Парфюмни размисли и страсти - 143

  • 46 037
  • 710
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 435
Атти  bouquet

Ванилията не е моята съставка,много рядко ми допада парфюм,където тя изпъква.намират ми се 1-2 за цвят,както се казва.Там където е правилно дозирана я обожавам,като например Лейди Венджънс,ако се разровя във фрагрантика вероятно ще установя,че я има и в други налични ми парфюми,но не й се втелявам много,колкото-толкова Wink

Все още търся обаче моят шоколадов парфюм,искам хубаво да се усеща и все пак да не е с евтино звучене.Пратиха ми една проба на .....не помня името и марката,обаче на моята кожа ни помен от шоколад,както и онова златното Кензо,ами дори и не напомня тази вкусотия.Моля ви се дайте други предложения,развали ми се кухненския робот и не мога да си направя течен шоколад,направо съм болна,поне на парфюм да го нося Rolling Eyes Praynig

# 16
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
  bouquet за новата тема

Ванилията е една от любимите ми съставки.

# 17
  • Мнения: 17 546
goddess, дори аз, която не харесвам шоколад в парфюм, харесах този натурален шоколад с портокалови корички, който не звучи нито просто, нито евтино, въпреки че е по-малко от 20 лв!

# 18
  • Мнения: 2 590
Най-любимата ми съставка, просто я обожавам.  Heart Eyes

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ooo, другата ми най-любима съставка наред с  жасмина.обожавам ванилия- сладкарска, несладкарска- всякаква. Има ли ванилия- мой е парфюмът. Heart Eyes
Обожавам Адикт, Л, Чернара орхидея, Хипнотичната отрова, Ейнджъл, Код, Кензо Амур, абе всичко с ванилия. Laughing   

# 20
  • Мнения: 133
Ще се запиша и аз тук - най-любимите ми парфюми са в тази група Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 646
Тук съм на приливи и отливи. Има моменти, в които ми се иска да се подправя като кекс, има и такива, в които ми се повдига от нея.
Напоследък, обаче, се разминавам по улиците с едни "мъжове", които смърдят на ванилия, та се не трае. Което веднага ги праща на дъното на личната ми класация за съществуващи индивиди от противоположния пол. Да не би да има някаква тенденция в мъжките парфюми?
Харесвам я в Hypnose, въпреки че там цялата композиция ми се нрави, в By на Долче и Габана, въпреки че не е изобразена в състава и се появява едва в края, в Ange ou Demon, въпреки че е подкрепена с бобова тонка.
При силни пристъпи на ванилов глад, съм прибягвала до обдушване на Ванилията на Ив Роше, но не, това се не трае, па камо ли да се ползва.
Изобщо, ако трябва да се обобщя, ще кажа, че я харесвам правилно съчетана и в приемливи количества. Инак ми се натрапва и ефектът е обратен.

Забравих да споделя, че днес, в студ, дъжд и снЕК разходих еретично евтиният дезодорант на Рефан - Роза от България. До този момент си мислех, че пролетта е неговият сезон, но съм се лъгала. Кристален, свеж, чист, искрящ и хладен аромат на роза е в студа, без излишни добавки, увертюри и заключения.

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 21:59 от Аризона

# 22
  • София
  • Мнения: 5 477
Обичам ванилията в умерени количества,l'instant magique чудесно се развива в студено време един от любимите ми зимни.И в Ескада Incredible me май се открива ванилия,може да се заблуждавам newsm78
Определено любима парфюмна съставка ми е!

# 23
  • Мнения: 29
Денонощна, като гледам , няма да събереш много мнения за ванилови аромати. Най-много да ти стане ясно, че повечето от нас харесваме ванилия  Joy

Айде, аз ще започна с парфюмите, които имам и чиято ванилия не ме дразни по никакъв начин ( с уговорката, че не навсекъде, където я усещам я има).

Всеки един от долупосочените аромати не можех да понасям (анти ванилов период  Crazy), а сега умирам за тях. Изключение прави Ангела на ТМ- обичах го, но от много години съм антиАнгел-на.

Целувката на дракона - ванилия в състава няма (шоколад са използвали хората, ама...), но за мен е ванилово-дървестно-смолист.
Мъст - смолисто-дървестно-ванилен
Алюр едп - прасковена-ванилия
Алюр Сеншуел едп - тази ванилия не я знам каква е, но Е!
Шанс едп -цветна ванилия и пипер
10 Колелото на късмета на Д§Г - пачулеста ванилия
Сицилия - бананово-лимонена ванилия
Брачния Амариж - канелена ванилия
Органза - ванилово цветен + ядки
Пурпурния Бос - бадемова ванилия
Трезор - нектарини, праскови и ванилия
Хипноуз и Хипнотизиращия Еликсир - ванилия, ванилия + дъвка и дървесина
Л Лолита Лемпика - ванилени курабийки
Лолита Лемпика - ванилия и ликоритце

Сред тези , които нямам, но вече харесвам много - Шалимар едп (лимонена ванилия), Аддикт (суха ванилия), Амур Кензо едп (цветна ванилия), Самсара (дървестна ванилия).

Щях да ви питам и за някои нишови ванилови аромати, които ме интересуват, но спрях да ги броя след 30-тия  ooooh! Никой няма чак толкова търпение да се занимава с моето "къснозреене"

Паяче, ами той парфюма си е хубав, но е за студ. В по-топло време с всичите тези подправки и аз може да бия отбой  Grinning

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 22:12 от Оле

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Не обичам да ухая на нещо, което обожавам като съставка в торти, кремове и напитки - като ванилията, както и не обичам напитки и храни с канела, която пък ми е любима  съставка в ароматите  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 5 001
Обичам ванилия  Heart Eyes в Адикт, Алюр едп, Линстант меджик /тук повече са ми бадемите/, Хипнотичната отрова, Алюр сеншуъл.

Атти   bouquet

# 26
  • Мнения: 17 546
Алюр Сеншуел едп - тази ванилия не я знам каква е, но Е!
Сицилия - бананово-лимонена ванилия
Брачния Амариж - канелена ванилия
Л Лолита Лемпика - ванилени курабийки
..... Амур Кензо едп (цветна ванилия), Самсара (дървестна ванилия).
Оленце, за другите изброени ванилии не мога да кажа много, защото или не ги харесвам или не ги познавам добре, но за тези - мога да кажа че много малко от тях възприемам като теб.
АС - не ми е ванилия преди всичко! Тук има твърде много съставки, за да откроя ванилия на преден план.
Сицилия - медено-лимонова, но не с преобладаваща ванилия!
Мариаж - да, канелена ванилия 100%. Дойде ми в повече преди време и сега пак не го искам.
L de Lolita... това както не го харесвах преди, сега го о-бо-жа-вам! Crazy Heart Eyes
Амур- оризова ванилия. Мразя ориз в аромат и не ми хареса! Confused
Самсара - много повече зелена и дървесна, отколкото ванилова, но да има там някъде ванилия.
А Адикт ми мирише на ванилия с индрише!  Shocked

Виж кооолко сме различни, но това не ми пречи да те обичам! Crazy Flutter Heart Eyes Hug И публично признание успя да изтръгнеш от мен даже, подмамвайки ме с ванилия. Joy

# 27
  • Мнения: 31 206
От години проучвам всяка ванилия попаднала ми под носа и взора. Няма евтино, няма скъпо, няма течност, няма за ядене. Много ям ванилия и много нося. Сравнявам, опитвам, припомням и отново отначало. Не може да ми се случи да пропусна да пробвам ванилов аромат, в който е показано по някакъв начин, че има тази съставка или някой ми е казал нещо такова. Аско има възможност  го пробвам във всички сезони и следя развитие. Имам любимци, безразлични, мразени. Харесва ми да мириша така и хората около мен също. И мъже, и жени.

# 28
  • Мнения: 812
Моят любим парфюм с ванилия е хитпнотичната отрова.Харесва и Алюр сеншуел и Адикт.Като цяло много обичам ванилията и орхидеите  Wink

# 29
  • Мнения: 233
Ооо, Атти, как можа...
Последният месец се настройвам точно ванилено!
Тази тема е за Денси - за мен тя е специалистът по ванилиите във форума!
Аз както  с виолетките - обичам ванилия в парфюм, но не всички парфюми с ванилия ми допадат!
Ето, днес съм пак с противоречиво мнение за Адикт! Ту ме кара непрекъснато да си обдушвам щателно напръсканите места, ту ме стяга в синусите... Не е за мен, но е красив. Ванили без типичната сладкарност!
Ванилиите, с които разполагам вкъщи (и харесвам) са Shalimar edc, Miracle Forever (днес съм с него), Le Baiser du Dragon edp, Habanita pp, Cristobal, Gloria (макар че ще отлита), Lolita Lempicka edp и L, AP Strip, Mauboussin, Cinema, Vanille Noire, Blue Agava & Cacao, Moschino Couture! (да, усещам я тук), Delices pp. Освен тях обичам и Armani Code (и еликсира също), Hypnotic Poison и Sensuelle, че и оригиналната Отрова също, Organza, Le Classique edP, Lalique Le Parfum, Hypnose (всичките му вариации), L'Instant Magique с еликсира му. Много нишови също ми допадат. Нарочила съм си Vanille Absolue  - Montale за сдобиване, a не съм никак безразлична към Un Bois de Vanille - SL, Felanilla - PG, Havana Vanille - L'Artisan, Vanille Exquise - Annick Goutal, Van Cleef & Arpels - Orchidee Vanille, The Different Company - Oriental Lounge.
Последните няколко дни имах възможност да тествам някои нови (и някои не толкова нови) парфюми. Освен, че дадох n-ти шанс на Адикт (и пак не мелим брашно както трябва), опитах:
Body - Burberry - не е впечатляващ, но не е зле, очаквах да е по-сладък,
Merry Me - Escada - много касис, много къпини, но ми е свръх-сладък,
Especially Escada - нежен флорал, но не от моите, прилича ми на зелената ябълка на Дона Каран и Плежърс на ЕЛ,
Tresor Midnight Rose - ужас! Лепкава бомба, пригади ми се чак...Изобщо не го очаквах и добре, че го пръснах предварително на блотер, НЕ ГО ПРОБВАЙТЕ (предполагам, че това може да не спре някои парфюманки),
Amor Amor Forbidden Kiss - не е зле и е доста по-тъмен от оригинала, може би е правен за тийнейджъри външно, но вътрешно си заслужава да се пробва от хора с по-висок вкус.

Дотук нищо много специално.

Candy - Prada - пристъпих към него с много предубеждение. Първо пръснах на блотер и след като долових мокра дървесина, веднага посиках да тествам на кожа. Е, интересен е, пък! Не е безумно сладък - защо е това име?! Има нещо сладко, но не като в гурметата, а по-скоро е матирано, смолисто, тънкомерно. Има мускус и пипер в хубава комбинация в основата. Не знам дали бих го понесла при истинско разносване, но е интересен и различен от предлаганото масово в момента.

Idylle Eau Sublime - заради повечето постинги тук също го гледах подозрително. След блотера бързо пробвах от него на кожа. Интересно, че Герлен развиват така добре тази линия (поне в моите очи и ...ноздри). След като не се впечатлих от Idylle и Дуетът само леко ми подръпна струните (откъм розовата ми любов), този ми допада. Донякъде, де, защото все пак не съм го разносвала сериозно и не мога да преценя дали тази сила (да, върху мен е мощен) ще ми понесе. Иначе освен белоцветния букет, в него долавям студена метална и дори горчива интригуваща нота (цяла мелодия, всъщност), която го прави за мен по-стилен и на нужната висота за Герлен след предшествениците му.

Пробвах и от мъжките и ми допаднаха:
Decibel - Azzaro - въпреки, че е с абсурден флакон (микрофон), не е за пренебрегване - метални цитруси, а отдолу - плътен ветивер и дървесна ванилия, всичко му се усеща доста отчетливо,

Potion - D'Squared - ето тук май вече се влюбих! Кока-кола в парфюмен флакон, но без излишна сладост, с повечко кардамом! Перфектен! Бих го носила с огрооооомно удоволствие (нищо, че не пия кола)!
Пробвах и Bang Bang - Marc Jacobs, но останах разочарована - студен, ментово-метален. Не бих искала мъж да ми мирише така.

Рени, благодаря за споделеното! Започнах и аз да стигам до някои подобни изводи за нишовите парфюми, но все още съм твърде любопитна и ненаситна, за да спра да искам да ги тествам...

Извинявам се за фермана, но да го пазя вътре в себе си ми е страшно Crazy

Последна редакция: пн, 17 окт 2011, 00:36 от бульовче

Общи условия

Активация на акаунт