"Кръстници - Вълшебници!!!" - Бързи въпроси и отговори. - Втора тема.

  • 32 458
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 291
Съзнанието ми не е обременено с някоя Теофана, която да познавам, така че "на първо четене" името ми звучи топло, приятно и екзотично.
Но и Теодора много ми харесва, имам слабост към имена с гръцки произход.

# 16
  • Мнения: 66
Тифани не може ли? То, май е от Теофана Rolling Eyes ама не съм сигурна.
Ако ти харесва, така им кажи.

# 17
  • Мнения: 8 892
Не ми харесва Теофана. Предполагам, че в Гърция си е съвсем нормално име и ако в България така се казва дете, всеки би потърсил гръцка жилка. А краткото Фани ми харесва. Баба ми имаше приятелка, баба Фани, цялото й име беше Стефанка обаче. Но Фани го свързвам по-скоро с Фани Ардан или героинята на Димов.
Дано все пак успеят да се преборят да е Теодора детето, примерно с довода, че императришко име.

А по темата на noneto, от трите засега избрани, съм за Самуил. Peace

# 18
  • Мнения: 4
Честита нова тема, мами Simple Smile
Теофана си е чисто гръцко име, чувала съм го, когато живеех летата в Гърция... На мен не ми допада - твърде ми е нетипично за съвремието. Обичам старите имена, но това не ми харесва. Може да се избере нещо, което ще звучи добре и за България, и за Гърция. Например: Ирина, Стефания... - гръцки са си Simple Smile Ако трябва да е с Т непременно и да има гръцки корен, предпочитам Теодора (може да й викат Теди, Тео, Дора) ... много ми харесва Дора Simple Smile... и като се замисля, това също е гръцка дума = "Дар" Simple Smile
Бих предпочела дори Тея пред Теофана.

# 19
  • Мнения: 1 092
Теофана - определено не ми харесва името

# 20
  • София
  • Мнения: 44 115
Теофана никак, но пък Фани ми е сладко.

# 21
  • Мнения: 66
Тифани не може ли? То, май е от Теофана Rolling Eyes ама не съм сигурна.
Ако ти харесва, така им кажи.
Веднъж и аз да позная.

# 22
  • София
  • Мнения: 291
В едно голямо задружно гръцко семейство едва ли ще допуснат снахата "да си развява байрака", както си иска и да слага на дълго очакваното внуче имена от сорта на Тифани.
В случая, поне става въпрос за едно не лошо име.

# 23
  • Мнения: 66
Права си. И Теофана не е зле.

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Да прави сте.Снахата не може да решава . Twisted EvilЗа английски имена изобщо не може да си помисли.Свекърът и свекървата са избрали името и са уведомили младото семейството ooooh!
А името можеше да е много по-зле например Марула или Ставрула ooooh!

# 25
  • Мнения: 6 993
Вчера я гледах тая гръцка трагедия тука и си викам - "Ей на, с грък няма да се хващам". И тая сутрин някакъв грък ми пише в скайп - "Здрасти, как си"  Joy От сега ли да го блокирам, се чудя, че да не взема да го харесам  Joy

# 26
  • Мнения: 4 555
Питай го майка му и баща му как се казват. Ако са с хубави имена, действай  Laughing

Аз си спомням навремето колко тактично подпитах бъдещия ми тогава мъж как се казват родителите му  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 291
Еовин, то на човек, ако му е писано ...   Mr. Green

# 28
  • Мнения: 6 993
Елора, трепач просто. На коя среща му зададе тоз важен въпрос  Laughing

# 29
  • Мнения: 4 555
Аз съм майстор в завоалирано задаване на въпроси, така че човекът въобще да не разбере, че ми е отговарял на подобно нещо.
Запознахме се на един рожден ден и така го подпитах къде живее, че после като му цъфнах вкъщи, не можа да повярва кой е източникът, издал местообитанието му  Joy
И за имената на родителите по същия начин. Той понеже има чужбински произход, явно съм подчекнала темата в този контекст.

Общи условия

Активация на акаунт