Кутията за закуска

  • 15 092
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 539
На обяд детето ми ходи на стол.
В кутията му слагам сандвич, морков, краставица, сухар, дом. меденки според случая. Изяжда ги сутрин или следобед, когато огладнее.

# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Анда, аз на Самуел освен изброеното правя често тортила, виенски кифлички, а съсвем наскоро открих една рецепта тук на Снежи за "бързи питки с кашкавал и бакпулвер" - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=69201.0  и от тях правя, защото стават буквално за 15 минути и са вкусни и топли и студени. Тук няма лавки в училищата, но затова пък има столове, друг е въпросът дали въобще яде нещо там, па дори и при възможност за избор между 2 ястия. На мен това ми е проблема.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Лизет33, коригирай си тона, ако обичаш. Тук хората са добронамерени и квалификации от рода "глупава" и "никой не мисли" не се възприемат добре. Ако нямаш какво да кажеш по темата, можеш да се запишеш с букетче  bouquet

# 18
  • Мнения: 45
Лизет33, коригирай си тона, ако обичаш. Тук хората са добронамерени и квалификации от рода "глупава" и "никой не мисли" не се възприемат добре. Ако нямаш какво да кажеш по темата, можеш да се запишеш с букетче  bouquet

Коригирай си ТИ тона ако обичаш! Аз не държа тон и за разлика от теб пиша по същество. Явно ТИ си тая дето нямаш какво да кажеш.

# 19
  • Мнения: 5 877
Темата е за закуска, не за обяд; тук не е практика децата да си носят обяда, обичайно тези, които не се прибират вкъщи, ядат или на стол, или ходят на занималня, където им се осигурява топла храна.
Просто обучението е на половин ден - освен в частните училища, където също, мисля, осигуряват обяд. Няма смисъл от спорове за неща, които са различни в различен контекст.

Говоря за голямото междучасие. Нат, благодарско, тортилата е чудесна идея, само дето не знам да я правя  - трябва да се науча Simple Smile
Ей на, снощи се опитах да й дам киш - нещо, което обича, - но ми отказа, че не било за "голямото".
Чери доматчета, може би... знам ли?

# 20
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Аз слагам сандвич, зеленчук-чери доматчета, краставичка, морковче обелено и нарязано на лентички.Плод-сезонен, а вместо нещо сладко слагам сушен плод-кайсия, папая, пъпеш, червени боровинки-има толкова много на пазара Laughing И понякога малко кисело мляко с пластмасова лъжица, хапва и изхвърля опаковката и лъжичката. (Но тук са 2 закуски-за голямото и за следобедна закуска, защото се прибира в 18 ч. и веднага след  това е на танци Crazy)

# 21
  • Мнения: 5 539
Искам да ви "почерпя" с това, ако не сте го виждали Grinning http://dete.bg/n/uchenicheska-hrana-ot-mama.2948.html
Идеите са гениални и съвсем не толкова трудни за изпълнение.
А тези накъдрените купички, дето са като форми за мъфини, ги имам и съм ги купувала от Карфур, ако се не лъжа.

# 22
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
много добри идеи ,дори не само за у4илище ,но и за рожденни дни!  много ми допаднаха! Peace

# 23
  • софия
  • Мнения: 100
Искам да ви "почерпя" с това, ако не сте го виждали Grinning http://dete.bg/n/uchenicheska-hrana-ot-mama.2948.html
Идеите са гениални и съвсем не толкова трудни за изпълнение.
А тези накъдрените купички, дето са като форми за мъфини, ги имам и съм ги купувала от Карфур, ако се не лъжа.
Страхотни неща си намерила,ако знаеш колко ме улесни,на 1 малкия има Р.Д.  bouquet

# 24
  • Мнения: 6 243
Освен доста от вече изброеното (сандвичи, кейк, домашен сладкиш или печиво, зеленчуци на пръчици и плодове), моите девойки носят и кисело/плодово мляко. Тъй като плодовото го купувам в семейни опаковки по 1 кг, им сипвам в бурканче от бебешко пюре и си носят лъжички. В шишенца (от сок има разни стъклени - на Куинс или Капи), слагам плодови млека за пиене или прясно мляко с какао.

Има солети с пълнозърнесто брашно, които много харесват, често си носят от тях.

Става дума за закуска, моите обядват топла храна в стола, защото са на училище по цял ден. В началото на учебната година си избраха сами кутии - по 2 на всяка, с различен размер, имат си и специални чанти за закуската ... кеф им е. Е, стадното чувство ги повежда и към лавката за пица, чат-пат, ама гледам да не драматизирам толкова.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 861
Аз слагам само плод в кутията. Закусва си вкъщи към 7ч сутрин, след това обядва вкъщи към 12,30. Някакси ми се струва прекалено да яде печива или сандвичи през два часа. Към 9 и нещо в училище хапва плод, който най-често е банан или ябълка. Това, което на мен не ми се нрави е, че им дават някакви закуски и в училище, безплатни били. Според мен са ужасни- филия с пастет, филия с шоколад, с халва....и никога не са с пълнозърнест хляб. Понякога детето и от тях си хапва, особенно ако са с шоколад Confused

# 26
  • Мнения: 6 243
И аз не съм им фенка на готовите закуски, но забелязвам, че моите щерки също не ги ядат особено. Много често ги намирам прилежно сложени в кутията - непобутнати.

В нашия случай закуската е за следобед - моите са на занималня и хапват към 16 ч. Иначе им е трудно да изкарат от обяда направо до вечеря.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 861
Е, да, от обяда до вечерята е повече време, нормално е да хапват нещо по-сериозно, а не само плод. Но при нас от закуска до обяд са четири часа някъде, плод между тях ми се струва напълно приемливо.
За готовите храни от училището....аз не знам какво да кажа просто. Филия с пастет и бял хляб. Не че нещо, но не вярвам да е намазана с читав пастет. Добре, че малката не обича такова нещо. Но виж, филията с шоколад я хапва Confused. На всичкото отгоре в началото учителката правеше проблем, че детето не изяжда тази безплатна закуска. Малко и насила я караше. Имахме разговор и вече не е така, но не беше приятно, защото малката е дотолкова изпълнителна, че щом и е казала госпожата, насила ще я изяде.

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Слагам следните неща. Задължително СОК и МАЛКО ШОКОЛАДЧЕ за десерт, като основна храна слагам или САНДВИЧ, правена от мен ЗАКУСКА или купена от магазина. Сандвича може да е различен, в сандвич тостера, на сандвич грила с различни неща в него, с яйце и сирене, кашкавал и т.н. Понякога добавям към сандвича, резенчета варени яйца, варени картофи и т.н. Може пържени филийки, питки (пълнени по желание), тиганички, понички, козуначена кифла, кроасанче, закуска с бутер тесто и т.н. Всичко това са все неща които му приготвям, купешки рядко слагам. Всички деца носят закуски, до сега не е имало дете да носи готова храна (манджа), иначе съм си мислила и аз за това. Сина ми примерно много обича кис. мляко с мюсли, но реших, че не е много удачно да го носи в училище. Да вади някакви бурканчета и т.н. Може да добавя и някакъв малък плод. Мини бананче или малка ябълка. Но в повечето случаи ми ги връща. Така, че се запази основното, сок, закуска/сандвич и шоколадче. Търси си ги като наследство, ако някое липсва.  Twisted Evil
Има родители, които дават само солети на децата си в училище и учителката постоянно прави забележки за което.
Готовите закуски в повечето случаи ми ги връща. Ако изобщо им дадат нещо. Изяжда само ако им дадат сандвич с кашкавал, и допълнително яде това което съм му дала. Не е от ящните сина ми, но тези сандвичи са крайно недостатъчни, една супер тънка филийка с МАРГАРИН  Shocked и на половината от сандвича има тъничко парченце кашкавал.
Ако им дадат плод може да се хапне само от ябълката. Но тази година плодовете а рядкост. 2 пъти са им давали само ябълки. Миналата година даваха различни плодове и зеленчуци. Но всяко чудо за 3 дни явно. А и закуските са рядкост тази година най-много 2 пъти седмично да дадат.  ooooh! Понякога по цяла седмица и нищо не дават. Някой прибира продуктите ли знам ли.  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 159
Moето дете не закусва сутрин преди училище,защото спи до последния момент.Хапва в голямото междучасие.Или сандвич,направен сутринта,или закуска,плодовете не ги яде.Наблизо имаме много добра пекарна и често оттам взимаме закуски,които не са мазни,чудесни са.И аз давам шоколадче,вода и понякога изцеден сок за разкош.
Искам да му намеря по-малка кутия за раницата,трябва по-сериозно да потърся нещо удобно.
За обед си е вкъщи и се хранят с тати или снаха ми го прибира и му приготвя нещичко.

Общи условия

Активация на акаунт