ВТОРИ клас! - 3

  • 43 385
  • 774
  •   1
Отговори
# 750
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Тука се вихрят още салта, защото 4 часа днес в залата му бяха малко.  ooooh! 

# 751
  • Мнения: 911
Погледнах домашното на Вики по английски и пощурях. Домашното се състои от препис на урок с 6-7 изречения. Нямаше една вярно написана дума. С това домашно тя днес спокойно е отишла на училище. Чудя се как е възможно? Да не говоря, че нищо не пишат, най-много по 1 ред от буква и то печатно.

Не я разбирам тази методика.

# 752
  • Мнения: 2 474
Ох,момичета като ви чета и като навързвам и някои черти на моето чедо и започвам да се плаша какво да очаквам от тук нататък. Rolling Eyes

# 753
  • София
  • Мнения: 15 252
Ами, де да знам и аз защо така се получава при нас.
Домашните за днес са:
-по математика - 1 страница задачи от учебната тетрадка и страница и половина от сборник.
-по БЕЛ- отговор на 2 въпроса към текст от читанката; страница и половина от помагало - с преписване на текстове- след поправяне на грешки (т.е., такива, които детето трябва да открие) и друго упражнение със съставяне на изречения (които после преписват в тетрадката). Наваксахме и една домашна от онзи ден-трябваше да се търсят думи в правописния речник и да се поставят ударения както са в речника. Никой не ни каза, че ще ни трябва такова чудо (даже май Иво ще е единственият с такъв речник в целия клас) та днес купих и се учихме как се работи с него, за да може да си напише и домашната.
-по английски - алианс-две страници с упражнения (добре че повечето са картинки   Simple Smile ), попълване на думи в речника, четене и превеждане на 2 текста. Сърце не ми даде да го карам да пише по 3 реда думи. Но пък вчера писа 2 страници и половина с думи за днешния "училищен" английски.

В занималнята почти винаги работят допълнително, извън дадената домашна, но никога не учат по английски. Така че двата ни английски си остават за в къщи.  Каквото ни е изостанало от вторник и четвъртък (тогава Иво ходи на алианс и на плуване) остава за наваксване в следващите дни.
Направо се чудя как смогват децата, които имат повече извънкласни занимания.  ooooh!
Сравнението сигурно е тъпо, но когато бях във втори клас учех сама в къщи, ходех по 2 пъти седмично на английски, на спортна гимнастика и на акордеон и като цяло-спомените ми от детството са свързани с игрите зад блока следобяд. Майка ми никога не ми е проверявала домашните. И винаги съм била пълна отличничка. Някак много леко и естествено се получаваше всичко. Сега усещането ми никак е същото. При това Иво учи с желание и без никаква съпротива на натоварването.  Confused

# 754
  • София
  • Мнения: 7 673
Много мъчно ми стана, докато те четох, Виви.  Sad
Особено това:
При това Иво учи с желание и без никаква съпротива на натоварването.  Confused
Милото!
При нас явно не е такова натоварването, защото всичко се пише и учи в занималнята, вкл. и многото неща наизуст, които им дават, вкл. и немския със съответните домашни, преписи и т.н. Изключително рядко остава нещо за вкъщи, и то за малко. А те имат и 3 пъти седмично следобеден немски, 2 пъти шах и в единия ден го взимам рано заради рисуването. За събота и неделя никога нямаме нищо, нито ред. Значи може. Защо не говориш с класната по въпроса? Може пък да понамали малко натоварването! Та това са мънички деца, не са роботи, егати!
А това за отнемането на междучасията при някои деца просто не ми го побира акълът!
Моргана, не си споделила май как е при вас на новото място, или съм пропуснала
 Тука се вихрят още салта, защото 4 часа днес в залата му бяха малко.  ooooh!  
Ах, този Светльо!  Joy
Стели, в момент на просветления, моят сладур се сети кой е Алекс. Каза, че бил много симпатично момче!  Hug

# 755
  • Мнения: 2 474
Иринка,а така.А ти що се самонабеди,че и Павката с тебе,че не сте физиономисти.Мен как ме позна срещайки ме на улицата.Върни си думите назад. Wink Hug
Вивче,аз се изморих само докато чета изброяването на домашното.Много ми е мъчно,че Ивчо има желание и дано при това натоварване не изчезне с времето.Аз нещо да се се бъркам,но той не беше ли на нова занималня от която ти беше доволна?Ако бъркам извини ме.
Амбърче,при вас промяна няма и Светльо очевидно си е все неизчерпаем извор на енергия.Ти  как си?Мина ли напрежението? Hug

# 756
  • София
  • Мнения: 7 673
Иринка,а така.А ти що се самонабеди,че и Павката с тебе,че не сте физиономисти.Мен как ме позна срещайки ме на улицата.Върни си думите назад. Wink Hug
Дейз, с риск да ме помислите за луда (аз и тогава май ти го казах), знаех, усещах, че ще те срещна из Бургас. Звучи направо налудничаво, но е факт.
Аз нещо да се се бъркам,но той не беше ли на нова занималня от която ти беше доволна?Ако бъркам извини ме.
Сега се сетих, че мислех да задам същия въпрос на Виви и забравих. Или май се разколебах, като видях изброеното количество домашни.  newsm78

# 757
  • Мнения: 2 474
Хи-хи,Иринка,вярвам ти,ама е факт,че ме позна,значи си физиономист,а Павчо също се оказа,че не е за отписване в това отношение. Simple Smile Hug

# 758
  • София
  • Мнения: 7 673
Хи-хи,Иринка,вярвам ти,ама е факт,че ме позна,значи си физиономист,а Павчо също се оказа,че не е за отписване в това отношение. Simple Smile Hug
smile3534
Ти май ще се окажеш тиха вода, ама дълбока като Ния на Били  Joy
Отказвам се да споря с теб  Heart Eyes Hug

# 759
  • Мнения: 2 474
Ами,ето пак ще те похваля,по-умния нали отстъпва,а ти току що го направи. Wink
Лека нощ,Иринка. Hug

# 760
  • София
  • Мнения: 7 673
Ами,ето пак ще те похваля,по-умния нали отстъпва,а ти току що го направи. Wink
Лека нощ,Иринка. Hug
Ааа, не. Аз отстъпих само, защото си в положение. По принцип не го правя  Joy
Лека, Дейз, докато Вив и Вачето не са яхнали с право метлите  Joy

# 761
  • Мнения: 2 732
Виви това домашно е множко .Явно при вашата г-жа е проблема.Говори с нея ,а и снякой родител от класа да разбереш и при тях ли е такова учене до нощите.
Лек ден на всички . Hug
Май трябва нова тема а? Thinking

# 762
  • Мнения: 14 133
Добро утро и приятен ден.  Heart Eyes
Моля някой да пусне нова темичка.   Wink 

# 763
  • Мнения: 9 990
Виви, аз имам една друга теория.И аз съм учила сама а съм ходила на сто неща.Днес и моето дете учи само/доколкото може да се каже така, защото е на занималня.Разликата е в това, че при нас материалът беше разпределен в целия ден.Целодневна ни бе формата на обучение и наблягахме на работата в клас.Почти не помня да сме имали тетрадка за домашни, но пък имахме поне няколко за работа в клас, защото ни се събираха регулярно за проверка.Но количеството научен материал е един и същ.Към днешна дата моето дете поема същото, което съм поемала и аз, само че набутано в една смяна, а в занималнята си пишат под формата на домашно това, което ние сме учили под формата на работа в клас.Като количество, което описваш за самостоятелна работа-има го и моето дете.Само че това се прави в занималнята.Извънкласните и занимания са просто след това.Ходи на език и на спорт, като спорта и е по два часа три пъти седмично, а всеки свободен ден/като тези ваканционните, които минаха/ имат тренировки всеки ден.Но.Тук идва уловката при мен.Разбира се, абсурдно е да работи при всеки, аз само споделям как сме на тоиз етап-вкъщи детето освен по език, защото му е втори език това и е извънкласен-не пипва.Нито я пришпорвам, нито и вися.Каквото е написала в занималнята-това е.Не е да не погледна, та знам какви са им домашните.Сега, има родители, които се оплакват, че детето се прибира с ненаписани домашни, от същата тази занималня.Едни успяват, други-не, различни са децата, различна е и госпожата мен ако питате.Някой беше питал за ученето на стихчета.Ами...моето дете ги учи в деня, за който трябва стихчето-сутринта в занималнята.Т.е. учи ги от днес за вчера даже, без мен, сама, не ги носи за домашно.Особено пък за стихчетата-те са с необременени мозъчета още-учи за секунди, после трие хадра, за да освободи-не всичко се запомня разбира се.
Плашат ме, че 4 клас бил труден, а гледам труден е и втори реално.Просто съм оставила детето да получи удоволствие първо, не я пресирам, не я натискам и просто гледам да не пропуска, за да няма за наваксване вкъщи.Затова бях бясна, когато ги метнаха втора смяна-защото е ненормално така да разкъсваш времето на малко дете или пък да му отнемеш извънкласните занимания.В момента моето дете пропуска част от тренировката, защото има часове и е вечно със сълзи на очи заради това.Ако трябваше да я водя сутрин-щеше да пропуска занималня-т.е. домашните, като при Виви случката,а и да напусна работа, че да я водя.Ха-ха. ooooh!

# 764
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Момичета, имам нужда от помощ. Алекс трябва да направи проверка на тези думи с други думи. "Ъ"-то се проверява.
Александър,храбър,момък,вятър,топъл,пясък, Димитър.
Направо ми е заспал мозъка, гледам умно и нищо не мога да измисля  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт