Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 10 825
Кой ще пусне нова тема? Време е вече
Имам бързо и спешно въпрос-че.В момента пека руло стефани.Отстрани в тавичката съм сипала само малко вода и винце.Дали мога сега това да го направя нещо като сосче към рулото.Брашно ли да добавя или нещо друго?
Да, можеш да го сгъстиш с брашно соса. Аз много харесвам руло стефани с доматен сос Heart Eyes Бих добавила доматено пюре, брашно, и магданоз

# 751
  • Мнения: 0
Харесах си тази рецепта, ако не ме лъже паметта, е пусната от Спаска. Въпросът ми е - кой е по-добрият вариант: да я направя от предишния ден или малко преди поднасянето?

  торта с готови блатове и кремове ЙОТКЕР без варене


Един ден по-рано е вариянтът за предпочитане Peace , тортата ще стане по-сочна и вкусна

Eliza_bet, така не рискувам ли тортата да се скашка?   bouquet

Смятам, че рискуваш да се скашка от сиропирането. Аз сиропирам само домашни блатове, купени никога, че консистенцията им е различна.

# 752
  • Мнения: 0
Здравейте,

искам да събера няколко дечурлига без повод.
Търся лесни рецепти за сладко и солено за хапване,
но наистина много лесни, по възможност за правене с една ръка, че в другата ми виси все малкото ми хлапе

# 753
  • София
  • Мнения: 35 332
Здравейте,

искам да събера няколко дечурлига без повод.
Търся лесни рецепти за сладко и солено за хапване,
но наистина много лесни, по възможност за правене с една ръка, че в другата ми виси все малкото ми хлапе


Брускети с разтопена моцарела, хапки от бутер тесто-с плънка по желание. Може и просто да нарежеш тестото на парченца и да го поръсиш със сусам, мак.. Мъфини, щом на мен ми стават Laughing
И..любимите сандвичи! Можеш да ги направиш като хапки, вариантите са безброй Wink
Ако и това време нямаш - банички Белла.Сладки, солени, буташ в тавата и си гушкаш бебето Laughing

# 754
  • Мнения: 0
Мерси за идеите   bouquet
бутер тестото е чудесна идея  Peace
мъфини правих предния път, мислех, че са ми се получили, но не се изядоха  Rolling Eyes

лек ден  Hug

# 755
  • Мнения: 4 406
Момичета  Hug
Колко грама заквасена сметана и колко течен шоколад ще ми трябва за тези, готовите блатове по 3 в опаковка. Мисля с този крем само да ги омажа и малко банан, лешници  newsm78
По 200 гр. от кофичките дали ще ми стигне  newsm78

# 756
  • Мнения: 22 867
Момичета  Hug
Колко грама заквасена сметана и колко течен шоколад ще ми трябва за тези, готовите блатове по 3 в опаковка. Мисля с този крем само да ги омажа и малко банан, лешници  newsm78
По 200 гр. от кофичките дали ще ми стигне  newsm78

Jerry, зависи колко крем слагаш, аз обичам да е повече, но дори и по малко да е, поне една голяма кофичка ще ти трябва.  Peace

# 757
  • Мнения: 4 406
Labrex, много благодаря  Hug
Значи 400 гр. сметана и 400 гр. течен шоколад ще е добре ?

# 758
  • Мнения: 22 867

Labrex, много благодаря  Hug
Значи 400 гр. сметана и 400 гр. течен шоколад ще е добре ?

Ще се получи кремът от тортата с рула на Лео, много е вкусен, само че все пак сложи първо по-малко течен шоколад и пробвай, имам предвид да не стане много сладък крема, но то си е въпрос на вкус. Peace

# 759
  • Мнения: 4 406
Labrex  Hug Загрях сега какво имаше нещо познато, там слагам 400 сметана и 300 шоколад. Да действам тогава  Hug

# 760
  • Мнения: 33
Момичета, тъй като имам един-два несполучливи опита да ми се получи бита сметана, моля ви, дайте ми съвет как сладкарската сметана, която купя, да я разбия добре този път? Благодаря   bouquet

# 761
  • София-Младост
  • Мнения: 23 399
Момичета, тъй като имам един-два несполучливи опита да ми се получи бита сметана, моля ви, дайте ми съвет как сладкарската сметана, която купя, да я разбия добре този път? Благодаря   bouquet
Вадиш я студена от хладилника и с миксер първо на лека степен след това на по-бърза, докато се сгъсти хубаво. Без да спираш.

# 762
  • България
  • Мнения: 490
Имам киви в изобилие...направих два вида сладко.. идеи какво друго мога да направя....

# 763
  • Мнения: 1 754
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1886.msg35699.html#msg35699
Цитат
Суква се чесън, добавя се оцет. отделно се смесват сухи подправки - черен, червен пипер,кимион, чубрица...
Осолената сланина се нарязва на ивици и първо в подлучения чесън, поске в сухите подправки и после в хладилника (или в  камерката). Преди да се хапва трябва да престои поне 1 ден.

Пост на Тотичка в тази тема, искам да питам, ако някой е пробвал рецептата й. Престоя един ден вече сланинката, но още ми бие на оцет, ще изветрее ли все пак, ако още малко я оставим в хладилника?

# 764
  • Мнения: 22 867
Пост на Тотичка в тази тема, искам да питам, ако някой е пробвал рецептата й. Престоя един ден вече сланинката, но още ми бие на оцет, ще изветрее ли все пак, ако още малко я оставим в хладилника?

Вкусно звучи, не съм пробвала рецептата, да не би да е повече количеството оцет? Дано се включи пеп-4о, написала е, че харесва такава сланинка, надявам се да уточни кое как, и на мен ми стана интересно! Peace

Общи условия

Активация на акаунт