Места за хапване в Боженци и В.Търново - спешно, за този уикенд

  • 9 907
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Благодаря на всички за съветите.
Пътешествието е вече факт, така че ще споделя къде хапнахме из пътя.

На обяд в Търново бяхме в Щастливеца 1 - маса с изглед към Янтра - незабравимо преживяване. Храната беше повече от перфектна. След 3 години живяни в Неапол можем да кажем, че пиците там са първите, които се доближават до неповторимия италиански вкус. Когато влязохме чесновият аромат смесен с този на изпечена пица и подправки беше това, което ни спечели веднага. Имаше и гювече, салати, кюфтенца от тиквички и всичко беше без забележки. Бързо обслужване и приятен персонал. Сметка за четирима, без ограничение в избора - 43 лева.

За вечеря - ами какво да ви кажа... Боженци, механа Страноприемницата - сметка 120 лева. Храна - приготвена без много любов,  стандартно БГ качество с доста забележки. Следващия път ще си носим храна и по домашному....

Пловдив - в стария град, на обяд хапнахме в много непретенциозно място. Забравих му името, но се намира ето тук http://maps.google.com/maps?q=42.148272,24.751655&hl=en& … ;vpsrc=0&z=18 беше нещо от сорта на "Градскиятъ клубъ". Гювечето с шкембе, език, гъби и кашкавал беше убийствено. Цена за четирима - 36 лева.

За вечеря се полутахме из центъра. За съжаление арменския ресторант Ереван беше затворен, затова седнахме в намиращия се наблизо италиански Густо - имат лека претенция с порциите, но с добър вкус. Пицата няма нищо общо с Италия. Пълнените гъби бяха точно 7 и то с размер на 50 стотинки, затова пък зелената лазаня беше буквално за двама - огромна порцеланова касерола. За съжаление беше изборната нощ и преживяването беше непълно поради забраната за сервиране на алкохол - само бира....сякаш тя е нещо друго.... Цена за 4 - над средната, но не помня  точно колко беше Rolling Eyes

Още веднъж благодарим на всички за съветите.

# 16
  • Мнения: 790
Много се заинтригувах от тази бирария в Трявна. Не съм ходила в града от поне 10 години. Препоръчайте ми, ако може, и  някой топъл, уютен хотел там.   

# 17
  • Мнения: 24 467
Много се заинтригувах от тази бирария в Трявна. Не съм ходила в града от поне 10 години. Препоръчайте ми, ако може, и  някой топъл, уютен хотел там.   
Виж темите за Трявна в "На път". Имаше поне 2-3. Там момичетата подробно са писали за всички тревненски хотели. Има и снимки и линкове- всичко. 

# 18
  • Мнения: 0
Щастливеца,
ЕГО
Камбаната
Бианко

Общи условия

Активация на акаунт