт