Трудният избор на мъжко име

  • 23 931
  • 222
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 528
Момчил и на мен не ми харесва. Виктор е прекалено често срещано. Най-добре Калоян.

# 16
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Момчил ми харесва. Калоян също е добре.
Имаме съседско дете, казва се Момчил, като беше бебе му викаха Чочи, сега е на 5 и иска да му викат Чочо. Прабаба му пък му казва Момчи или Момчо. Grinning

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Виктор, но е много масово явление...  Tired

Филип, Даниел, Никола...

# 18
  • Мнения: 1 207
С двете ръце съм за Момчил!
И Виктор, и Калоян са толкова изтъркани вече...

# 19
  • Мнения: 8 894
Момчил и Калоян харесвам. Може би повече Калоян, но заради голямата му популярност, гласувах за Момчил.
Познавам Момчил, на моите години е, казваме му Момчо.

# 20
  • Мнения: 399
Момчил и Димитър,както разбирам,че се казва баткото си подхождат чудесно - почти еднакво "остарели" са,ако това наистина е довода ти да не одобряваш предложението на таткото! Wink
Умалителното "Чочи" ми е много сладко и дори често наричам децата си така. Simple Smile Може и Мочи...или направо Чочи-Мочи! Laughing Простете лигнята ми,от времето е! Crazy

# 21
  • Мнения: 66
И на мен ми харесва Момчил. Защо да е остаряло?

# 22
  • София
  • Мнения: 291
Простете лигнята ми,от времето е! Crazy
Няма нужда да ти прощаваме, тя ти стои добре и ни липсва, когато се опитваш да бъдеш сериозна.
Момчил до другите две имена ми се видя много добра идея, за галено Мони ми звучи най - добре.

# 23
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 51
ее Калоян е хубаво име,затова е и популярно  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 44 122
от анкетата само Виктор харесвам.

Виктореее, звучи иначе точно толкова грубо колкото ако викаш Калояне или Момчиле....
или всяко друго име с е накрая.... и понеже гледам все пак към по-интернационално звучащи клоните може да погледнете и тази тема. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=616837.0

# 25
  • Мнения: 15 379
Виктор и Момчил не ми харесват. Калоян е суперчесто срещано вече. По тази причина не бих го използвала.
За Момчил някои ползват умалителното Момо.

# 26
  • Мнения: 125
Гласувах за Калоян иначе харесвам Александър.

# 27
  • Мнения: 10 547
Гласувах с опцията "друго", не мога обаче да ти посоча. Може би Симеон, Самуил.
Момчил определено не ми харесва. За мен едно от най-неблагозвучните и груби имена, наред с женските Ивайла и Бориса и мъжките Григор и Сотир.

Останалите две също не са ми по вкуса, едно че, са доста популярни /особено Виктор/.

Относно галеното на Момчил- чувала съм Момчи, Момо, Мочи  Stop

Може би и държите и двете момчета да имат имен ден. В тази връзка Стефан не би звучало зле редом до Димитър.

# 28
  • Мнения: 1 722
Хубаво би било и двамата да имат имен ден, това си го мислех и аз. Калоян ми хареса, защото ми звучи меко /няма г, р/, освен това празнува на Ивановден ...  не знаех, че е толкова разпространено, поне аз не познавам нито един Калоян. Виктор също не познавам, ааа само един, ама той отиде в Щатите, значи нямам на БГ територия познати Викторовци. Момчил нито един не познавам, даже се учудих, че на много от вас им харесва името, не го очаквах, честно. Ще обмислим и другите предложения, може и още да поднасяте ... а за баткото - Димитър е, защото мъж ми много настояваше да спазим традицията ... но пък в крайна сметка човека прави името, а не обратното.

# 29
  • Мнения: 1 796
За Калоян гласувах Peace
Харесвам и Момчил, но не достатъчно Simple Smile
Виктор определено не харесвам.

Бих предложила Симеон, Ясен, Борис, Антон 

Общи условия

Активация на акаунт