ЮНЧЕ гладно виква: "За Хелуин ще папам тиква"!

  • 33 586
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 84
klavdiq7777  Hug
За захранването аз използвам същата процедура като с първото ми дете:
От 3 месеца и половина - лъжичка оризово или царевично брашно на Плазмон в биберона (майчино мляко или АМ).
От 4 месец гранулирани бишкоти с АМ (или кърма)  и ябълка Плазмон. На обяд варя картофи и моркови, изцеждам водата и прибавям царевично брашно докато стане на крем (2,3 лъжици). 2,3 дни след това прибавям и малко от картофите и морковите.  С месото по същия начин (първо само бульона и след като свикне добавям и месото).
От 5 месец - сутрин мляко с бишкоти. Към 10:00 кашичка на Плазмон плод (ябълка, банан...). На обяд супичка (картофи,моркови,бяло месо) като от 5 месец добавям пастата на Плазмон, лъжичка зехтин и пармиджано. След обяд и вечер все още на мляко с бишкоти.
От 6 месец добавям рибата и повечето от червеното месо. Заменям и вечерното АМ със супа като вечер преди да легне си го кърмя.
Общо взето това ще ни е минюто до 6 месец. Сега сме все още само на кърма (от време навреме с бишкоти), захранваме се с кашички ябълка Плазмон и бульон от зеленчуци с царевично брашно Плазмон.

# 31
  • София
  • Мнения: 10 698
 wavey на всички и честит първи сняг Simple Smile много хубаво валя и с Жожо гледахме снежинките. Heart Eyes
Гледам за захранване текат теми, а пък нашата педиатърка дума не обелва,питах-отряза ме и сега сме си на мляко само...вероятно след 6м ще е захранването.
АНА2 един въпрос ако може: вчера цедейки нещастното ми количество кърма, все пак има нещо, но е жалка работа, пробвах след помпата на ръка и за моя изненада сякаш тече повече на ръка отколкото с помпа, има ли някакви техники за цедене на ръка-ще се радвам ако дадеш линк или инфо  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 169
Честит първи сняг и от мен Hug
Ние дори изведохме Крис навънка, разходихме се с кенгуруто и му дадохме да пипне снега дори Mr. Green Зачерви бузки, поизмори се и сега спи на топло Mr. Green
В нашия двор дори има натрупал сняг по тревата и продължава да вали Laughing Направихме първите снимки в снега на Крисчо Laughing
Охх с това захранване, аз хич не бързам, толкова ми е добре да си го кърмя, че ако мога и до 1 годинка само така най-добре ще е Mr. Green Иначе и аз мисля да започна с оризова каша и след това малко по малко зеленчукови пюрета, но ще видим, има още време Rolling Eyes
Крис също се опитва да сяда, ако го оставя на възглавница легнал, като краката му са извън нея, веднага започва да се набира и почти сяда, е след това се катурва на една страна, но много се набира...реално кога можем да ги оставяме за по-малко седнали, нали уж в 5-тия месец, ама навършен 5-ти, или докато карат 5-ти (което е сега)  newsm78
Магнет, и аз май по-лесно цедя на ръка, отколкото с помпа.
Ние ще ходим на гости, така че отивам да се обличам и след малко да будя Крис и да обличам и него, хайде до после Hug

# 33
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Магнет, как си? Докато Ани2 дойде, ще ти пусна едно обяснение на Хедра за цеденето на ръка. Ето го: "Съвсем накратичко - с дясна ръка хващаш дясна гърда така, че палецът ти да е отгоре, а пръстите - отдолу. Пръстите са точно над ръба на ареолата и не напускат това място изобщо, никога не трябва да се плъзгат по ареолата към зърното, защото може да се разраниш много лошо (с помощта на пръстите движиш кожата върху каналчетата, а не пръстите върху кожата си). От тази изходна позиция първо натискаш пръстите си навътре в гърдата към гръдния кош, а след това опитваш да ги приближиш - гърдата е между пръстите ти, ти се опитваш да приближиш палеца към другите пръсти през тази част от гърдата, която е захваната. Прави се ритмично - бързо ще му хванеш цаката, с няколко опита. Като спре да тече, преместваш пръстите по посока на часовниковата стрелка, така че да изпразваш и другите отдели от гърдата.
Понеже обясненията не дават представа, ето и една анимация:
http://users.iptelecom.net.ua/~vylkas/expressanim.html"
Тук може да видиш още една техника: http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/
Успех!  Hug
Дано Ани2 се включи по-скоро, за да имаш материал за четене/гледане!  Laughing
Добре дошли на Накри и на Елисавета!   bouquet
Накри, много скоростно въвеждане на твърдите храни се препоръчва в Италия. Какви са доводите за това?
Зверче, аз слагам вече Вихрен седнал. Щом прави опити да сяда, значи не му е некомфортно, дори напротив, та аз по него съдя и го следвам.  Wink Има една мисъл /но в момента ми бяга името на този, който я е казал/ и е много вярна според мен: "Няма по-добри учители от децата". Толкова е лесно - трябва просто да ги наблюдаваме и да ги следваме.  Laughing
**********************************************************************************

П.П. Днес вече втори пост пиша и хич не се сещам да почерпя, както и да честитя месечинките на децата.  Wink Та:

Честити 4 месеца на Оги на Хаберлеа, на Крум на Мушмуронко, на Ралка на Ваче, на Дилянка на Теди Варна и на нашето гардже Вихрен! Да са живи и здрави и много спокойни и усмихнати да растат!  Hug
Ето я и почерпката от мен:


Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 14:53 от kadrokosa

# 34
  • Мнения: 379
Честити месечинки  Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 0
Честити месечинки!

Ние също държим по малко Катето седнала вече, тя много се набира, надига главата, а ако и подадем ръце, се хваща и се издърпва, и ние като я издърпваме за ръцете се изправя до седнало положение и много се кефи... Процедурата я повтаряме по няколко пъти подред Simple Smile Иначе ако я държим малко по-продължително седнала, вече я държим за гърба/рамената, да се обляга, да не е цялата тежест на гръбнака и таза...

# 36
  • Мнения: 84
Накри, много скоростно въвеждане на твърдите храни се препоръчва в Италия. Какви са доводите за това?

Ми голямото затлъстяване, не от туршия шията на италианките. Mr. Green Базика настрана наистина са твърди храните, но това ни е дал педиатъра и слушаме. Ранното захранване си има и неговите +. http://xedra.wordpress.com/2011/08/26/solids-problems/ Много по лесно е да научиш дете на 5,6 месеца (освен че и има нужда) на разнообразна и полезна храна, отколкото дете на 8,9 месеца, което вече има своите предпочитания и отказва много видове храни. Сина ми е на 3, слабичък, но яде много и то зеленчуци и плодове. Отраснал е с Плазмон от 4 месечен. Доволна съм, та затова сега прилагам същото. Peace

Интересно ми стана - бгтати, някой татко ли е, newsm78 че досега не бях виждала татковци в бгмама... Laughing

# 37
  • Мнения: 0
абсолютно да Simple Smile

# 38
  • Мнения: 84
Еййй сега ме заинтригува,като съпруга на мъж не сменил и един памперс с 2 деца. Laughing Разкажи повече (аз като нова не знам  Embarassed), ти ли гледаш малката? Как реши в бг мама да пишеш? Разкажи,разкажи да показвам на мъжа ми... Mr. Green

# 39
  • Мнения: 0
E, няма да отегчавам останалите в темата като преповтарям всичко... Ако разровиш предните  теми, ще намериш отговорите на поставените въпроси Simple Smile Пък и си има възможност да разгледаш мненията на конкретен потребител от форума...

# 40
  • Мнения: 2 837
Здравейте!  Накри, добре дошла отново. Абсолютно си права, че след седмия месец обикновено децата се вълнуват от активности, свързани с долната част на тялото - пълзене, прохождане, докато координацията на ръцете, дъвченето са към средата на годината. Само че самата Хедра цитира ръководството на СЗО за захранването, където се поставя като долна граница за твърдите храни 120 дни след раждането - т.е. 4 навършени месеца.
Майсторът си отиде, направих един тур с прахосмукачката, парцала и мопа, след малко пак.
Магнетче, Къдрокоска ти е дала чудесни линкове. Къдрокоске,  Hug Ето още едно видео, ще потърся и още полезни неща, освен вече посоченото описание на Мармет-техниката: http://ammehjelpen.no/handmelking?id=907 Иначе да, при мека гърда цеденето на ръка е по-лесно, а пък и така се задейства рефлексът на потичане по-лесно, заради директния контакт с кожата. Много важно е да цедиш възможно най-често и да го правиш  с рутинни действия, които са ти приятни и които да ти помагат.
Честити месечинки, много добре го помня този емоционален ден  - родиха се толкова бебета, на две от които бях вестоносец. Ревлив ден беше, дано все така от радост да ревем. Живи и здрави да са порасналите дечица!
Ставам, че работа ме чака  Hug

# 41
  • Мнения: 141
Oхооо много празнуващи  Laughing
Да са живи и здрави Вихче,Ралка,Крум,Оги и Дилянка.

Ние бяхме на следобедна кратка разходка.Бях единствена в парка,но не се смутих особено  Simple Smile Пих горещо кафенце,а бебока поспа.При положение,че той е облечен подходящо,слънчо леко се показваше,не валеше и духаше,мисля че няма причина да не излезем,нищо че е малко градуси,нали? Пък и съм била навън за час,носа и ръцете му не са истинали и за минута.Май себе си успокявам с разсъждения наглас  Thinking

накри88 здрасти  Wink

И аз щях да питам за сядането.От мненията до тук разбрах,че щом Мартин не проявява интерес още,не е необходимо да го вдигам с ръчички до седнало положение,за да му показвам,че може.Не знам на него дали скоро ще му стане и това инетересно,ама на мен много ми се иска да го видя седнал...като голям човек  Simple Smile Той си е на друга вълна обаче - обръщане по корем,НО с хванат едновременно крак !  Mr. Green

За кухните-аз съм склонна да се доверя,най-вече заради разнообразието,което предлагат те.Особено десертите.Точно зад нашия блок е кухнята майка за квартала и всеки ден виждам майчетата дето чакат,с няколко говорихме в парка и казаха,че са доволни.Планувам да пробвам,ако не ми харесва се отписвам и това е.
Пюрета също ще ползвам готови,също вярвам,че се следи качеството.Мисля,че не е подходящо да купувам от маркетите или дори пазарите при положение,че не съм сигурна в произхода.Казвате за киснене преди употреба-и аз го правих това,но когато бях бременна слушах интервю с някаква докторка,каза че така един вид и витамините се измиват (по друг начин се изказа,ама аз така го запомних).А нитрати може да има и в собственото ви производство.

Само сега се замислям,че плодовите пюрета не са с пресни плодове,а обработени ... аз май искам да давам сурови  newsm78 Казвам май,защото още нямам ясна представа какво ще правя точно.

# 42
  • Мнения: 445

Честити месечинки на Вихренчо, Дилянка, Крум и Оги - да са живи и много здрави бебоците Simple Smile

ПаО, Марти успява ли така да се обърне по корем  hahaha? Алекс не изпитва никакво желание да се обръща по корем, но от вчера насам, ако го подпра в скута си, веднага се набира сам до седнало положение и като се опитам да го сложа легнал, почва да реве  Rolling Eyes
nakri88, elidivka добре дошли  Hug

# 43
  • Мнения: 105
Здравейте, виждам че имате притеснения за пюретата и да кажа да не подценявате българските, противно на очакванията ни, напротив точно тези продукти са изкъсо следени, имам позната която се занимава с този контрол и казва че качеството им е на високо ниво, няма да споменавам марки за да не прозвучи като агитация.Исках да попитам има ли мами кърмещи, които да са получили болки в гърба, аз нещо се замислям за люлеещ стол newsm12 май малко късно, но...имате ли опит с такива да споделите?

# 44
  • Мнения: 2
Еййй сега ме заинтригува,като съпруга на мъж не сменил и един памперс с 2 деца. Laughing Разкажи повече (аз като нова не знам  Embarassed), ти ли гледаш малката? Как реши в бг мама да пишеш? Разкажи,разкажи да показвам на мъжа ми... Mr. Green
Хайде и аз да се намеся, тъй като за моя мъж питате, а пък той не обича да се хвали:))) Да справя се с всичко и е виртуоз с памперсите, малката така е свикнала с него, че на него най-много се радва. Най-вече той я разхожда, за да мога аз да работя през това време. Понеже съм от онези майки, на които са налага да си движат нещата откъщи и имам определен обем работа всеки ден. Не знам защо се гледа така странно на факта, че татко се грижи за дъщеря си. Семейството затова е семейство, хората да си помагат, така че всички да се чувстват добре и да вървят напред. Благодарение на моя съпруг не съм изостанала и с ден с работата ми, благодарение на усилията на двамата детето ни расте в чудесни условия и е щастливо. В крайна сметка това е най-важното.

Общи условия

Активация на акаунт