Частни детски градини - София (4)

  • 96 728
  • 738
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 49
ШУНЧИ, мерси, трябва да ми помогнеш да разуча и тази на Кавала.

Дано някой даде актуална информация за "Ново поколение".

# 241
  • Мнения: 10
Здравейте мами,

Обръщам се към вас с молба за препоръки на детска градина в райони Лагера, Красно село, Бели Брези, Лозенец  (близо до американското посолство). Имам детенце на 1г.10м., което в момента ходи на частна ясла от която напоследък никак не съм доволна и която искам да сменя. Обърнах целия нет за да намеря подходящо заведение, където да я запиша, но се обърках тотално. В списъка на чакащите сме за Веселата къща и Камелини монтесори Боготица. Моля ви споделете ако имате някаква информация за подходящи ясли/градини в изброените райони. Също моля ви, споделете отзиви, ако детето ви посещава "Цветенце" в Красно село!!! Много много ви благодаря предварително!

Вася

# 242
  • София
  • Мнения: 7 242
vasya.an , препоеръчвам ти "Фънки Мънки" - http://funkymonkey.bg/ Дъщеря ми я посещава и сме много доволни, сравнително близо е  до Американското посолство.

# 243
  • Мнения: 1 569
Не разбирам защо трябва да чакаш още поне 7 месеца, за да потвърдиш или отхвърлиш съмнението, че някой нарича с епитети детето ти?
Не казвам, че трябва да атакуваш хората с обвинения, просто човешки си сподели тревогата с тях и наблюдавай реакциите Simple Smile

Така е. И на мен не ми се иска да чакам, повярвайте ми. Но за тези неща се говори много трудно, а аз по принцип имам проблем - особено по деликатни теми - нещата да излизат по начина, по който ми се иска. Колкото и да се усмихвам и да си мисля, че съм мила, любезна и т.н., се случва да засегна някой, да не бъда разбрана правилно и т.н. А и как да подхвана разговора? Ние се виждаме когато ходя да взимам дъщеря си, винаги има все някой около нас - я друг родител, я някое детенце, което отвлича вниманието. Онзи ден като  малката взех пак ни в клин, ни в ръкав ми изтресе "Ади каза, че съм дебела". Ако в този момент Ади беше до нас да го чуе, щеше да се създаде ситуация да си кажа своето, но възпитателките в този момент бяха нанякъде с други дечица. Чудя се в кой ли подобен момент ще се ядосам, ще действам първосигнално и ще си кажа директно каквото ми е на ума?!  Confused Но точно това не трябва да се случва, защото нито аз, нито най-вече малката ще спечелим от това!

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Пандичка, не знам кое ти е по-важно - да не обидиш учителките или детето ти да расте щастливо и със самочувствие? А чакайки 7 месеца ще ти се трупат такива малки недоволства, които ще избухнат по-зле, отколкото ако говориш по-скоро.
Иначе много добре те разбирам, защото и аз се притеснявам по същия начин, но ще трябва да го преглътнеш някак. При нас винаги можеше да говорим с директорката по телефона, тя самата проявяваше интерес към това как се чувства детето, имаме ли някакви забележки, та не ми е било чак толкова трудно да повдигна въпроса. Но просто предавах думите и реакциите на детето, ако е имало конфликти, в крайна сметка не съм била там да знам със сигурност каква е била ситуацията.

# 245
  • София
  • Мнения: 382
Пандичка, според мен трябва спокойно да си поговориш с възпитателките и то май най-вече с мед.сестрата. Мисля, че не трябва да се насаждат така компекси и страхове в децата, тамо ли пък в точно тяхната възраст. Дори и да не осъзнава какво точно е дебел, предполагам че тона с който и е казано тя се досеща, че не е нещо хубаво, щом ти се оплаква. Няма защо да и се обасняваш, че е по-едра и че не е пухкава...Просто това не е тема за коментар с децата или пред тях. Дори и да има проблем с някое детенце, случайно ако се дава съвет да е насаме с родители, другото е непрофесионално. Просто това им го кажи - со кротце, со благо Simple Smile

А за тръсещите градина едно местенце в което се убеждавам всяка седмица колко е подходящо и близо като среда и възпитание до семейната среда. И преди ви бях споменала за него http://homeonwings.org/, но сега конкретно знам че си търсят дечица над 3 годинки.

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 00:30 от ra_iv

# 246
  • София
  • Мнения: 50
Здравейте всички! Имаме двегодишна дъщеричка и в момента се намираме в процес на търсене на детска ясла в района на Витоша. Засега посетихме Усмивка и Сияние, ако някой се интересува от прясна информация за тях, може да бъда полезна. Накратко, това, което видях:

Усмивка: много любезни и добронамерени изглеждаха, хубава къща на чисто място, със сравнително голям двор (но все пак на снимките в сайта им изглежда по-голям от действителното). Транспорт обаче в момента не предлагат, тъй като нямали повече места в колите. Храна - кетъринг. Такса - 550 лева. Хубаво впечатление ми направи, че децата ги оставят да спят когато поискат (към 10 и нещо - 11 сутринта децата бяха в занималните, но едно момиченце си спинкаше в спалнята). Вероятно и в други аспекти уважават индивидуалните потребности на малките.

Сияние: намират се в Боянското читалище, което води до най-големият им минус (за мен): нямат собствен двор. Самото читалище е разположено сред сенчест парк с рекичка, където и стават ежедневните разходки. Има пространство, но все пак си е обществено място, знаете, кучета се разхождат, няма ограда към улиците и т.н. Децата ги извеждали всяка група (7-8 деца) с по един или двама учители. Показаха ми една оградена площадка досами сградата за най-малките, с люлка и пързалка, но върху твърда настилка. Имали и друга площадка някъде сред парка, нопоради 30-те см сняг не ходихме да я видим. Директорките/учителките - много любезни и приятни, с подход към децата (веднага впечатлиха и приобщиха малката). Стаите - просторни, уютни, с много играчки. 4 възрастови групи имат. Твърдят, че ако сутрин дойде болно дете го отпращат вкъщи. Имат редовни медицински прегледи през седмицата, но не и постоянно присъстващо медицинско лице. Храната им я карат отнякъде. Имат евтин собствен транспорт (160 лева, за близките квартали - 80) , който обаче тръгва рано (казах ми, че за Княжево, където живеем, ще вземат детето в 8 и ще го оставят в 5,30  Rolling Eyes) ). Останах с впечатление, че много държат на дисциплината и учението. И така стигаме до най-големият им плюс (според мен и според мъжът ми): това не е частната детска градина, в която една мутра би записала детето си  Twisted Evil . Някакси оставя впечатлението, че това е една много добра държавна детска градина, а не частна градина с красива база и много претенции със съмнително покритие. Таксите им ги пише на сайта им.

Търсенето продължава, в петък сме в Ежко Бежко, ще пиша и за там.

P.S. Sunflower kids към днешна дата нямат места.

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 16:04 от karlie

# 247
  • Мнения: 1
@инкс
Здравейте инкс и всички! Искам да поясня, че детска градина Теремок се премести на нов адрес, не бяхме доволни от сградата, беше твърде студено за децата; сега се намират на Сан Стефано, което е дори по-удобно за повечето родители..
Училището за съжаление не е получило лиценз и не съществува вече, но не съм съгласна с класификацията Ви, че е "поредната пирамида" - моето дете е от септември в детската градина и сме много доволни, ходи с голямо желание Simple Smile))))
пожелавам хубав ден на всички!

# 248
  • Мнения: 915
Не съм употребявала израз "поредната пирамида", само казах, че като нищо и така ще се окаже. Ако имаше някаква информация, бележка на стария адрес, нещо което да излиза в нета, страница, например, не бих си го помислила. Радвам се, че съществува!

# 249
  • Мнения: 784
Лекси , може ли малко повече за тази ЧДГ. Мисля, че имам представа от директорката /сподели/ , липсата на лиценз и.....така нещата ще са по-точни. Имат ли лиценз....защото един директор, който няма представа от дечурлига, липсата на документи и т.н.т. водят до "снобска формация", в която се изучава фехтовка и балет/примерно/.....но няма нещо общо с образователните стандарти.

# 250
  • София
  • Мнения: 7 242
Отровака, честно казано не съм се интересувала дали имат лиценз. Но се работи наистина професионално. Не е като да нямам представа - покрай голямата ми дъщеря съм проучила и обиколила голяма част от ЧДГ, тя смени 2 такива (и една държавна) и смея да твърдя, че Фънки Мънки са на ниво. Още при първото ми посещение там бях впечетлена от многото и разнообразни занимания, от изобилието на материалите, с които работят, от наистина големия персонал и подхода към децата... Детето ми не само се забавлява, но и научава наистина много. Колкото и да се опитвам, не се сещам за нещо, от което да съм недоволна... Редовно се изпращат снимки, менюта, програми, дава се информация за това как детето се справя, организират се съвместни занимания за родители и деца. И си личи, че се работи с желание и ентусиазъм - няма рутина, всяка седмица има нещо ново и различно... И честно казано на фона на това, хич не ме вълнува лиценза или биографията на директорката, от която съм с добри впечетления. Определението "снобска формация" е много грубо и няма нищо общо с действителността. Защо си останала с такива впечетления?
Ако някой се интересува от нещо конкретно, с удоволствие бих споделила Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 00:22 от Лекси

# 251
  • Мнения: 49
Здравейте!

Моля да ме извинете, ако се повтарям, но бихте ли ми препоръчали ДЯ- частна или общинска- в района на бул.Княгиня Мария Луиза по местоживеене) или бул.Витоша (по месторабота). Дъщеричката ми юни месец ще навърши годинка, а аз трябва да се върна на работа.

Ще съм ви благодарна и ако споделите опит или ме насочите как да избера и къде да търся детегледачка.

# 252
  • Мнения: 1 986
kitikat, за общинска ясла трябва да направиш регистрация на детето тук и да се борите за място, но детето ти все още няма 10м. и няма да има възможност да кандидатства в самостоятелна ясла. Това е темата, където се обсъждат всички въпроси за държавните детски заведения, а на първата страница има синтезирана доста информация.
На първа страница на тази тема пък има списък на повечето частни ясли/градини...Разгледай ги и може да попаднеш на подходяща за вас!

# 253
  • Мнения: 49
МАРИНИ, благодаря ти!

Разгледах първа страница, но ми е трудно да се ориентирам в районите.

# 254
  • Мнения: 915
Има една нова частна градина, някъде в темата се споменава - на бул. "Витоша" № 42 - "Фъзи Узи" или енщо подобно, ходих да ги видя, но брошурата ми е в къщи. 700лв. е таксата с включена храна и всичко там, имат дворче, приятно и уютно изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт