Нано отоплителна система Excel

  • 23 852
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Казваш, че топли добре? Има ли нужда от допълнително отопление? А сметките за ток как са?

# 16
  • Мнения: 972
Ние лично го избрахме заради децата - те нали постоянно са на пода, колкото и да им повтаряш стани от земята, обуй си пантофите Simple Smile
Усещането е много приятно все едно те топли слънцето, термостати нарочно сме ги вдигнали нависоко за да не ги пипат децата. И в банята под плочките сме сложили. Друго отопление нямаме, за миналия месец сме платили сметка 170 лв. Апартамента ни е две стаи, четирима сме, като всичко ни е на ток, и подовото е включено постоянно. Когато е слънчево и стаята се затопля, не се включва, защото датчика отчита, че е топло.
В стаите сме с ламиниран паркет и никъде не се е надул или променил, ползваме го от миналата година.
Има доста информация в нета, трябва само да се потърси.
Миналата седмица сложихме и под къщичката на котката едно малко парченце и сега се излежава на перваза Simple Smile
Ето тук има статия.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
В интернет потърсих, но има само в 1-2 сайта на самите дистрибутори Laughing а мнения от ползващи го - твоето е първо.
Че и в английските сайтове не намерих, което е странно, уж се ползва от 10 години.
Аз се интересувах на стените как ще е, ако се сложи, на пода не мога. Но честно казано сметката за ток за 2 стаи не ми се вижда толкова малко Thinking предвид, че октомври-ноември бяха топли. Уж би трябвало да е 30-40% по-икономично от други отоплителни варианти Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 480
Ние лично го избрахме заради децата - те нали постоянно са на пода, колкото и да им повтаряш стани от земята, обуй си пантофите Simple Smile
Усещането е много приятно все едно те топли слънцето, термостати нарочно сме ги вдигнали нависоко за да не ги пипат децата. И в банята под плочките сме сложили. Друго отопление нямаме, за миналия месец сме платили сметка 170 лв. Апартамента ни е две стаи, четирима сме, като всичко ни е на ток, и подовото е включено постоянно. Когато е слънчево и стаята се затопля, не се включва, защото датчика отчита, че е топло.
В стаите сме с ламиниран паркет и никъде не се е надул или променил, ползваме го от миналата година.
Има доста информация в нета, трябва само да се потърси.
Миналата седмица сложихме и под къщичката на котката едно малко парченце и сега се излежава на перваза Simple Smile
Ето тук има статия.

Извинявайте, но тук са написани същите глупости, които коментирахме подробно  преди!

ИЧ нанофолио-нямам думи!

Това не е статия, а нещастно рекламно писание.

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 15:21 от vl

# 19
  • Мнения: 972
И на стена може да се монтира, при нас не е така, но не би трябвало да има проблем.
За сметката, ние живеем в нова кооперация, която още не е изсъхнала съвсем. За сравнение съседа, който е в едностаен и се отоплява с климатик, двама души са - сметката му за ток е 120 лв.
Мъжа ми сега иска да пробва да си го сложи зад огледалото в банята, да не му се изпотява.

# 20
  • Мнения: 5
Здравеите,
интересува ме някои позлва ли това отопление .Доволни ли сте?

# 21
  • Мнения: 5
Никой ли не го ползва ?

# 22
# 23
  • Мнения: 2 480
Пак същите глупости! Нямам думи!

Обидно е!!!

# 24
  • Мнения: 0
Уф, пак ИЧ отопление! ВСЯКО ОТОПЛЕНИЕ Е ИЧ!!! Даже и печката с дърва и въглища е ИЧ!

Явно, че за пореден път искат да омаят нещастния потребител.

Виждам, че са написали изходяща мощност 180 вата. Какво значи изходяща? Трябваше да напишат консумираната от мрежата. Тя трябва да бъде поне 1-2 киловата, за да очакваме някакъв резултат.  И пак всичко зависи от температурата навън, температурата на околните стаи и апартаменти, кубатурата.

И още колко глупости са написали, нямам думи! Ако пожелаете, мога да ги коментирам през следващите дни.

А цената му, както виждам е впечатляваща.
- "ВСЯКО ОТОПЛЕНИЕ Е ИЧ"  Laughing И духалката и маслен радиатор и климатик и парното! Супер, всичко е Инфрачервено!
Миналата година направих подово (под килим) с ИЧ фолио. Върши работа.
Сега ползвам Инфрачервен Нагревател (Картина и Панел). Консумацията на нагревател - 400 вата 100х57 см и 500 вата 153х60 см.
Не знам колко отдава, но една картина стига за нашата спална 14 м2.

# 25
  • Мнения: 2 480
Не знаете колко отдава???  Shocked Shocked Shocked Q=U.I.t

Имате обща мощност 900вата(400+500). И една малка стая. Е, може и да свърши работа.

Всичко е ИЧ, така е, колкото и да не Ви харесва. И вие излъчвате ИЧ, и аз, и всички неодушевени и одушевени предмети. Но колко ще бъде силно това излъчване зависи от температурата.

ИЧ=топлина. Открил го е Уйлям Хершъл.

Последна редакция: ср, 27 ное 2013, 13:12 от vl

# 26
# 27
  • Мнения: 2 480
Нямам думи! А кое отопление не се основава на ИЧ лъчи??? Кое електрическо отопление не е екологично???

Имали сте бол пари, дали сте ги за картина, която топли. Добре, но да се обяснява колко е икономично и колко силно топли.....Това са противоречащи едно на друго неща.

Q=U.I.t

# 28
  • Мнения: 0

Имате обща мощност 900вата(400+500). И една малка стая. Е, може и да свърши работа.

- "но една картина стига за нашата спална 14 м2." Картината е на 400 вата! Панел на 500 вата, в хола. Знам, че 1kW за 10 м2, но реално стига една панел или картината за нашата спална. Площ 1 м2 се нагрява до 60 С, консумира 400/500 вата и ви топли!

# 29
  • Мнения: 2 480
Блазе ви!

Общи условия

Активация на акаунт