Не дали, а как се промениха близките ви, щом позабогатяха

  • 25 988
  • 486
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
пупупу, да.аз ще съм Тъъъщата, тъъъщата... Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 3 099
пупупу, да.аз ще съм Тъъъщата, тъъъщата... Mr. Green

Стига дърпа Дявола за опашката, че в днешно време и дъщерята може да доведе снаха!...  Naughty Mr. Green

# 17
  • Мнения: 4 965
azaf, не се прави, че недоумяваш - има се предвид бруталната парвенющина, онова, което е накарало един голям българин да изока: "Пази, Боже, сляпо да прогледа!" За съжаление и аз познавам такива бивши цървулани, които се опитват да се преобразят скоростно на наследствени аристократи! Ми, нЕма такъв смЕх, казвам ти!

Хммм, в конкретния случай сигурно щеше да има повече примери, ако беше така.
Защото цървуланите си остават цървулани, просто разликата е в размера на пачката. Ако близките на авторката са били такива, те просто са си останали такива.
Свестните хора не се променят - те си остават свестни.
Просто не винаги може да им остава време, а и зависи колко са близки. Но най-вече зависи от отношението точно на близките. Ако ми гледат в паницата и ме приемат за "позабогатяла" и не-знам-каква, аз също ще си променя отношението.
Пък може и за пари да става дума. Имам близък, според който и ние много сме се отдръпнали, защото не искаме да му даваме всяк година "заеми"/в кавички, защото още не е върнал и лев през последните години, ама винаги коментира как имаме, пък не даваме - хем не сме по-богати от него, каквото и да се включва в темата в понятието "богат"/. Та има хора всякакви, затова помолих за уточнене. Без конкретика си е просто цъкане срещу "лошите богати хора".
 

# 18
  • Мнения: 9 990
 Shocked
е ти сега нищо не каза, охххх
да не спами, сега ни смешно, ама само след 5-10 годинки друго ще пея...
по темата съм се изказала де...
 Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 099
.... просто цъкане срещу "лошите богати хора".
 

ОК, но да не отиваме в другата крайност: ние сме позабогатяли, щото сме умни и кадърни, и разни бедни и прости само ни завиждат...   Peace

# 20
  • Мнения: 4 965
Това никъде не го казвам. Напротив. Казах, че всичко си е до хора. Близките хора са близки, независимо от това как ги върти живота. Тези, които не са наистина близки,  се променят много бързо и при най-минималното външно влияние.
Може позабогателите да не са забогатели, защото са честни хора или умни, кадърни, свястни и т.н. Но в такъв случай аз не бих жалила за променените отношения. Има и обеднели кадърни хора, ама това също не трябва да променя отношенията им с близките или на близките им към тях. Peace

# 21
  • Мнения: 4 965
Та, какво визира авторката под "липса на човечност" у тези хора към настоящия момент и какво е виждала у тях като "наличие на човечност" преди "позабогатяването"?

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Aз имам двама позабогатели значително приятели и НЕ са се променили изобщо, колкото и да е чудно това. Същите хора и приятели са както преди. Те обаче са две огромни изключения.
Повечето хора в такава ситуация стават неузнаваеми и ужасно променени към лошо, без значение дали са ти роднини, приятели или просто познати.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 883
Принципно много могат да бъдат причините за отчуждението между хората, но за съжаление и забогатяването е сериозен фактор. Зависи колко голяма пропаст се отваря между вас.
Ако ти си притеснен как да си платиш парното, пък другият иска да се похвали с новото си порше, леко се затруднява комуникацията и някак си е неудобно и за двете страни. Wink

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 423
А един друг вариант? Позамогнали се хора, които именно заради някаква криворазбрана човечност и заради това бедните роднини и приятели да не ги мислят за надменни и надути, та, същите тези позабогатели започват да раздават заеми на де кой ги хване. Сякаш се чувстват виновни, че видиш ли, аз имам, пък бедния роднина, горкия - не. Като че ли с купува индулгенция, понеже богатството все още се възприема от доста хора за нещо много мръсно. И гледаш го след известно време започва да изнемогва и да се чуди как да си събере даденото, ама не става.
И такива случаи помня. И това ми се струва също толкова нелепо, както и арогантната парвенющина.

Това беше лека вариация по темата. Иначе това, което е казала azaf, бих казала и аз.

# 25
  • Мнения: 814
Към мен по никакъв начин не са се променили, но имам близък , който отразя всички доходи на баща си като се има в предвид , че благодарение на същия този баща, той дължи и всичко , което е постигнал.Но тук са замесени много неща , техните са разведени,майката го настройва срещу баща му , което е най - странното , защото той не е 5г дете , че да няма собствено мнение и т.н.Сапунка от всякъде.

# 26
  • Мнения: X
Не мога да се сетя за такъв случай сред познатите и близките ми. Чак до такава степен позабогатели, та самозабравили се сред тях няма. Някои от познатите ми от край време са си по-заможни, но са достатъчно интелигентни и будни хора, за да могат да преценят, че не всички са като тях, и достатъчно тактични, за да не парадират с това.

# 27
  • Мнения: 4 965
Excuse me, той присвои доходите на баща си и така стана богат? Или преди това издържаше баща си, пък после отказа? Или принципно отказа да издържа баща си, който изисква издръжка, заради богатството на сина си?
Дали пък просто няма свое семейство и не е преценил, че доходите му са по-важно за семейството му, докато баща му може да се справи и сам?
Изобщо, непонятно ми е смесването на отношенията между хората с финансовото им състояние. Просто ми е безумно. Не ми се е случвало да си избирам приятелите по наличността в сметките им, а за близките изобщо въпросът не е на дневен ред Peace.

# 28
  • Мнения: 4 841
Всъщност, хората се променят. И слава богу. Имам един единствен приятел, който не е мръднал нито на милиметър в развитието си от осемнадесетгодишен до сега, и да ви кажа, искрено го съжалявам, а околните му - още повече. В промените няма нищо лошо, защото те показват някакво движение - дали нагоре, дали надолу - това вече е въпрос на гледна точка. Хората се събират, разделят, сближават, раздалечават, и това са напълно естествени процеси.

Ако връзката между двама човека е достатъчно силна, за да устои на времето и обстоятелствата, то тя няма да се повлияе нито от забогатяване/обедняване, нито от брак/развод, нито от появата или липсата на деца... Обяснения от сорта "Забогатя е се възгордя", "Ожени се и няма време за мен", "Роди и вече не ходи по купони" за мен са само повърхностни обяснения на факта, че хората изначално не са били близки.

Някой по-нагоре каза, че близките хора са в сърцето, а не в телефона  Heart Eyes Много ми хареса.

# 29
  • Мнения: 16
azaf, не се прави, че недоумяваш - има се предвид бруталната парвенющина, онова, което е накарало един голям българин да изока: "Пази, Боже, сляпо да прогледа!" За съжаление и аз познавам такива бивши цървулани, които се опитват да се преобразят скоростно на наследствени аристократи! Ми, нЕма такъв смЕх, казвам ти!

Хммм, в конкретния случай сигурно щеше да има повече примери, ако беше така.
Защото цървуланите си остават цървулани, просто разликата е в размера на пачката.
 

ivonska е права. Аз давам само два примера - обобщаващи. Иначе много може да се разказва. Да, разликата е в размера на пачката, но също и в загубата на ценностите (доколкото са фи имали). Близките са в сърцето, но дребните камъчета обръщат каруцата. И промените са хубаво нещо, движението е живот, но ако в положителна посока се променя само размера на банковата сметка, а отношението към близките - в обратна?

Общи условия

Активация на акаунт