ЗАНИМАНИЯ С 4 - МЕСЕЧНО БЕБЕ

  • 28 580
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Ооо,Мели,много се радвам да те видя.  Hug Кукундрела го знам,даже и кукуминдрела понякога използвам.  Mr. Green
Чувалчето ви ми изглежда супер.Къде може да се намери,ако не го вземеш онлайн?Добре му е размера,6м. са си екстра,те зимата и нашите ще додрапат до там.  Wink Много добре,че му е харесало на гърнето.Давай да го видим това куку(така му викаме тука на гърнето). Laughing
Пуц,тя дава ли някакви признаци,че започва да а@а?Защото нашата започваше едно леко напъване и аз по това я усещах и тогава я слагах да й сменям памперса.Докато й го сменя,я оставях да си се изходи на стария и така.  Peace
А на вашите бебчовци косичката опада ли?Нашата има само едно голямо плешиво петно отзад,но никъде другаде.Тя и без туй си няма много косичка,та сега е съвсем олесяло положението.  Laughing

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 18:49 от Pupitka

# 16
  • Мнения: 3 736
Бонбонка. Hug

Мели, здрасти.  Hug

Дава, Пупи, напъва се, ама го прави след като съм започнала да я храня. предполагам, че като отмине този период на засилено ядене, ще започне пак след хранене и ще пробвам твоя начин, що пък да не стане. Ние гърне взехме веднага, заради опитите за ЕБХ, някои бяха сполучливи, но само с пишкането, изпишквах я след смяна на памперса.

Чувалче ние взехме от Вис Виталис, долната му част е с крачолчета, не цяла, но нямаше други в този размер. Доволни сме, тя основно рита, така че съвсем й е добре с него.

Косата й пада, да, но засега не е оплешивяла. За сметка на това, днес открих един двойно по-дълъг косъм от останалите на главата й.  hahaha

ПП Аз много обичам думите, завършващи на -юга, много ми е смешно това окончание.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 149
Пупи, много сладка "тортичка" си отглеждаш!  Heart Eyes Душичка! За олесялото положение - имай търпение! Като започне да седи по-дълго и да спре да си търка теменцето все в легнало положение, ще израсте и там косичка! За чувалчето - попитай по детските магазини, би трябвало да ги има - българско е, на "Захи". Посочих размера умишлено като за вашите бебчовци  Grinning! Утре ще потърся линк към "куку"-то, че моя звЕр се събуди и ми отиде безметежното неделно писане... Приятна ви вечер  Hug

# 18
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Аааа,не е честно!На мен ми предложиха само едни цели,без крачоли във Вис Виталис.  Crossing Arms
Аз си осъществих пъкления план и пих едно кейвенце на студа.  Blush
Аз щях да те питам по-рано,ама забравих.За какво служат тия ортопедични гащички?Чела съм за тях,но не задълбочено.Как се слагат и до кога се носят?  newsm78
Мели,приятна и на теб.
Моята душица взе да грачи и ще бягам да я храня,че татито подремва и съм пак аз на топа.  Party

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 18:04 от Pupitka

# 19
  • Мнения: 570
Привет  Hug Включвам се при вас  Hug
нашият малък мъж е на 4 месеца и половина  Heart Eyes
И ние сме с многократни памперси, ползваме ги през деня. През нощта сме с еднократен. За захранването много се чудя. Ще го почнем на 6 навършени, че съм вегетарианка и искам малчо да суче повечко време. Чета за захранване, водено от бебето, ама ще видим  Thinking Иначе се будим поне 3 пъти през нощта, спи при нас, а през деня спи в количката.

# 20
  • Мнения: 3 736
peiota, добре дошла.  Grinning Аз за захранването само се чудя как да процедирам - дали първо да си я накърмвам и после за вкус да давам картоф, или малко сукане, картоф и после досукване. Ама ще видим. Вече ме гледа с подчертан интерес когато ям в нейно присъствие.

Пупи, гащите ги предписа ортопедът, защото поради седалищното предлежание й бяха халтавки ставите, в гранично положение, както се изрази, т.е. недостатъчно навлязла бедрената кост в ябълката. И за презастраховка трябваше да ги носи три месеца.

ПП Ние "пушалнята", тоест балкона, си го топлим с духалка, иначе не е човешко. Остъклен е, де, не топлим вятъра.  hahaha

# 21
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
peiota ,радвам се,че се присъединяваш към нас.   bouquet
И аз съм чувала за това захранване,водено от бебето,но не ми е ясно точно какво представлява.Някак си ми е странно,все едно то да си избира продуктите ли,как ли?  newsm78
Нормално е да се буди по 3 пъти на нощ,щом е на изключително кърмене.  Peace Вътре ли я вкарвате количката?Аз веднъж я изкарах на балкона,да си поспи на въздух,ама не би-много й е тясно и няма много пространство за размахване,та така и не заспа.  Tired
Пуц,и аз съм чувала,че е добре да се дава първо кърма,после пюрето и след това пак кърма,за да не се дразни стомахчето.Аз вече съм заместила обедното й хранене,та спрях да давам мляко след яденето,отказа го.Знам,че е рано за заместване,но...Давам само няколко глъдки водичка,колкото да си изплакне устата от пюрето.  Peace
Сега ми се изясни за гащите.Значи вашата госпожица е била седалищно,представям си какво е било положението на крачетата й  ooooh! На нашата ушенцето й се беше прищипало и стоеше така до към края на 2-рия месец,та чак към 3-тия се изправи.Явно й е било доста тясно вътре..  Laughing
То и нашата тераса уж е остъклена,ама е от тия старите остъкления,та фири отвсякъде.Имаме и неостъклена част (разделена е на 2) и температурите са горе долу еднакви,представи си за какво остъкление става дума.  Mr. Green

# 22
  • Русе
  • Мнения: 5 347
MelindaD Това чувалче изглежда като нашия модел - има ли копченца на раменцата?- аз го купих за 40лв. и искам още поне едно да ги сменям, че завивките са ни все на главата като се посъбуди.
Pupitka харесахме си гадже  smile3521
Аз започнах с пюрето, че малкия много малко взе да яде от АМ и така, но сега се нормализираха нещата, дали заради разнообразието, дали беше период не знам. Днеска заредих от Метро ресторанта Simple Smile. Диди яде 1-но бурканче и след окло час предлагам и изпива 80мл АМ.
Нещо иска да има ново хоби събуждане окло 3 ч. за малко хилене или бърборене  smile3506 та обяснявам на мен колко ми се спи 2 вечери подред.
Нашия дивак си скубеше едното ухо като новороден като беше гладен - как го напипа не знам, добре че не му остана тоя навик, та сега са ни ок ушичките.
Мога да се похваля като най-напишквана майка - за мъжа ми голямо шоу, ма на мен не ми е много весело, ако има нещо наоколо за попиване добре, иначе омазвация - тва памперса нас не може да ни спре.

# 23
  • Мнения: 3 736
О, краката й били над главата, каза ми едната акушерка, която беше в операционната. Аз понеже няма пълна видимост към това кътче. А главата й имаше ръб.  hahaha Това щото все в една посока напираше.

Нашата изключително кърмена госпойца спи по цяла нощ най-често, ама както казах, отяжда си преди това. Предпочитам да ми се буди за нощно хранене, ама кой ме пита.


Мога да се похваля като най-напишквана майка - за мъжа ми голямо шоу, ма на мен не ми е много весело, ако има нещо наоколо за попиване добре, иначе омазвация - тва памперса нас не може да ни спре.

 hahaha Веселби.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 108
Devil_Rose - eдно изобретение, на което винаги много съм се смяла за теб би било от полза - шапчица за моммчешкото достойнство, че да не опишкават сменящият пелени Simple Smile...аз винаги го преобличах върху хавлия, така че ако видя, че ще има инцидент, просто го завивавах и кърпата попиваше.... та имахме мноооого кърпи и хавлийки Simple Smile

# 25
  • Мнения: 570
ИрПуц, мислех си, че не спим от изключителното кърмене, ама май съм се заблуждавала  Flutter Все се надявам като почнем захранването да се променят нещата, но всъщност то май бая време няма да има заместване на хранене. до колкото съм чела захранването водено от бебето започва на 6 месеца или когато бебето може да държи и поднася храна към устата си само. Започва се със зеленчуци и плодове на пара, варени или сурови. Още не съм се задълбочила в схемата на захранване, но като идея ми допада мисълта, че бебето може да дъвче след като му никнат зъби  Flutter Ние имаме вече 2 зъба  Heart Eyes Не че е много приятно никненето... Особено днес е много кисел и го боли. Постоянно си пипа ушите и бърка в устата, преревава насън  Confused Не ми се мисли каква ще е нощта  Confused
Пупитка ние сме в къща и лятото спа само в количката на двора. Съответно свикна да се успива така. Сега вкарах количката вътре и пак така се успиваме, но не ми минава през вратата на терасата Tired Само вечер не знам как не се успиваме в количката. Къпем се в спалнята, кърмене в легнало положение + малко потупване по дупето и заспива  Grinning С изключение на няколко вечери, в които беше мнооого нервен и след носене на ръце и много рев пак заспиваше в легнало положение.

# 26
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Още като бременна четох за тези шапчици за малките мъже, но особено като сме навън става сложно. Аз залагам на това, че съм бързак и колкото и да подскача се преобуваме някак. По едно време му щръкваше на човека предупредително "ще пишкам", напоследък както ме гледа в очиъе и айдеее пиш.
Някой да го сърбят ръцете да сменя коша на количката вече? - то ние основно в кошницата за кола се возим последната седмица и миряса, но пък като е леко облечен и завит в коша за новородено, ваденето от количката не е препоръчително, за да гледа навън какво става.

# 27
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Аз съм мераклия да сменям коша с другата част. Simple Smile Педиатърката ни каза, че може, но още не сме излизали в студеното. Не сме го возили в столчето за кола, защото мъжът ми мисли, че не му е удобно на бебо в него и не дава... и затова той мъкне коша в колата.  Grinning
Нашият също пишка от време на време, докато сменям памперса, но скоро не го е правил. За акането - преди акаше 1 път на ден след 1вото или 2рото ядене сутрин, но откакто смених млякото, станаха 2-3 акания по различно време през деня. Добре, че не ака през нощта, аз тогава не сменям памперс вече, че се разсънва и трудно заспива после.

Нашето чувалче е р-р 6-18 месеца. Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 44 108
това съвсем на отчетна го обърнахте Simple Smile
Devil_Rose - аз нямах кош за новородено, но предвид това, че надигах коша още от към 4 месец, щях да съм го сменила вече.

# 29
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Ами нашият кош си е един,просто има различни положения на гръбчето.  Peace Ние сме с ето такава количка:


Devil_Rose,големи емоции има при вас с напишкването  Laughing Мои приятелки с момченца също са ми разправяли подобни.  Peace Ние имаме импровизиран повивалник на една стара,малка маса.Застлали сме я с едно одеяло на 2 ката отдолу,а върху него има една непромокаема подложка тип мушама,най-отгоре сме сложили една памучна пеленка,която сменяме при инциденти.  Wink
Тая шапчица всичко ли обира или само "отклонява" струята?  newsm78
peiota,направо ме разби!!!Цели 2 зъба?!  #Shocked Браво бе,вие сте големи бързаци!   bouquet При нас няма никакви признаци на зъбоникнене... Какво трябва да се усети при пипане на венеца?  Thinking
Днес пробвах начина на къпане на ИрПуЦ.Сложихме коритцето в стаята,махнах мрежата и напълних една кофа вода.След това я съблякох и я сложих вътре,като баща й й придържаше главата.Измих я само с водичка.Мисля следващия път да сложим една възглавничка под главата,за да мога и сама,че татито е 2-ра смяна тази седмица. Peace  
След това хапнахме кашичка за вечеря и сега май ще заспиваме,ама още се борим с играчките.Това й е ритуала за лека нощ-да се побори с играчките и да си сложи някоя на лицето,след което следва сън.Като заспи,й махам играчката от лицето,че да не се задуши. Simple Smile
Да видим днес в колко ще се събуди. baby_neutral
Утре сме на ортопед и от сега мисля с какво да я навличам..Май само аз не съм се снабдила с космонавт.  Wink
abs и ние не а@аме през нощта,но за сметка на това пишаме стабилно и на сутринта памперса тежи цял тон..  Crazy
Ние столчето за кола сме го ползвали само еднъж,когато се наложи да пътувам с автобуса извън града,защото нямаме кола.И на мен ми се видя малко неудобно,някак си много изкривена стоеше вътре.  Peace
Цитат на: Angel_Dustlink=topic=617118.msg19992069#msg19992069 date=1318792130
това съвсем на отчетна го обърнахте Simple Smile
Embarassed   bouquet

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 22:17 от Pupitka

Общи условия

Активация на акаунт