Въпрос относно разпределение на ателие

  • 1 986
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 300
Аз съм за четвърти! Simple Smile)))))

# 16
  • Мнения: 6 300
Показвам какво си представям горе-долу:




Масата е там, понеже така е в една линия с шкафа за мръсни дрехи и антрето. В същото време остава място за минаване към кухненския бокс и пътят до банята също е свободен. Ако "чупката" между масата и дивана дразни, може би едно високо растение там или примерно малък декоративен параван ще оправят нещата.
Друг вариант е кръгла маса.

 Peace

Последна редакция: вт, 18 окт 2011, 14:39 от Barbabeau

# 17
  • София
  • Мнения: 1 456
 И аз съм за 4-тия вариант предложен от Barbabeau Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 923
Barbabeau много хубаво, браво  Peace

# 19
  • Мнения: 1
Много добро решение !

# 20
# 21
  • Мнения: 35
  Thinking Мисля ,че телевизора трябва да е в ъгъла  на стаята със стойка на стената, защото аз много бих се дразнила, ако не мога да гледам докато съм в леглото  Rolling Eyes
 И още нещо, ако може стената за спалнята да не е до тавана.

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 10:00 от BobiPak

# 22
  • София
  • Мнения: 7 191
 Confused
От всички показани, единствено четвърти вариант става.
Припомням обаче на Barbabeau, че на p.yanev (вероятно скоро завършил архитект), ще му бъде платено за проекта; и в крайна сметка вероятно за това, което Barbabeau дава като идея безплатно.
В случая нещата са малко по-различни от тема, в която непрофесионалисти помагат на непрофесионалисти.

# 23
  • Мнения: 6 300
на p.yanev (вероятно скоро завършил архитект), ще му бъде платено за проекта; и в крайна сметка вероятно за това, което Barbabeau дава като идея безплатно.
Разбира се, че това ми е ясно.
Даването на идея, визуализирана след 20 минути разместване на пиксели във Фотошоп, не е нещо фатално. Това пространство, бидейки миниатюрно и специфично, предполага най-малкото мебелите да се проектират и реализират по поръчка. На "проекта" те седят като бели правоъгълници, така че p.yanev тепърва има още бол поле за изява, дори и да реши да стъпи изцяло на предложеното от мен разпределение.
Моята работа също е свързана с измисляне и реализиране на проекти (в по-друга сфера) и, макар че някак си да ни е натрапено мнението, че идеята е най-важното и безценно нещо, моето мнение, отнасящо се до реалността, е, че от идея до реализация седи цял океан разлика и ужасно много хвърлен труд.
Виж, ако не говорехме за разпределението на диван, библиотека и няколко масички, а за нова Da Vinci Tower, да кажем, нямаше да си пльосна иновативните идеи във форума. Simple Smile))))))

# 24
  • Мнения: 1
Confused
От всички показани, единствено четвърти вариант става.
Припомням обаче на Barbabeau, че на p.yanev (вероятно скоро завършил архитект), ще му бъде платено за проекта; и в крайна сметка вероятно за това, което Barbabeau дава като идея безплатно.
В случая нещата са малко по-различни от тема, в която непрофесионалисти помагат на непрофесионалисти.

Не, мила .. няма да ми бъде платено за проекта. Правя го за приятелка.
Barbabeau : дай си банковата сметка. Да ти преведа парички, за да е доволна госпожата и да има мир и спокойствие.

П.

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 11:44 от p.yanev

# 25
  • Мнения: 8
Здравейте, p.yanev!
Поради определени прични тези дни и аз се ровя в този подфорум и тъй като известно време живях в подобно ателие ми се ще да споделя какво бих направила.
Доколкото се ориентирам от размерите по скицата банята ми се вижда просторничка  Mr. Green, особено частта с душ кабината и  в този ред на мисли аз бих помислила как да набутам п.м.(може и 45см широка) в банята може би под плот, на който да се монтира мивката (ако е възможно да се правят такива промени разбира се или се касае само за обзавеждане?!). При такова разместване бихте могли да обособите гардероб в нишата. Варинатът на Barbabeau е добър, но може да помислите за легло(с повдигащ механизъм) с малки гардеробчета отстрани и някаква надстройка и съответно да центрирате на стената с входната врата (сбутаното до стената легло не е много удобно, това от опит го казвам). И друго, което може да случи според моето виждане е да се оформи спално помещение с преградна конструкция в комбинация с "витрина" от пода до тавана с врата, пясъкоструйната обработка не е ефтина, но има вариант да се налепи и фолио върху стъклото, така определено ще има и самостоятелно помощени и светлината няма да се спира. Последното разбира се е ако дамата е отворена към такива предложения!

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте, kapico,

Банята е наистина просторна.
Има извод за пералянта в нея и един от вариантите е наистина да я сложим в банята под мивката.
Това е въпрос на детайлизиране вече и наистина накрая може и така да стане.
Колкото до спалнята, аз също бих я отделил с някаква лека конструкция в комбина с витрина,
но към този момент дамата е с много ограничен бюджет и може да не останат парички за това.
Благодаря ти за мнението Simple Smile

П.

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Колега, защо не направиш микс от 2-ри и 4-тия вариант на Barbabeau Simple Smile. Смятам, че преграда трябва да има, защото е некомфортно да не е разделено, ако човек няма да е по всяко едно време сам. От друга страна, естествената светлина си е благо. Затова може да е добро решение преграда от стъклени тухли или друг подобен вариант.

# 28
  • Мнения: 1
Аз също съм за преградната стена.
Ако останат парички в бюджета за нея - 100 % ще я има Simple Smile!

Общи условия

Активация на акаунт