Отговори
# 60
  • Мнения: 18
Пилето  bdbaloni

Явно  днес ден на оплакването, да се оплача и аз! Днс бях на работа,а от колко време все в офиса си стоя итам върша работа,а точно днес моя шеф реши да ме праща по задачки. И познайте аз с един анорак и маратонки,които не стават за дъжд изобщо,ноо само те ми стават а са с плат и малко кожа. Излязох и за 20 крачки вече бях до кокалчетата вода  #Cussing out и така 1х седях навън. едната работа даже неможах да я свърша,защото банковия клон просто го нямаше  #2gunfire . и след 30мин следкато вече плувах в маратонките си,шфа ми званна дами каже да не излизам- ех мерси , че се сети!  и се прибрах в офиса ,оправих си нещаата,заключих го и тръгнах да се прибирам (той ми каза) и вече почти стигнах до нас, ми званна да дойдел да ме прибере до нас,да не се мокря още повече "4е да не направим бела" - добре 4е се сети,ама уви късно. И така като се прибрах след 2х стоене с ледени и мокри крака така се разревах у нас от яд, от това че нямам и какво да облека и обуя, немога да бързам, чадър немога да използвам и на всичко отгоре и пръста дето ме боли  #Cussing out няма думи

# 61
  • Мнения: 1 516
mistluHug Hug Hug . Топличък душ и хубав чай - ще се почувстваш по-добре ....

Искам да ви споделя един клип за разведряване на обстановката - много ми е любим

# 62
  • Мнения: 71
Диването Във Вис Виталис има чаршафи с ластици.

Margolina Цветът на очите е син - мътен в началото. Като спреш да кърмиш или малко преди това се променят или остават такива.
 Иначе и на мен първите няколко месеца ми беше супер странно, че вече съм майка. Че и сега даже  Crazy Като трябва някъде да си съобщя годините и все ми е на устата 24 (на толкова забременях първия път). Не, че искам да се правя на по-млада  Wink , ами толкова бързо и неусетно ми мина времето от тогава, че чак не ми се вярва, че карам 28. Просто ми се губят тия години, откакто се роди дребното.  Heart Eyes

Teddy Напълно те разбирам. Пробвай просто да им обясниш, че се вълнуваш и са абсолютни глупости тия суеверия в БГ, че не трябва нищо да приготвяш преди да се роди бебето, сакън да не се случи нещо лошо.......Ако Господ е решил, ще става каквото има да става. Ние сме почти на края, сега ли ще мислим глупости. Отдай се напълно на емоцията и обикаляй магазини, харесвай си неща. Дори да не купиш си отбележи и като завалят подаръците, направо връчи списъка на родата - така ще си сигурна, че са неща които ти харесват.
 При мен си беше комична ситуацията с първото. Понеже първо внуче и от моята и на мъжа ми родата, голяма радост, голяма еуфория. И понеже живеем в Англия, нашите в Щатите, другите са в БГ .... някак си с много подаръци се опитваха да компенсират разстоянието и липсата на контакт.
 Съответно майка ми беше купила не за 1, ами за 10 деца дрешки и играчки. 90% нито веднъж не ги сложих, защото първите месеци толкова бързо ги израстват, че така си останаха.
 Друг е въпросът, че колкото и да хубави, като не си ги избирала сама, някак си се чувстваш като гост на твоя си рожден ден.
 Та комичното беше, че родих 3 седмици по-рано от термина и майка не можа да си смени билета. Не бях купила нищо за бебето, понеже тя беше взела всичко. Първите 10 дни малкия беше като клошарче. Купихме на бързо 3-4 бодита и само сменяме перем, сушим на парното. Даже от болницата го прибрахме бос, не ни дойде на акъла поне с едно одеалце да го завием  Crazy
 Не съм била финансово зависима, ами някак си исках да им доставя това удоволствие. Виждам колко се радват и вълнуват и им мъчно, че са далече. Благодарна съм за помощта, но и до ден днешен не ми се е наложило да купя и едно парцалче на детето. Някак си ми е иззета тази функция и понякога малко се дразня.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 72
Пилето nbirthday baloni!!!!!! Чак сега мога да ви прочета, нали все задачи закачки! Все съм си вкъщи, но все си имам работа. Само да споделя роднините на моя мъж са пас с подаръци и т.н.  Още било рано. Даже братовчедка му, която е на 41г. и още не е родила се изказа относно помпата, че няма смисъл да се купувала скъпа, а имало някаква от 5 лв. Ние с мъжа ми вече си купихме почти всичко, останаха само няколко неща, незначителни. Те обаче дават мнение. Ние не им обръщаме внимание и лично мен въобще не ме интересува, да си приказват каквото искат. "Тя сега е бременна и нищо, те ще видят зор като се роди" са думи на една неродила жена /братовчетката на мъжа ми/ Просто хората завиждат. Моите родители са съвреминни и никога не са ми налагали мнение, освен ако не го искам.

# 64
  • Мнения: 334
ааа и аз чух думи от сорта
"На вас сега ви е добре, ще видите вие като се роди бебето, пак ще си говорим тогава"
думи на свекървата и е 100% сигурна, че няма да се справим с бебето двамата с мъжо ми, и си прави устата да идва да го къпе, е няма как да стане  Crossing Arms да дойде за малко да го види бебето и айде чао  #2gunfire
Понякога не обръщам внимание на хората, но понякога се вбесявам направо, отвратителни са хората, супер прости и несъобразителни  #2gunfire #Cussing out

# 65
  • Мнения: 13
Хайде и аз да се запиша в новата темичка макър и на н-та страничка Mr. Green много бързо пишете ей Mr. Green
Теди благодаря ти за хубавото есенно оформление Hug и аз да споделя че няма по-голяма радост от това ти да си харесаш и купиш каквото мислиш за необходимо Peace почвай да пазариш и хич и не им се връзвай на акълите Grinning
Аз понеже имам почти всичко от каката и се въздържам от към покупки, но пак оня ден ходихме до Икея и си купих бебешка възглавничка, толкова и се зарадвах, преди за кака и не можах да открия но тази като видях и много и се зарадвах Mr. Green няколко нови бодита и гащеризонче бяло пухено за изписването купихме с мама, т,е, тя го плати но аз го харесах Wink
Стъклени шишенца си поръчах едно голямо 270мл и едно малко 150мл, както и допълнителни бибки до 9тия месец, количката и карсита ще ползвам от каката те са ми като нови ей такива са та мисля че за сега съм готова Mr. Green нямам търпение да идва бебка и всеки ден като получавам ритници и разтягания ми е толкова приятно Heart Eyes чуството е страхотно наслаждавайте му се че това ще е след като се родят вече няма да има шутове в корема Mr. Green
Хайде хубава седмица ви желая и повече усмивки и положителни мисли  Hug Heart Eyes

# 66
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 371
Хаха, при нас какво се оказа - имаме наше си столче за кола от каката, като чисто ново, отделно тогава ни бяха дали наши приятели тяхното, стават 2 и сега един приятел ни върна нашия шезлонг, който им бяхме дали преди 3 години и заедно с него дал и тяхното бебешко столче за кола - та сега стават 3  Shocked Отделно освен дървеното креватче (прилича на това от ИКЕА), имаме сгъваемо креватче, обаче свекърва ми купи второ да има като идват братовчедите и една роднина даде и тяхното - пак стават 4 креватчета  #Crazy Направо ми е неудобно. А като я знам свекърва ми, че ще иска и нови неща да купи...Същевременно си дадохме хубавата ваничка със стойка на наши приятели, сега си я поискахме, обаче ни казаха, че от много употреба вече не става за малко бебе, явно ще трябва да си купим - имам още една от каката, но пък няма стойка. Столче за хранене също ще купим, чудя се между 2 модела от ИКЕА..така че все ще остане нещо да се купи новичко.

# 67
  • Мнения: 386
Здравейте,
Пилетоnbirthday ! Пожелавам ти един хубав бебок през декември Simple Smile
Mistlu направо ти се чудя как си тръгнала навън в това време по задачи, аз бих отказала. От входа до колата едва стигнах в това време, но няма как налагаше се - бях на ЖК днес.
Във Варна е ужас - адски силен вятър, дъжд цял ден, паднали дървета, направо изкоренени. Опасно е да се шофира, да се ходи по улици също.
И да ви кажа сега резултата от ЖК. Както и по-назад в темите съм писала, моето бебе е с напречно предлежание и все още е така. Така го усещах, така го показа и ехографа. Това ще рече хоризонтално, все едно си е в легнала позиция. Мързеланко  Crossing Arms Това означава - обезателно секцио. Според док почти няма шанс да се завърти вече - крива матка. Изключително рядко предлежание било това, и живо с нормално раждане няма как да излезе. Аз имах и други показания за секцио - висок диоптър, но все пак се чувствам кофти от това, че сме някакъв прецедент едва ли не. Е.. оплаках се Simple Smile

Последна редакция: пн, 17 окт 2011, 17:59 от Mimci

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 113
Mimci , няма каво да му се шашкаш на това секцио толкова. Няма безболезнено раждане. Поне със секциото нещата са по-планирани и може би да си по-спокойна. Поне при мене е така. Притеснявам се да не тръгне бебо по-рано от плануваната дата, а не от самото секцио. При самата опрерация е важно да се отпуснеш при поставянето на упойката.....усещането е като ухапване от комар. После в рамките на 10 дни ще се възстановиш. Така, че не се тормози. Важното е с бебенце всичко да е наред.

# 69
  • Мнения: 473
Мами, много пишете  Laughing

Пилето честит рожден ден  



Радостче
мерси за видеото. Аз обожавам Андреа Бочели и клипчето определено ми оправи сивото настроение.   Peace

Купих първите неща за бебка преди 20та седмица, не помня точно кога. Сега съм малко в застой заради ремонта,не искам да се цапат нещата. Но вече съм си набелязала почти всичко. Мислим да почнем с най необходимите неща като количка и легълце.

Утре ми предстои преглед и май ще ми се карат. Бяха ми дали една диета. Cамо и хвърлих едно око и реших, че  няма да могат да ме накарат да ям нещата в нея.  Sick Ще си изтърпя конското и това е, освен ако не е станало чудо и не съм качила много, в което много се съмнявам.
Дано да успеят да кажат как е застанала бебка. Аз я чуствам сякаш е хоризонтално, а предния път пак на такъв преглед без екограф, бяха казали че е с главата на долу.

# 70
  • Мнения: 105

an4eto - ти да не би да си раждала вече секцио. Ако е така моля те да споделиш с каква упойка си била - пълна или спинална? Как мина всичко?





# 71
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 780
Хм, и аз имам чуството, че е напреки, ама ще проверим в понеделник newsm78

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 113

an4eto - ти да не би да си раждала вече секцио. Ако е така моля те да споделиш с каква упойка си била - пълна или спинална? Как мина всичко?
Да - дъщеря ни я родих със секцио. Сега докторите пак са категорични, че ще е секцио. Упойката беше спинална и си бях в съзнание, което е супер. Лично при мен нещата минаха много лесно и на следващата сутрин бях на крака. Възстанових се бързо. Но всичко е индивидуално. И пак повтарям.....няма безболезнено раждане. Както казваше една сестра в родилното: "Тази работа не е като онази работа!" .....колкото и грубо да звучи.

# 73
  • Мнения: 386
Хм, и аз имам чуството, че е напреки, ама ще проверим в понеделник newsm78

Досега как е било разположено като сте го гледали?

При мен чувството ми се оказва вярно, вече месеци наред Wink Аз ритничетата /вляво/ и маханията с ръчички /вдясно/ ги усещам отстрани на корема си. Дори бях познала и на къде са му краката, на къде главата.
Само една нощ усетих леко завъртане под няколко градуса, с пърхания над пъпа, аха да се обърне седалищно /поне/, обаче.. беше кратка борба, след което се върна в старата позиция.

# 74
  • Мнения: 13
Ей не мога да ви изчета,тъкмо седна и мъжо викне от др. стая за нещо да му помогна- нали ремонтира сам стаята за бебо Sad и та сега успях... вие се оплаквате но аз тоя път ще се похваля, като да не повярва човек че мога и това, нали?! Mr. Green
Говорих одеве с доки и съм оредена с болнични,до др. 45 дена преди термин  newsm44 утре каза да отида... но не можела повече от 7 дена да ми даде и за другите дни освен да ме прати на елкака, при вас как е?! важното е че вече ще съм си в къщи и ще си почивам и мързелувам  Mr. Green
И да питам още нещо ,вашите бебоци като мърдат по -активно и по- силно имате ли чуството ,че така ви се стяга корема,а то всъщност не се стяга, а бебо си разкарва я някой лакът или коляно по коремната стена newsm78 или си получавам контракции а аз набедих пак бебока Laughing
И много др. неща щях да казвам ама.... акъл- море,глава-шамандура !!

Общи условия

Активация на акаунт