Грижи за косата - 86 - място за всякакви въпроси

  • 49 451
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Благодаря за хубавата и полезна тема  bouquet
По анкетата отговорих, че не полагам специални грижи за скалпа, но за щастие до този момент не съм имала проблем.Преди около месец започна за седмица лек косопад, но приключи толкова бързо, че не ми се наложи да взема мерки, а и не беше обилен.Дали беше резултата от смяната на сезона или нещо моментно не знам newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 5 477
Преди време използвах масла,на Икаров стимуланта,бадемово и добре ми се отразяваха но въпросния стимулант ми се струва че го развалиха и прекратих употребата му.
Сега съм в търсене на нещо ново Simple Smile

 Ще очаквам вашите отговори и включване от Алена с нетърпение,какво би препоръчала за скалп,подхранващо ме интересува.

# 17
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
*Bubble*, благодаря за доверието   bouquet

 Peace в моя опит за мен  Peace първо място заемат добавките, за да бъдат налични в организма нужните вещества  Peace и стимулиране на растежа, подръжка на кожата (добавки, АК, колаген, омеги - 3, 6, 7, 9, масло от пореч (за пиене), сусамов тахан, токотриеноли ...)

на второ място са лосиони/ампули  Peace които се втриват на чист/сух скалп без отмиване

на трето - лосиони/ампули, които са с етерични масла и други стимуланти (не са като масла) и се отмиваш с шампоана (т.е грижа с отмиване)

на четвърто - лосиони и грижи за почистване и успокояване на скалпа, регулиране на секрецията

маските - за мен имат основно хидратиращо и кондициониращо д-е

поне такъв е моят опит за сега и за мен е интересно да начавам нови неща  Peace

а поддръжката си я правя регулярно, но не в дозите, като за терапия, слава богу  Peace резултатите са налице, за сега, а за в бъдеще ще видим  Peace

# 18
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
здравейте   ,нова тема супер  Hug Hug
добре дошла  Peace има и спец. тема за косопада, където, ако ти е приятно - можеш да надничаш  Peace (както и тук  Peace )

# 19
  • Мнения: 1
Благодаря  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 5 477
на второ място са лосиони/ампули  Peace които се втриват на чист/сух скалп без отмиване

на трето - лосиони/ампули, които са с етерични масла и други стимуланти (не са като масла) и се отмиваш с шампоана (т.е грижа с отмиване)

на четвърто - лосиони и грижи за почистване и успокояване на скалпа, регулиране на секрецията


Благодаря много за бързия и изчерпателен отговор   bouquet
Би ли споделила какви са ампулките за втриване в сух скалп?Както и тези с отмиване и лосионите?
На мен една приятелка ми беше казвала за омазняването да си взема дъбова кора,(при нея добре действала,има страхотна коса),купувала се от аптеките,варила се 20 минути,прецежда се водата и се втривала в скалпа с памуче,ама после косата трудно се сресвала.В крайна сметка си мисля че ако не помогне,то поне няма да навреди.
  Иначе пия противозачатъчни хапчета Логест,и една идея ми е по-хубава косата откато ги пия.Преди тях съм пила и Жанин,с тях лицето ми светна косата ми се омазняваше доста по-малко,много добре ми се отразиха,ама малко силни ми дойдоха на организма и гинеколога прецени и ми ги смени,макар че аз страхотно се чувствах с тях

# 21
  • Мнения: 21 279
Здравейте,искам ако може да ми предложите продукт за коса с Кератин,чета,че е много полезен  Embarassed

# 22
  • Мнения: 0
Здравейте искам да ви попитам как да си поддържам косата тя е чуплива, клоняща към суха. Тази седмица родих и кърмя и незнам какви продукти да използвам. Аз я мия с един шампоан Тресеме от Португалия съм си го купила, понякога маска за суха коса и винаги преди сешоар кристали. Но нямам никаква форма. Ако ми дадете предложения ще съм ви много благодарна

# 23
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
*Bubble*, сама виждаш, че разнообразието е голямо  Peace но аз мога да споделя своите предпочитания  Peace

1. за ползване без отмиване на чиста/суха коса - анастим, неоптид и хроностим на дюкре  Peace, ампулите и лосион с прокапил на Лакме, деркос на виши, ампулите на Ева Профешънъл  ( newsm78 в момента за тези се сещам)

2. ампулите с етерични масла с отмиване - за преди шампоана - съм ползвала и ми харесаха много,  - на рене фюртерер - комплекс 5 и на Фито - phytopolleine Plus (ампулите, не лосиона)

3. особено ми харесва лосиона на фито phytheol  Peace

дъбова кора не съм ползвала  newsm78

# 24
  • Мнения: 1
Здравей    малката лисичка  ,ако мога да  се  включа  по  въпроса  с  кератина   има  много  голям избор на пазара ,единственя  минус е , че ефекта без специална преса която  да вкара кератина до кератиновата решетка  и да я запълни е наполовина ,НО  за възстановяване на сухи, изтощени, третирани, химически увредени коси  е супер  Hug Hug инвестициата си струва ,поне меое мнение градено на опит Wink Hug Hug  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 21 279
Здравей    малката лисичка  ,ако мога да  се  включа  по  въпроса  с  кератина   има  много  голям избор на пазара ,единственя  минус е , че ефекта без специална преса която  да вкара кератина до кератиновата решетка  и да я запълни е наполовина ,НО  за възстановяване на сухи, изтощени, третирани, химически увредени коси  е супер  Hug Hug инвестициата си струва ,поне меое мнение градено на опит Wink Hug Hug  bouquet  bouquet
Да,така е,аз си поръчах преса на Гама до няколко дни ще е тук,а иначе можеш ли да ми кажеш някоя конкретна марка от която си доволна?

# 26
  • Мнения: 3 214
Rusalka, би ли споделила за Прогестогела? Имах желание да го пробвам, но ме разубедиха, че не съм си правила изследвания, които да показват прогестеронов дефицит и може да си объркам хормоналното ниво в организма...Та, какъв е твоя случай - прави ли някакви изследвания преди да го приложиш?

# 27
  • Мнения: 1
кератинова терапя нали?

# 28
# 29
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Здравей    малката лисичка  ,ако мога да  се  включа  по  въпроса  с  кератина   има  много  голям избор на пазара ,единственя  минус е , че ефекта без специална преса която  да вкара кератина до кератиновата решетка  и да я запълни е наполовина ,НО  за възстановяване на сухи, изтощени, третирани, химически увредени коси  е супер  Hug Hug инвестициата си струва ,поне меое мнение градено на опит Wink Hug Hug  bouquet  bouquet

а ти каква преса ползваш и кой кератин?

Общи условия

Активация на акаунт