Отговори
# 45
  • софия
  • Мнения: 100
Дайте идея как да употребя това бяло сладко,


Абе идея не мога да ти дам, за съжаление. Ама ако ти ми дадеш идея откъде да се снабдя с бяло сладко, ще ти бъда много благодарна. И най-вече моя дядо, който се е сетил, че през хиляда деветстотин и балканскатата война леля му в Пловдив с това черпела гостите. Още сънува и се облизва.  Joy
Защо не си приготвиш сама,има много рецепти в нета

# 46
  • DE
  • Мнения: 971
Sorry за лаишкия въпрос но какво е това "бяло сладко"?

# 47
  • София
  • Мнения: 10 825
Sorry за лаишкия въпрос но какво е това "бяло сладко"?


http://recepti.gotvach.bg/r-3642-%D0%91%D1%8F%D0%BB%D0%BE_%D1%81 … D0%B4%D0%BA%D0%BE Ето това. Само че това което аз съм яла има и някакви други аромати - нещо като анасон.
На мен лично ми е ужасяващо гадно Sick

# 48
  • София
  • Мнения: 360
Ама, че сте бързи-ии-и! Благодаря за полезната тема!

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Sorry за лаишкия въпрос но какво е това "бяло сладко"?


http://recepti.gotvach.bg/r-3642-%D0%91%D1%8F%D0%BB%D0%BE_%D1%81 … D0%B4%D0%BA%D0%BE Ето това. Само че това което аз съм яла има и някакви други аромати - нещо като анасон.
На мен лично ми е ужасяващо гадно Sick

Тази,която аз знам е с глюкоза...става сууупер!Само,че рецептата е някъде в старе.ия теэ.фтер на мама и...иска търсене Grinning

# 50
  • Варна
  • Мнения: 10 790
момичета, да ви помоля за идеи за хапки, сандвичи - нещо, което мога да сложа на масата на детски рожден ден, който ще празнуваме у дома.  newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 6 210
Киса, някъде имаше тема с много интересни сандвичи. Ще я потърся и ако я намеря, ще сложа линк.
За хапките бих препоръчала една рецепта, която е сравнително лесна:
Нарязвам на хапки (парченца с каквато си пожелаеш форма) пилешко филе. В една купа смесвам хубаво една майонеза краси, 1 лъжица горчица, малко соев сос, малко лимонов сок, сол и подправки по избор (черен пипер, чесън на прах). Слагам месото в купата, разбърквам го добре и ако имам време, го оставям за няколко часа в хладилника. Същинското приготвяне се състои в следното - хващам парченце от месото и го овалвам добре в галета (или смлян корнфлейкс), подреждам в тава върху пекарска хартия. За около 20 минутки са готови. Това нещо можеш да го направиш с пилешки крилца и бутчета, но ще е по-неудобно за хапване от децата. Ако са хапки, можеш да ги набучиш на онези коктейлни клечици или просто върху клечки за зъби  Peace. Много върви с майонезено чеснов сос.

# 52
  • София
  • Мнения: 235
От мен 2 въпроса:
 1 - къде се намира животинска сметана
 2 - някой ако е гледал Пабло май се казваше на гости на  Гала миналата седмица ще съм благодарна да сподели какво готви той и как...
 Heart Eyes

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 074
Животинска сметана/ или поне така пише/ купувам от Била. Малки сини кутийки от 200мл с нарисувана крава, 1,50-1,70лв.

# 54
  • София
  • Мнения: 374
Търся рецептата за торта Медовик, но този с многото блатове. Виждала съм я тук из форума, но в момента не успявам да я открия. Ще съм благодарна, ако ми помогнете   bouquet

# 55
  • Мнения: 22 867
Търся рецептата за торта Медовик, но този с многото блатове. Виждала съм я тук из форума, но в момента не успявам да я открия. Ще съм благодарна, ако ми помогнете   bouquet

Рецептата

Темата

# 56
  • София
  • Мнения: 374
labrex, много благодаря   bouquet

# 57
  • Мнения: 109
Имам въпрос Simple Smile По тортените и не само теми, много се споменаваше едно магазинче на ул .Три уши - за формички, салдкарски и бои и т.н. Днес реших да се пробвам и да отида по каквото си спомням като обяснение - и не го намерих. Ако всъщност все още съществува, някой може ли да ми даде малко по-точни указания?

И за бялото сладко ще се включа - едно време вкъщи го правехме с баща ми, много лесно ставаше - белтъци на пяна, и после сипвахме глюкоза в тях (може да е имало и ванилия). Разбира се, не помня пропорции, но мога да го питам Simple Smile А сервирането беше лъжица от сладкото - в чашка с вода Simple Smile

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Животинска сметана(течна) има в Била и е хубава.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 283
Отряда за бързо реагиране (както каза някой по-рано и бе прав Grinning ) здравейте! От половин час ровя за една бисквитена торта с натрошени бисквити, които се слагаха в горещо мляко, смесено с масло и шоколад... ама не мога да я намеря! Мислех, че е на Аелис ( защото всичко нейно ми е любимо Hug ) ама не е! Аз вече я скалъпих, ама искам да си видя грешките... и да я запомня   Flutter мисля, че трябваше да сложа една ванилия, но ако има мегдан ще поръся с ванилена захар след като стегне newsm78  chef

Общи условия

Активация на акаунт