Сексът по закон е позволен на 14 години ..

  • 20 475
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Като гледам как е тръгнала темата, ми се иска да ви питам ако едно 14 годишно момиче си има приятел на 16 и искат да правят секс, това според вас проблем ли е?

# 31
  • Мнения: 54
Dave Lombardo, значи, според теб, законът е излишен? Laughing

Според мен е излишен.

# 32
  • Мнения: 24
Цитат
Като гледам как е тръгнала темата, ми се иска да ви питам ако едно 14 годишно момиче си има приятел на 16 и искат да правят секс, това според вас проблем ли е?

Според мен е проблем, 14 е прекалено ранна възраст за започване на сексуални контакти, да поизчакат.

# 33
  • Мнения: 12 687
Като стане дума за  възраст, модни подиуми, все се сещам за Ирена Милянкова. 

# 34
  • Мнения: 5 710
Като гледам как е тръгнала темата, ми се иска да ви питам ако едно 14 годишно момиче си има приятел на 16 и искат да правят секс, това според вас проблем ли е?

Проблем е, дотолкова, доколкото 14г момиче не става за секс, да.
Не е проблем, че някой си има също така непълнолетно гадже.
Сериозен проблем ще е , ако мъжът е на 20 например  , защото това вече е пълнолетен човек, за който се предполага, че е наясно, че 14г. му приятелка не става за секс.
И съответно може да бъде подведен под отговорност.

За теб това проблем ли е?

# 35
  • Мнения: 6 382
Проблем е, дотолкова, доколкото 14г момиче не става за секс, да.

И на колко години едно момиче "става за секс"?

# 36
  • Мнения: 5 710
След 16-17 години едно нормално момиче е развито достатъчно физически  и донякъде психически за да прави секс. Естествено технически може да прави секс и на 8, а сигурно и по-рано.
 

# 37
  • Мнения: 4 841
Като стане дума за  възраст, модни подиуми, все се сещам за Ирена Милянкова. 

Да, но тя е модна икона, многодетна майка, живее зелено, и най-вече - кърмила е и трите си деца на поискване до голяма възраст. И мъжът и е стабилен стожер на обществото. К`во от това, че  си е легнал с тринайсетгодишна... И на него законът не му обръща никакво внимание, така както не обръща и на дъртия циганин, който се "жени" за тринайсетгодишна и за същия период произвежда три деца... Така че ето - никакви двойни стандарти няма, законът НЕ се прилага еднакво за всички   Peace

# 38
  • Мнения: 2 931
     Фрики, всичко според мен е обвързано с правата и отговорностите, които получават децата, като навършат 14. Ако са в състояние да направят оценка за извършеното те носят наказателна отговорност за действията си. Имат право да извършват сами дребни сделки, представляват се лично и със съгласието на родителите си пред различни институции.
     Не би могло моята 14 годишна дъщеря да бъде съдена за кражба например, ако може да ръководи действията си, и същата тази дъщеря да се третира като жертва, ако прави доброволно секс. Тя все така може да ръководи действията си.
     В обратния случай, когато децата не са достигнали интелектуална зрялост, няма ще носят отговорност, респективно - ще бъдат жертва на блудствени действия или престъпно съвкупление.
     Дали е справедливо не знам, не мога да преценя, но смятам ролята на родителите в сексуалното възпитание за много важна. За мен като родител по-добре би било непълнолетието да настъпва на 16, но това би дало на определени престъпни групи много свобода да използват децата безнаказано.
   

# 39
  • Мнения: 2 510
14-16 години е доста сложна възраст за да се дадат такива права и задължения.
Може възрастта на пубертета да спадна, но не мисля, че тези деца психически са готови да носят такава отговорност.

# 40
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Цитат
Като гледам как е тръгнала темата, ми се иска да ви питам ако едно 14 годишно момиче си има приятел на 16 и искат да правят секс, това според вас проблем ли е?

Според мен е проблем, 14 е прекалено ранна възраст за започване на сексуални контакти, да поизчакат.

 Peace

# 41
  • Мнения: 62
Dave Lombardo, значи, според теб, законът е излишен? Laughing

В комбинация с драматичното питане от темата - ДА.
Защото тоя закон не е за да възпира 14 годишните от евнтуално грешки на хормоните, ами да контролира извратените чичковци, на които им се иска нещо младо.
И тъй като тия чичковци вече отдавана на подлежат на възпитание, нужен явно е закон.
А тийновете ВИЕ си ги възпитавайте, да не лягат с чичо зарад телефон  Grinning

# 42
  • Мнения: 24
Цитат
Естествено технически може да прави секс и на 8, а сигурно и по-рано.

И кое му е естественото??? Като видях този коментар и ми се отщя да живея.

# 43
  • Мнения: 2 510
И тъй като тия чичковци вече отдавана на подлежат на възпитание, нужен явно е закон.
А тийновете ВИЕ си ги възпитавайте, да не лягат с чичо зарад телефон  Grinning
Закон за какво?
Да разрешава на чичковците да си лягат с деца или да наложи как да възпитаваме децата?

Има ли закон на колко е допустимо да се раждат деца или този третира само секса?

# 44
  • Мнения: 405
Dave Lombardo, значи, според теб, законът е излишен? Laughing

В комбинация с драматичното питане от темата - ДА.
Защото тоя закон не е за да възпира 14 годишните от евнтуално грешки на хормоните, ами да контролира извратените чичковци, на които им се иска нещо младо.
И тъй като тия чичковци вече отдавана на подлежат на възпитание, нужен явно е закон.
А тийновете ВИЕ си ги възпитавайте, да не лягат с чичо зарад телефон  Grinning


Оф, най - накрая някой да разбере за к'во говоря.
Мацки, става дума за ЗАЩИТА, не за това да забраниш на детето ти да спи с някой  Tired
Защо не четете внимателно още първият ми пост?
По-добре от Дейв не мога да го обясня.
Сигурна съм, че всички възпитавате децата си достойно, но въпреки това обяснявате как хората трябва да си възпитават децата, а не държавата? За какво ви говори тази проекция?

Мерси на всички за мненията.

Общи условия

Активация на акаунт