Der Herbst, der Herbst, der Herbst ist da (166 Немска тема)

  • 35 373
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 687
Dezita, губи ми се кой клас е детето ти. Да не е с моето?
Това което пишеш ти днес, го преживях снощи аз. Все едно пишеш на нашия клас, за нашата учителка и т.н. Снощи след 10 часът вървях и мърморех. Аз също не мога да разбера някои неща, но не знам. Затова написах така и първия си пост в темата, дано децата ни са умни и да се справят. Нашите също не са ги учили да пишат съчинения, но е голямо перо това нещо в крайната оценка. Тези правила питай първо другарчето и тогава учителката са от първи клас при нас. След първия срок нашите ще ги разделят на по много знаещи и по малко знаещи. Като по знаещите ще помагат на по незнаещите и ще им дават те задачи.  ooooh!  Английския м ие също стряскащ. Трябвал ода разбират какво говорят, да могат да отговорят и да могат да четат. думите. Никой няма да ги кара или учи да пишат.  Такива неща и покрай нас.

# 16
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Саши е трети клас. По английски същата работа и при нас, уж нямаше да пишат пък ще правят класенарбайт  Thinking и пишат разни думи сега, че ги почнахме и тях да ги учим.... с една дума тъпотия до шия  Whistling аз много се вбесявам на тия глупави правила и не мога да се примиря, че трябва да се подчинявам на някакви глупости, но решение как да им противостоя не съм открила, като го открия ще ви споделя ако има заинтересовани  Wink

# 17
  • Германия
  • Мнения: 8 099
dezita, съгласна! И аз днес се втрещих няколко пъти на  класната и после на хорт-възпитателката. Водихме класа при детската зъболекарка, при наличен пешеходен светофар пред даскалото и след него зебра-пътека, класната прекара децата през улицата, за по-пряко. Чист късмет, че по това време повечето са на работа и нямаше толкова движение, на следващото сръстовище същата история, вместо да преведе децата там, където най-малко има за пресичане, минахме през половината кръгово. После и през автобусната гара, вместо да мине 10 метра и на задната уличка, където почти никой не минава и тротоара достатъчен..И друг път съм виждала учителки да прекарват децата през улицата на 5 метра от зебрата. Думи нямам!
После в столовата, едно детенце с АДХС, хортката му се разбуча над главата, че яде супа с вилица и му дръпна приборите. Егати и отношението, то детето буквално съществува, има нужда от повече внимание и търпение, през цялото време питаше, кога ще дойде неговият автобус, изобщо...думи нямам за отношението Sad От друга майка чух, че като отпадне някакъв час , децата остават сами в стаята и не знаят какво да правят, стоят и чакат някой да ги вземе в хорта.

# 18
  • Мнения: 337
 следя Ви  Laughing , приятен ден!

# 19
  • Мнения: 533
Сбъдваща,мерси за новата тема.  bouquetНие вчера бяхме на имунизация с детето.Реимунизация за дифтерия,коклюш,тетанус и полиомелитна 6 год.Лекарят ни гледа имунизациите от Бг и прецени,че трябва да ни сложи и Менинкококова.Притесних се,че са 2 ваксини наведнъж,но каза да не се притеснявам.Сега наблюдавам детето да не вдигне температура нещо.И след 6 седмици имаме термин за още една ваксина, мисля че срещу морбили и рубеола.Не съм сигурна,но пак ще попитам.

# 20
  • Мнения: 1 677
Сбъдваща, благодаря за темата   bouquet
Аз от учителката на сина ми в четвърти клас бях много доволна, вършеше си много съвестно работата, даже беше прекалено отдадена, но тя е човек перфекционист, обясняваше много точно, ясно и доколкото може и нагледно материала, правеше редовно проби, проверяваше всяка домашна и класна работа, като всяка сутрин децата си разменяха някои от домашните и си ги проверяваха със зелен химикал едно на друго, а тя на няколко дни проверяваше след тях. Но от предишната му учителка бях възмутена.
Учителката на дъщеря ми е доста разсеяна, движи се бавно с материала, пропуска да поправи грешки в работите на децата.

# 21
  • Мнения: 1 334
Най-вбесяващото е, че получавам писмо със всички изискавания моля ви се, сякаш мен ще оценяват. Не стига че никой никога не им е показал как да пишат съчинение, ами ми пращат изискванията АЗ да го уча и съответно напиша, а те се били упражнявали като нарисували една история в 4 картинки и после разказали какво нарисували - казвам ви направо съм много отчаяна от училищната система тук и с всеки изминал ден отчаянието ми нараства. Като имат час, в който си пишат домашните - правилата са /също ги получих в писмо  Wink/ Правило номер3: Ако не ти е ясно нещо ПЪРВО питаш дете от класа и ако то не знае и не може да ти обясни ТОГАВА питаш учителя  Shocked Shocked На това правило номер 3 вече бях също бясна - ами тогава мисля учителите са обсолютно излишни....егати чудото. След ваканцията пък измислиха и някакъв час родители да седят и да баят децата докато четат в библиотеката - пак да им вършат хората работата.... пълно отчаяние ви казвам, не е надобре работата  ooooh!


dezita, ако знаеш като те чета как мед ми капе на душата. Естествено че за картофа ще пишат, ти да не искаш нещо възвишено и със смисъл да им дадат. Стискай зъби до края на 4клас, после е нормално.  Peace Grinning

Сбъдваща   bouquet. (ама име си сложила..то тази есен доста време продължава)



# 22
  • Мнения: 494
Ама разбира се,4е ще пишат за картофа Mr. Green 4е за какво друго да пишат Confused Та то картофът тук си е издигнат в култ!Неслу4айно им викат Kartoffelfresser Whistling

Сбъдваща   bouquet
Ве4,поздрави на Бг Heart Eyes

А как мина срещата?Нищо не казвате Crossing Arms А снимки ще видим ли?

Моми4ета,някой беше писал в миналата тема,4е има линкове с детски филм4ета.Може ли и на мене да ми пратите Grinning

# 23
  • Мнения: 1 091
И ние сме на училищна вълна след снощната родителска среща. Нещо не ми хареса новата класна на Марина - много разсеяна и разпиляна ми се видя, а няма и опит с толкова малки деца. Досега е преподавала все на по - големи. Дано успее да влезе в час, че иначе горките деца.

# 24
  • Мнения: 3 880
А как мина срещата?Нищо не казвате Crossing Arms А снимки ще видим ли?
Aми не казваме, щото не сме врачки Laughing И снимки ще има, ама като му дойде времето... срещата е идната неделя Wink

СМГ, вие защо сте с нова класна? Марина нали е втори клас?

# 25
  • Мнения: 166
Сбъдваща мерси за темата   bouquet

Аз само се записвам, защото по училищната тема не мога да се разпиша.

# 26
  • Мнения: 1 687
Биба, те да не останат по назад. Ние всяка година сме с различна класна.
А за картофа, лошо няма. Не всички са селенчета като моето и не всички са събирали картофи и са се ровили в пръста. Друго ме изненада мен, че тази тема е през есента. Нека се развиват, но да не прекаляват. Вики си попълва една тетрадка, интересно е. Само не знам какъв ще е тестът и след писането на Дезита това повече ме притеснява.
Дезита и моето е трети клас.
Мара подробната, само моето семейство ходихме при тиквите.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 9 052
И ние не сме още на тема уъще, но след преместването от спортна в църковна градина (някаква мелантонкирхе  newsm78 ) сме на възвишената тема за Lieber Got! Ей колко го търси Сашето из Драгалевския манастир и няма го та го няма иа настола си защо не седял, като си имал стол и ... голямо търсене падна. Но детето се развива като типи4ен немец- реалист . След като го няма то зна4и го няма и толкова и няма за какво да обикаля и Александър Невски от вътре  Rolling Eyes 
Сега ме наведохте на мис-лта да му разкажа за картофения бръмбър. Но ако реши да го търси къде ли да го водя  newsm78


Исках да питам : ползвал ли е някой от вас www.homepage-baukasten.de или нещо подобно? може ли да сподели опит? Благодаря. Кой тук има собствен уеб сайт и къде и какво ползва за него?

Благодаря за информацията  Peace

# 28
  • Schwarzwald
  • Мнения: 17
Благодаря. Кой тук има собствен уеб сайт и къде и какво ползва за него?

jabata,
този сайт не съм ползвала. По принцип не съм привърженичка на този тип сайтове. Ограничена се чувствам някак в тях.
Аз имам 2 сайта, правя трети в момента, който е де домейн .de
Плащам хостинга и домейна на БГфирма. Сега с последния сайт, заради .de домейна, предоставих немския си адрес и тел. за връзка. Струва ми към 60 бг лева за година. С фирмата вече почти 2 години работя и съм доволна.


Не искам да пропусна да благодаря за новата тема. Поздравления за името!   bouquet

Имам и една питанка аз..:
Ползвали ли сте услуги на фирма или частно лице за превоз на багаж от Германия до България? Под багаж имам в предвид големи предмети, техника, мебели и т.н.


Сестра ми много често купува стоки от UK и до България използва фирма Габко, за транспорт.
Ако имате инфо за подобна фирма, занимаваща се с транспорт от тук, до БГ, моля споделете!

Желая Ви слънчев и топъл уикенд!

# 29
  • Мнения: 494
Ха,ха,ха,аз пак недоразбрала Embarassed Сори моми4ета  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт