Комфорт у дома и умна къща

  • 5 146
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 734
Аз като Лренца-не съм любител на нови технологии-болшинството или не ме кефят или ми отварят допълнителна работа.редки изключения.

Аз миялната например, много я уважавам!  Laughing Спестява ми часове висене пред мивката и изриване на ръцете от препаратите за миене.

Иначе всякакви простотийки се измислят, въпросът е какво наистина му е нужно на човек. Кое наистина ще го улесни.

# 16
  • Мнения: 5 160
Ако имаш т.нар. добър стандарт (който каквото и да разбира под този "термин") - викаш някой да почисти, някой да полее тревата (той знае кога как защо), някой да нагледа децата и т.н.Simple Smile))

# 17
  • Мнения: 734
Ако имаш т.нар. добър стандарт (който каквото и да разбира под този "термин") - викаш някой да почисти, някой да полее тревата (той знае кога как защо), някой да нагледа децата и т.н.Simple Smile))


Имам познати, които си имат домашна помощница, ама аз трудно бих викнала друг човек в къщата си, дори и да решим, че можем да си го ползволим. Пък и съм много критична, предпочитам сама да си свърша нещата. Затова ползвам "жокери" просто.  Joy
Пък да си поверя детето на непознат - още по-трудно...

# 18
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Лоренца, не искам да парадирам с добър стандарт.
Всеки  си има критерий за стандарт.
А и съм убедена, че много жени в БГ имат добър стандарт, дори и без да работят. Wink

Да речем, че се излягаш в градината, докато помощницата почиства. Не искаш ли да имаш това?
http://www.bulcraft.com/homeauto/index.php?MI=63

# 19
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Я и аз туп в тази тема. Имам второкласник, работя в къщи, но работата ми е ангажираща , а обичам да ми е уютно,подредено и детето ми да е нахранено с домашна топла и полезна храна. Уважавам много автоматизацията в къщи, най вече в кухнята. ще ми се да вляза там,само за да разпоредя какво и кога да е готово.

# 20
  • Мнения: 5 160
Шехи, искам бе;))) как да не искам. Пожелавам си го:)

По въпроса за "умната" къща: приятели закъсняха с 2 часа за парти - то почти свършваше, защото не успяха да си изкарат колата от умния гараж, а живеят отдалечено където могат да си позволят .
Хайде спирам,
новите технологии не ме правят по-щастлива, по-релаксираща и по-уютно живееща, това е.

P.S. за самоготвещите печки - желанието и любовта правят приготвената храна вкусна:) Иначе може да ползваме космическа храна (като я пуснат на пазара и нея)Simple Smile))

# 21
  • Мнения: 6 296
Интересно филмче, но не си го пожелавам Simple Smile))))

A Day Made of Glass

# 22
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Гледах филмчето без звук.
Хареса ми. Даже някои неща са спестени. Има още какво да се желае.
Не съм фен върл фен на технологиите, хай тек ли се наричаха, но ако спестява време , защо не.

Трябва да пера дрехите на реката и суша гащи на двора ли?


Barbabeau

, не ми казвай, че не искаш с децата да гледаш 3Д кино.

# 23
  • София
  • Мнения: 247
Шехи-е точно това не искам.Искам в градината тишина и някоя и друга птичка.Миялна-да,ама и там има момент-зависи.Пералня-нон стоп."Системата за почистване"си е "развлечение за безработни домакини".Самоготвеща печка-мерси-Не-има и сега доставка на всякаква храна по домовете-предпочитам аз да си стотвя.Жена ,която да поддържа домакинството -също неотчасти по морални причини,отчасти ми е жал за жената Embarassed.Кухненски робот-да.GSM-без значение от модела.Кола-да-ама в нея телевизор-не.Джипиес-не го ползвам,парктроника ме драз ,климатроника-доста да.Интернет да,друго не се сещам.Желание-оверлог и трактор Embarassed
 Mr. GreenСега догледах филмчето-Имах усещането че Шекли точно това  е гледал( Shocked Joy),когато е писал края на "Цената на живота".

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 19:21 от lluna

# 24
  • Мнения: 6 296
Barbabeau
, не ми казвай, че не искаш с децата да гледаш 3Д кино.


Щом питаш, ще ти кажа честно, че точно това никак не ме привлича. Simple Smile))))
Все още не съм гледала "Аватар" например и дори нямам намерение.
От горното филмче харесах затъмняващите се прозорци (впрочем нещо подобно вече съществува) и навигатора на колата, който "улови" съобщението за затруднен трафик в движение и промени маршрута.
Иначе е-мейли в банята, да пусна ТВ със събуждането, свекървата на масата до кафето ми и др. подобни - не, мерси.

Мен ме впечатлява тази "умна" къща например: A Tiny Apartment Transforms into 24 Rooms.
Намирам постигнатите решения за настина забележителни и нищо не е самоцелно.
Е, във всеки случай радвам се, че аз самата живея в по-голяма къща. Simple Smile))))))

# 25
  • Мнения: 5 160
Шехи-е точно това не искам.Искам в градината тишина и някоя и друга птичка.Миялна-да,ама и там има момент-зависи.Пералня-нон стоп."Системата за почистване"си е "развлечение за безработни домакини".Самоготвеща печка-мерси-Не-има и сега доставка на всякаква храна по домовете-предпочитам аз да си стотвя.Жена ,която да поддържа домакинството -също неотчасти по морални причини,отчасти ми е жал за жената Embarassed.Кухненски робот-да.GSM-без значение от модела.Кола-да-ама в нея телевизор-не.Джипиес-не го ползвам,парктроника ме дразни,климатроника-доста да.Интернет да,друго не се сещам.Желание-оверлог и трактор Embarassed

 Peace

# 26
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Да, немска е фирмата  за самозатъмняващите се прозорци.( стъкла). Може ли да стават и цветни.
Например хола и офиса е отделен със стъклена преграда. Идват ти приятелки и да не пречите на съпруга , който е в офиса, преградата става бяла.
Главния им офис е в Берлин. Мисля да ги посетя, пък и ми стана интересно и  за цените?

За каква самоготвеща печка пишете? Това мечта ли е или реалност? Grinning
Ако е реалност, нека да я видя!

# 27
  • София
  • Мнения: 247
Да ,хонг-конгеца е супер.Биполярни стъкла(ЗАТЪМНЯВАЩИ СЕ) има на пазара,както и ТВ "зад" "на"огледалото в банятя(монитор).Затопляне на тоалетната чиния също-даже има и по нашите магазини-е,аз предпочитам цялата баня(тоалетна ) да ми е топла.Управление на разни неща чрез и-нет също има отдавна.

# 28
  • Мнения: 6 296
Да, немска е фирмата  за самозатъмняващите се прозорци.( стъкла). Може ли да стават и цветни.
Например хола и офиса е отделен със стъклена преграда. Идват ти приятелки и да не пречите на съпруга , който е в офиса, преградата става бяла.
Главния им офис е в Берлин. Мисля да ги посетя, пък и ми стана интересно и  за цените?
Мисля, че има повече от един производител, но не мога да цитирам имена на фирми.
Аз също съм виждала стъклото да става бяло. За други цветове не знам.
На една реклама видях да става на цветя - не побеля плътно, ами имаше затъмнени и прозрачни сектори едновременно, като шарката образуваше някакви флорални мотиви.

Конкретни ми планове за моята къща са:
- прозорци Velux, които се управляват дистанционно (много са нависоко и няма как иначе, иначе не ми пречи да си отварям прозорците ръчно);
- автоматична система за поливане на градината;
- самоходеща прахосмукачка.

Нищо интересно, но просто такива са ми нуждите.
А, да, и колата ми е автоматик. Laughing Мога прекрасно да карам със скорости, но го намирам за хамалогия.

# 29
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Barbabeau, не съм виждала такива прозорци.
 Какво представляват?
Сензорно и дистанционно управление на щори съм предвидила, но за прозорци, за първи път чувам. Thinking
( второто филмче не мога да отворя, но утре ще пробвам пак)

Общи условия

Активация на акаунт