изнасяне на картини в чужбина

  • 9 652
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 220
 Благодаря ти  Lizi!!!

# 16
  • Мнения: 11 315
Лизи, би ли ми казала кои са дните, в които работи НХГ?
И на мен баща ми като на Пиколина е художник и ми е събрал няколко неща, които иска да ми подари при следващото ми прибиране, та затова се интересувам
Ако знаеш ще ти бъда много благодарна.
И още нещо - къде се правят тия снимки, има ли някакви изисквания към тях?
Благодаря много!

# 17
  • Мнения: 2 257
  А да знаете това дали  важи и за гоблените?!  Когато са рамкирани не винаги личи че са шити.
Интересен факт за гоблените: бях чувала, че няма да правят проблем на летището, ако гоблена е недовършен. По този случай пренесох един, с недовършени два бода точно. Като си дойдох тук го "доуших"  Laughing , не ме питай колко съм вързана в ръцете за плетки, ама два бода успях да бодна  и му сложих рамка тук. Стана гоблен слънце, като картина е сега, с три коня, плискащи във вода....., подарък от мама. Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 220
  А да знаете това дали  важи и за гоблените?!  Когато са рамкирани не винаги личи че са шити.
Интересен факт за гоблените: бях чувала, че няма да правят проблем на летището, ако гоблена е недовършен. По този случай пренесох един, с недовършени два бода точно. Като си дойдох тук го "доуших"  Laughing , не ме питай колко съм вързана в ръцете за плетки, ама два бода успях да бодна  и му сложих рамка тук. Стана гоблен слънце, като картина е сега, с три коня, плискащи във вода....., подарък от мама. Heart Eyes


Моите са с рамки и многоо си ги харесвам.  Този  от майка ти го нямам, на мен баба ми ги шие!  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 299
Звездичке, няма изисквания към снимките. Може да ги направиш в което и да е фото. Единия работен ден със сигурност беше петък, но другия не си спомням. Най-добре им се обади и те ще ти кажат.

# 20
  • Мнения: 2 825
Да питам и аз нещо... какви са условията за изнасяне на гоблени? предполагам е същото както за картините, но все пак...гоблените са на майка ми и тя иска да ми ги прати като подаръци.

# 21
  • Мнения: 11 315
Звездичке, няма изисквания към снимките. Може да ги направиш в което и да е фото. Единия работен ден със сигурност беше петък, но другия не си спомням. Най-добре им се обади и те ще ти кажат.

Можеш ли да ми пратиш координати - адрес и телефон на ЛС, моля те!

# 22
  • Мнения: 179
има ли някакви изисквания при изнасяне на картини, икони и т.н. в чужбина? като че ли се издаваше някакъв сертификат, че не става дума за произведения на изкуството от национална ценност или нещо подобно... моля, някой ако знае, да ми каже каква е процедурата?

благодаря ви!

весели, много весели и благословени празници!
Необходим ти е печат, доказващ, че картината не е историческа ценност .
Преди години внесох картини, като ходих за въпросият печат, това лято донесох 6 картини( заедно с рамките  Party )  и две икони без печати, защото в суматохата нямах време да отида до двореца . За щастие нямах проблем на митницата , но съм с ясното съзнание, че ако се бяха заяли, може би нямаше да бъде нито приятно, нито евтино.

Общи условия

Активация на акаунт