Раждането без болка вреди на майката и детето , да бе да ...

  • 17 432
  • 238
  •   1
Отговори
# 180
  • На топло...
  • Мнения: 584
Каква тема - обединила в развоя си естественото раждане и кърменето. Аплодисменти Mr. Green.

Предпочитам да ме боли няколко часа. И двамата са без упойки родени (3,2г. и 1,7г). Не се умира от болка.
А за кърменето, покърмваме се. Общо взето са здрави, изключая някой друг стомашно-чревен вирус. Без туй не може, ама определено баща им по-зле го изкарва Wink.

# 181
  • Мнения: 801
Не е необходимо упойка, аутогенен тренинг също неутрализира болката. Ако нямах конизация и акушерките не ме отваряха ръчно, можеше и да не усетя болка. Е измъчиха ме последните 2-3 часа, но ме спасиха от секцио.
При първото раждане мъжът ми ми правеше масаж и натискаше център на гръбнака, но аутогенния тренинг е далеч по- безболезнен метод.

# 182
  • Мнения: 1 262
Ако нямах конизация и акушерките не ме отваряха ръчно, можеше и да не усетя болка. Е измъчиха ме последните 2-3 часа, но ме спасиха от секцио.
Ох, като го прочетох направо ми прилоша - достойно за филм на ужасите. На мен ми провериха разкритието един-единствен път преди секциото и умрях от болка. Ако трябваше да го търпя още няколко пъти, нямаше да мога. А като ми казват, че това не е най-болезненото - бххрхрхбхбх.

# 183
  • Мнения: 702
Да ви кажа честно не се чувствам увредена и като гледам и дъщеря ми си е ок. Борбена като мен и без да е минавала през вагината ми  Laughing
То и секциото не е малък героизъм, въпреки че не се усеща болка при самото раждане.
Ако ми се наложи пак да раждам, а нямам показания за секцио както сега, бих направила всичко възможно пак да е с операция.
Вече даже нямам белег. Спестих си и евентуални разкъсвания, крясъци, викове и мрънкане от персонала.
Защо да предпочета разкъсванията на вътрешни органи и разни други екстри, като мога да си го спеся. Мисля, че животът е достатъчно тежък, за да го започва детето ми в стрес от нормалното раждане. Като гледам и тя не се противи  Mr. Green
Героизъм няма в раждането. Нито секцио, нито нормално. Има болка и при двете. При секциото беше за около два дена и то от местните упойки, който ми сложиха в гърба, заради спиналната. Нищо друго не ме е боляло и да ви кажа така ми е ок. Не предпочитам варианта, в който чочката ми ще е разпрана, а и кой знае още кое в мен и ще се надявам да не ми зашият някоя част от плацентата и да получа сепсис...И при скциото могат да станат усложнения разбира се, но когато ти го правят хора, които си знаят работата, опасността намалява значително.
Сега като си ледкам сладкото белече, си спомням с умиление раждането си и с много смях, макар че бях се изнервила. Така и предпочитам, отколкото с болка да си го помня.
Не виждам защо трябва да се чувствам виновна или по-малко майка, особено като се сетя колко тежка бременност карах, за разлика от много героини, които изобщо не са усетили бременността си. Ами радвам се, че след 9месеца мъки, поне накрая ми беше лесно  Mr. Green

# 184
  • Мнения: 2 658
Хаха, много се смея на постове като последния вече. Преди се чудех "ама как може някой да се изрази изобщо така", вече не се чудя хич Wink .
Поразяващата уста, не смятам, че трябва да се чувстваш за нещо си "увредена"?!?! - това изобщо не го разбирам, ама както и да е.
Но очевидно, щом говориш така (с неприкрит сърказъм и подигравка) за нещо, което е наистина прекрасно за доста хора и което ти очевидно не разбираш - няма лошо, хора всякакви - явно... си таиш някакви твои си тотално грешни идейки  Rolling Eyes

Така че супер, че си си доволна от твоите си неща и чочката си  Laughing - браво, така и трябва  Peace

Но станалите ти квалификации, насочени към нещо тотално непознато за теб са.. хм...  Joy

# 185
  • Мнения: 702
Сова, бих се съгласила с теб, затова, че като не съм изпитвала нещо не би трябвало да го коментирам, но изхождайки от коментарите за секциото на хора, които също не са го изпитвали, мога да кажа същото като теб.
Радвам се, че има жени които изпитват удоволствие от нормалното раждане, както и такива, които предпочитат секциото, независимо от причините.
Говоря с толкова сарказъм и подигравка, с колкото говорят тези, които раждат нормално за секциото.
Уважавам правото на избор на жената, но не знам защо тенденцията да се плюе по жените, които раждат секцио нараства. Не знам кой таи грешни идейки, определено не съм аз, щом постът ми ти звучи толкова подигравателно, а всъщност изобщо не съм целила да е така.
  bouquet

Секциото ми не беше по желание и съм сигурна, че ако нямах предпоставки за него, докторите щяха да ме изродят нормално. Говоря за лекари, които държат на нормалното раждане и които могат да преценят дали е нужно или не секцио, а не за такива, на които им е по-лесно да направят операцията и край.

# 186
  • Мнения: X
И ти пишеш пълни глупости за неща, които не си преживяла.    Peace
Цитат
Защо да предпочета разкъсванията на вътрешни органи ...
Това къде го прочете?
А ти всъщност нямаш разкъсвания  на вътрешни органи ,а разрези.Което е доста по -травмиращо за организма.В доста голям процент от хората след операция след някоя и друга година се получават най-различни сраствания около местата на срезовете.

Цитат
за да го започва детето ми в стрес от нормалното раждане.
Това също не е така.Стресът за бебето е доста по-голям при секциото ,защото го изкарват за минутки и то няма времето ,дадено му при нормалното раждане, за да се подготви.

Явно нищо не си чела и нищо не знаеш за раждането , така че си спестявам коментара по другите глупави неверности , които си писала.    Peace

# 187
  • София
  • Мнения: 2 484
И ти пишеш пълни глупости за неща, които не си преживяла.    Peace
Цитат
Защо да предпочета разкъсванията на вътрешни органи ...
Това къде го прочете?
А ти всъщност нямаш разкъсвания  на вътрешни органи ,а разрези.Което е доста по -травмиращо за организма.В доста голям процент от хората след операция след някоя и друга година се получават най-различни сраствания около местата на срезовете.

Цитат
за да го започва детето ми в стрес от нормалното раждане.
Това също не е така.Стресът за бебето е доста по-голям при секциото ,защото го изкарват за минутки и то няма времето ,дадено му при нормалното раждане, за да се подготви.

Явно нищо не си чела и нищо не знаеш за раждането , така че си спестявам коментара по другите глупави неверности , които си писала.    Peace


Имам операция от апандисит, след която се получиха кофти сраствания и това беше една от причините да искам нормално раждане. Обаче с оглед на шевовете и тежкия период на възстановяване...все едно са ми правили още една операция. Само че след първата поне си сядах на дупето...Така че...понякога кел файда от нормалното.

# 188
  • София
  • Мнения: 44 317
Поразяващата уста - тук в тази тема ли някой говори със сърказъм и подигравка за секциото, може ли да цитираш и да коментираш само тези постове или просто защото някога, нещо казал накриво, дай  по принцип сега  всички да си го отнасят, за това що за човек трябва да си , че да падаш на такова ниво пък да не коментирам....
Иначе съм съгласна с Краси...

Но когато секциото се налага, то се налага.... няма  шест-пет.
А усложнения може да има и при/след всяко раждане, назависимо от вида му.
Пък всеки  има разума да си избере правилното за него.... обаче това нито му дава правото, нито му прави чест, да говори и квалифицира другите, както ти го правиш.

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 1 568
Без да квалифицирам никого, споделям моя опит и виждане:
Каката родих нормално, без усложнения, само с 3 външни шева.
Близнаците родих секцио, с пълна упойка.
Болката при раждането е несравнимо голяма с болката през 15-те минути след секциото, когато ме болеше, докато подействат успокояващите.
Възстановяването беше бързо и при двете раждания. При нормалното не можех да си седна на д..., а при секциото известно време имаше некомфорт, но от 2-рия ден си гледах близнаците в родилния дом денонощно и си ги обгрижвах.
Моето мнение е: секциото е по-безболезнения начин на раждане!

# 190
  • Мнения: 646
ilik123 всеки организъм преживява различно ражданията... 2 часа след нормалното си раждане бях свежа като краставичка, болки не съм имала, само леко придърпване на мястото на шева, което изчезна точно на 4тия ден!

Аз също съм с 1 секцио и 1 нормално раждане и въпреки, че от секциото също се възстанових бързо еуфорията след нормално раждане не може да се сравни с нищо друго! За възстановяването да не говорим  Peace.

И при скциото могат да станат усложнения разбира се, но когато ти го правят хора, които си знаят работата, опасността намалява значително.


Мисля това важи за воденето на какво да е раждане...

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 12:00 от тинки

# 191
  • Мнения: 1 262
Наистина всеки случай е индивидуален. Имам позната, която след нормално раждане тичаше по коридорите, но пък сестра ми не можеше да ходи, да изкачва стълби и да си седне на задните части около месец след нормалното раждане. А мисля, че се изпитва по-голяма болка при нормално раждане.
За еуфорията не мога да кажа, мен също ме държеше голяма еуфория и от първата сутрин след секциото обикалях с бебето по коридорите и се чувствах на върха на щастието, дори мисля че ми беше прекалено приповдигнато и весело, може би защото бебето си беше до мен.
Но пък има много хора, които доста се травмират след секцио и не се чувстват добре в продължение на месеци. Колкото до срастванията, на мен ми казаха, че колкото повече се движа, толкова по-бързо ще ми зарасне раната и няма да има сраствания. Ако човек само лежи, вероятността за сраствания е по-голяма.  Peace
Според мен всеки индивидуално преживява двата вида раждане. Правя си извод, че жените, които са искали да родят нормално и се налага секцио, го изживяват много травмиращо. Както и жените, които искат секцио, а им се налага да родят нормално. Ако човек роди по начина, по който иска, мисля че се чувства значително добре след това.
Има и още нещо - до преди няколко години се режеха мускулите при секцио, което правеше възстановяването по-трудно, докато в последните години и в по-модерните болници (не знам дали навсякъде) практикуват метод, при който мускули не се режат. Възстановяването е буквално за няколко дни, можеш да си вършиш почти всичко (без да вдигаш тежко). На мен лекаря на прегледа за 40-тия ден ми каза, че мога да почвам да правя коремни преси, ако искам и други упражнения, но с постепенно натоварване.  Wink

# 192
  • Мнения: 702
Е, изядохте ме  Laughing
Красимира, мисля че досега не съм изразявала мнение относно умствения ти багаж, а може би е трябвало...Хубаво е да можеш освен да правиш торти и да обиждаш, евала   bouquet Явно цялата си любов оставяш в тортите, които са прекрасни всъщност...
Дали съм или не съм се информирала ти няма как да знаеш, а от това, което ти изглежда на теб и на още някой, далеч не можеш да си направиш извод, иначе би било твърде дръзко. Разбира се, оставям на теб и дружките ти, дето все ви звуча подигравателно и саркастично, да изпадате в дива еуфория от постовете ми.
А аз всъщност изобщо не писах, за да създавам, престрелки. Просто каквото почукало, такова се обадило  Naughty

А затова дали съм изпитвала върху себе си разкъсванията - не, но имам достатъчно приятелки ентусиастки да раждат нормално, на които им трябваше доста време да се възстановят и психически и физически от нормалното раждане и повярвай ми те са добри жени, не са като мен - цинични и саркастични  Whistling

# 193
  • Мнения: 2 658
Mи да, то пяна ми е хванала вече устата, ама пак ще го кажа - хората са различни. Това ок.
Има хора със всякакви мения, това пак ок.

Но не мога аз, дето съм родила два път нормално да обяснявам на други жени как се чувства една жена и какво й е след секцио. Защото не знам, идея нямам даже. Мога само да НЕ го предпочитам, по ред причини, изхождайки от себе си обаче. Да, чела съм и аз, ама съм чела/чувала различни мения, вариращи между двете крайности. Затова не обяснявам на хора какво е, като аз не съм го преживяла. Пък камо ли да им се подигравам, за неща, които пак казвам - не разбирам грам и не съм изпитала никога.
Едно е да четеш, друго е да ти се случи... важи не само за раждане.
Това е проблемът - не какво ти е мението, а това, че ти няма как да имаш тези наблюдения.

И не, не само някой си въобразил, че само звучиш подигравателно (и некомпетентно, ама айде нищо - тези неща, дето така подробно описваш съвсем не се случват на всяка, за щастие), ти абсолютно умишлено го правиш. И абсолютно целият ти пост води точно към "престрелки", така че хайде сега - чак обяснения  Wink
Но предполагам това ти носи някакво вътрешно удовлетворение. А ако е така, нека тогава...  Peace

Но може би би трябвало просто да си си достатъчно щастлива от избора си, а не толкова да се вторачваш в другите жени (които не разбираш), за които едно раждане е наистина нещо важно.

И на теб   bouquet

A H I L E A,   Peace

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 14:36 от Сова

# 194
  • Мнения: 245
Е, изядохте ме  Laughing

Дали съм или не съм се информирала ти няма как да знаеш, а от това, което ти изглежда на теб и на още някой, далеч не можеш да си направиш извод, иначе би било твърде дръзко.

Компетентността си личи много лесно от изказването на един човек по дадената тема. При теб личи съвсем ясно, че не си се информирала ни най малко. Не искам да коментирам поста ти, защото то просто няма от къде да започне човек...Има за наваксване твърде много преди да се стигне до диалог. Иначе за протокола-никога не съм помислила, че една жена родила секцио, пък било то без нужда и по желание е по-малко майка. Просто и съчувствам и ми става мъчно и за нея и за детето и, че са подложени на излишни и големи опасности за живота и здравето им в краткосрочен и дългосрочен план. Не бих обиждала такава жена, нито бих подхождала саркастично, само ми се свива сърцето като чета или виждам такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт