Сексът по закон е позволен на 14 години ..

  • 20 473
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 62
И тъй като тия чичковци вече отдавана на подлежат на възпитание, нужен явно е закон.
А тийновете ВИЕ си ги възпитавайте, да не лягат с чичо зарад телефон  Grinning
Закон за какво?
Да разрешава на чичковците да си лягат с деца или да наложи как да възпитаваме децата?

Има ли закон на колко е допустимо да се раждат деца или този третира само секса?

 ooooh! ooooh!
някой да й обясни специално, аз наистина по-ясно не мога да го кажа.

Законът цели да ограничи ДЪРТИТЕ перверзници, не да казва на тийновете какво да правят и какво не.

# 46
  • Мнения: 24
Ние разбираме твоята теза, че 14 годишните имат нужда нужда от защита. За да съществува необходимост от защита би трябвало да има възможност за нанасяне на вреда. Обаче според закона на тази възраст не е възможно на лице дало доброволно съгласие за сексуален контакт да бъде нанесена вреда от това, следователно не ги включва в защитената възрастова група.

# 47
  • Мнения: 62
АЗ ВИ КАЗВАМ ЧЕ ДЪРТИТЕ ИМАТ НУЖДА ОТ ЗАКОН ДА ГИ ВЪЗПИРА ДА НЕ ЗАКАЧАТ МЛАДИТЕ ДО ЕДНА ОПРЕДЕЛЕНА ВЪЗРАСТ!
САМО ТОВА!
ДЪРТИТЕ! ЗАКОНЪТ Е ЗА ТЯХ! НАСОЧЕН КЪМ ТЯХ!

ДЕЦАТА СА СИ ВАША ГРИЖА, ДА СИ ГИ ПАЗИТЕ ВИЕ.

Още някой?  ooooh!

# 48
  • Мнения: 2 510
Законът цели да ограничи ДЪРТИТЕ перверзници, не да казва на тийновете какво да правят и какво не.
Явно, съм руса по рождение, а и имам син. Да попитам пак?
Как ограничава ДЪРТИТЕ первезници?
Като разрешава на тийновете да правят секс помежду си?
Защо, това като е било забранено, какво се е променило? Какво ще се промени?

# 49
  • Мнения: 2 510
АЗ ВИ КАЗВАМ ЧЕ ДЪРТИТЕ ИМАТ НУЖДА ОТ ЗАКОН ДА ГИ ВЪЗПИРА ДА НЕ ЗАКАЧАТ МЛАДИТЕ ДО ЕДНА ОПРЕДЕЛЕНА ВЪЗРАСТ!
САМО ТОВА!
ДЪРТИТЕ! ЗАКОНЪТ Е ЗА ТЯХ! НАСОЧЕН КЪМ ТЯХ!

ДЕЦАТА СА СИ ВАША ГРИЖА, ДА СИ ГИ ПАЗИТЕ ВИЕ.

Още някой?  ooooh!
Защо законът ще ги пази до 14, а не до 16?
От 14-16 в едни от най-трудните години ще ги пазят родителите от "дъртите первезници"
Това под 14 не се ли нарича педофилия?

# 50
  • Мнения: 62
Отказвам се  Laughing
Радио би разбрало досега  Laughing

# 51
  • Мнения: 2 510
Отказвам се  Laughing
Радио би разбрало досега  Laughing
Смени родиото с друго и пак давай.
Поне да науча аз какви права имам, след като синчето става 14 след 20 дни.
Моля и задълженията?

# 52
  • Мнения: 62
Виж какво, дървена главо:
възпитавай си детето както сметнеш за добре.
И все пак се постарай да не му докараш некви отклонения, та като удари 40-така, да му се прище 13 годишна мома за удоволствия. Щото тогава тоя закон го лови. ПРЕДИ ТОВА - НЕ.

# 53
  • Мнения: 2 510
Виж какво, дървена главо:
възпитавай си детето както сметнеш за добре.
И все пак се постарай да не му докараш некви отклонения, та като удари 40-така, да му се прище 13 годишна мома за удоволствия. Щото тогава тоя закон го лови. ПРЕДИ ТОВА - НЕ.
А, на 14 за 13 годишна лови ли го?
То когато моят син стане на 40, то може и под 9 да падне.

# 54
  • Мнения: 21 688
 А защо темата е озаглавена така?
 Закона не третира правото на деца до 14 години да правят секс или не, а само наказуемостта на деянието на възрастния - ако възрастен човек прави секс с дете на ненавършени 14 години подлежи на наказание.
  От заглавието на темата излиза, че на самите деца им е  забранено да правят секс до 14 годишни, а после изведнъж става разрешено.

# 55
  • Мнения: 2 510
Iris, и аз така го разбрах.

# 56
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Аз само от последните коментари на авторката не разбрах тълкувание на закона ли се търси? Защото това, че закона цели да пази малките от ДЪРТИТЕ е ясно на всеки! Или се възмущава от ниската граница 14 години?
Защото аз по начало мислех, че си възмутена от ниската граница от 14 години...

# 57
  • Мнения: 4 916
Доколкото разбрах иска някаква граница за годините на по-големия партньор. И наказание, ако след време момичето размисли.
За мен акцентът е на съвсем друго място - моментът с подаръците, след които е склонила на секс, а не толкова дали е бил 22 годишен или 40. Усилията на близките би трябвало да са в посока дъщерята.
Имам някакви наблюдения над сегашни 14-годишни, нищо няма да ги спре да правят секс.

Последна редакция: вт, 18 окт 2011, 14:52 от argun

# 58
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Ами тогава да споделя, че и според мен 14 години е ниска възраст да правят секс децата... Но всеки с разбиранията си. Аз не мисля, че е добре преди 16-17 години най-малкото, защото трябва да са добре информирани за последствията и за самото действие, как да се пазят и какво да правят при нужда. А 14 годишните не стига, че не са информирани и вярват само на мненията в интернет, ами ако нещо се обърка не смеят и на лекар да отидат, защото мама и тати ще им се карат!
Всичко е до възпитанието!
Ако наложат закон да не са с разлика повече от 5 години партньорите, когато единя е непълнолетен сигурно цяло възстание ще избухне... (Повечето 14-16-годишни девойки май се гордеят с големите батковци, които задяват.)
Няма оправия с тинейджърите.
Но ако мислят да правят нещо и след месец-два или пет съжалят закон няма как да ги защити...
МОЕ МНЕНИЕ!

# 59
  • Мнения: 21 688
   Ами закона е синхронизиран с европейските... А годините на по-големия партньор нямат никакво значение - дали е на 20 или на 60, щом прави секс с дете под 14 години, извършва престъпление, и толкоз.
 А възрастта 14 години е определена, защото до тази възраст лицето е малолетно.

 

Общи условия

Активация на акаунт