Пълноценен член на семейството ли е домакинята?

  • 42 474
  • 950
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 75

Чудесно е, че сте доволни с тази аранжировка. Признавам си, че аз не бих.

# 61
  • Мнения: X
А, темата тръгнала по същество. Ами да отговоря тогава.
Пълноценен член си се чувствам, и още как. По-пълноценен няма къде повече.
Ако не бях избрала да съм домакиня щяхме да имаме само 1 брой дете, съпругът ми нямаше да напредва толкова стремглаво в професията си, нямаше да бъдем толкова динамични и адаптивни като семейство. Приемам професията "домакиня" като нещо временно за себе си, но като най-доброто за цялото ми семейство за настоящия момент. Това ми позволява да съм сигурна, че децата ми са обгрижвани, възпитавани и обучавани по най-добрия възможен начин. Съпругът ми се чувства сигурен, че семейството му е добре и това му дава свободата да работи сериозно. Работата му е специфична, творческа, изисква максимално вниманието му. И това, че едниния от нас е "домакиня", не освобождава другия от отговорности и задължения по дома и децата. Негово задължение например е вечерната баня, приказката преди лягане, закуските през уикенда, голямото седмично пазаруване и основното почистване на баните веднъж седмично. Аз пък държа семейния портфейл и водя семейните финанси, нищо че реално нямам приходи. Абсурдно ли е? За нас това е най-естественото за момента разпределение на нещата в къщи.
Авторката дали се поуспокои, като спряхме да се гъбаркаме с идиотски зададения въпрос?

# 62
  • Мнения: 1 849
А, темата тръгнала по същество. Ами да отговоря тогава.
Пълноценен член си се чувствам, и още как. По-пълноценен няма къде повече.
Ако не бях избрала да съм домакиня щяхме да имаме само 1 брой дете, съпругът ми нямаше да напредва толкова стремглаво в професията си, нямаше да бъдем толкова динамични и адаптивни като семейство. Приемам професията "домакиня" като нещо временно за себе си, но като най-доброто за цялото ми семейство за настоящия момент. Това ми позволява да съм сигурна, че децата ми са обгрижвани, възпитавани и обучавани по най-добрия възможен начин. Съпругът ми се чувства сигурен, че семейството му е добре и това му дава свободата да работи сериозно. Работата му е специфична, творческа, изисква максимално вниманието му. И това, че едниния от нас е "домакиня", не освобождава другия от отговорности и задължения по дома и децата. Негово задължение например е вечерната баня, приказката преди лягане, закуските през уикенда, голямото седмично пазаруване и основното почистване на баните веднъж седмично. Аз пък държа семейния портфейл и водя семейните финанси, нищо че реално нямам приходи. Абсурдно ли е? За нас това е най-естественото за момента разпределение на нещата в къщи.
Авторката дали се поуспокои, като спряхме да се гъбаркаме с идиотски зададения въпрос?
Ей това ми звъчи перфектно!  Peace
Аз нямам сили да бъда домакиня и не мисля, че една такава роля би ме направила щеастлива!  Wink Да не говорим за това, че в един момент децата да порастнали и тогава вече освен бърсането на прах не остава никакъв друг смисъл в живота. Мое мнение!  Peace
Виж, ако е временно и ограничено във времето, то тогава бих се навила!  Laughing
Евалата, Сбъдваща! Дано си сбъданала своите мечти!   bouquet

# 63
  • Мнения: 75
Да не говорим за това, че в един момент децата да порастнали и тогава вече освен бърсането на прах не остава никакъв друг смисъл в живота.

Що така? Ако имаш пари, можеш и други неща да правиш, а чистачката да бърше.

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Такъв тъп въпрос може да зададе само някоя недочленена женка! Досега не съм чула мъж да пита "дали един мъж, който една стотинка не носи вкъщи да си изхрани жената и децата, е пълноценен член на семейството". Палада, палада, и ти заминА, моме, да не би да се бориш за приза на провокатора! Много плоско, много!

# 65
  • Мнения: 206
Палада,  беше  въпрос  на  време  да  те   разпнат идеалните  съфорумки  тук,  които   не  се  занимават  с  чистене  и  готвене по   цял   ден , а  с  доста   по-възвишени  неща. Що  ти  трябваше на  баир  лозе?

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Палада по-добре да си гледа лличния живот, отколкото да се  чуди какви да ги човърка! Аман вече! Ако толкова я интересува, да си потърси старите теми в архива! Да си намери някой пълноценен член. отдавна се чуди какви да ги забърка, виждам я аз! Точно такова нещо имах предвид днес в една тема, че някои ужким много невинно питат, а всъщност търсят да провокират скандал и конфликти.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Анди, Палада я е яд, че губи, затова всячески се опитва да буди интерес към персоната си.
За да не е спам - чуден ренесанс на извечното форумско бойно поле - домакини срещу работещи жени.
Търсачката не работи ли?

# 68
  • Мнения: 5 940
Нямам проблеми с това, което другите са. Единствено сякаш не мога да приема да си зарежеш бебе, защото ти е скучно с майките в градинката.
За себе си знам, че ми е добре вкъщи за времето, когато децата са малки. После не виждам особен смисъл от стоенето у дома, още повече,че никак не ме бива като домакиня. Има жени, които са толкова добри в домакинстването, че могат да го превърнат в нещо, което изглежда далеч по-изискано и смислено от работенето. Още повече, че голяма част от работещите не са на чак толкова високи и добре платени позиции.

# 69
  • Мнения: 10 547
Знам само, че доста работещи дами изпитват завист в чист вид, към имащите възможност да си стоят у дома поне, докато децата им са малки.

# 70
  • София
  • Мнения: 17 301
Знам само, че доста работещи дами изпитват завист в чист вид, към имащите възможност да си стоят у дома поне, докато децата им са малки.

Някои и си го признаваме Simple Smile

# 71
  • Мнения: 75
Анди, Палада я е яд, че губи, затова всячески се опитва да буди интерес към персоната си.

Птицо,

Напъни се пак, ама да не се изпуснеш!!! Ако и сексът ти е сухичък като петъчните ти теми, ясно що киснеш във виртуала нонстоп. Не ми отговаряй!!!  Stop

# 72
  • Мнения: 5 710
Знам само, че доста работещи дами изпитват завист в чист вид, към имащите възможност да си стоят у дома поне, докато децата им са малки.

Аз съм си стояла у дома няколко години ( почти 3) и това е най-кошмарния период в живота ми от гледна точка на смисленост. Изключено е ( вече) да си помисля, че това е добра идея. Иначе с детенце бих стояла макс 3години и то заради схващането, че сегашните първи 3 са предишните първи 7 и можеш да си по-активен като родител в интерес на детето в този перид, не точно за да търкаш пейките и столчетата по кафенетата. Но чак завист . не:)

# 73
  • Мнения: 10 547
Знам само, че доста работещи дами изпитват завист в чист вид, към имащите възможност да си стоят у дома поне, докато децата им са малки.

Аз съм си стояла у дома няколко години ( почти 3) и това е най-кошмарния период в живота ми от гледна точка на смисленост. Изключено е ( вече) да си помисля, че това е добра идея. Иначе с детенце бих стояла макс 3години и то заради схващането, че сегашните първи 3 са предишните първи 7 и можеш да си по-активен като родител в интерес на детето в този перид, не точно за да търкаш пейките и столчетата по кафенетата. Но чак завист . не:)


Доколкото зная, нямаш деца, нали? Питам с най-добри чувства. Аз също не намирах смисъл да си стоя у дома преди да родя. Сега, с дете в първи клас и друго на 2+, тичаща между училище, езиков курс, забавачка и тренировки, се чудя, какво ли бих правила, ако работех? Всъщност зная. Simple Smile Щях отново да лекувам начален стадий на анорексия.
Тъй че, всеки преценява най-добре за себе си, останалото е просто чаткане по клавиатурата.  Sunglasses

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, какво, каквото правят и другите - да че чудиш как да жонглираш с всичко и дали все пак това "всичко" е наистина най-добро за децата и за теб!  Peace
Лично по мои сметки и наблюдения, хич не са наай-важните години първите три, дори не са първите седем (при нашенските условия на натоварена училищна среда, кофти занимални и места за хранене на децата и разхвъляни извънкласни занимания), а първите десет. После стават доста самостоятелни, но пак си искат топлото ядене на  обяд и вечеря, някой да им погледне уроците и домашните на момента, пак си е водене и прибиране по пътищата (особено софийските такива). Но човек като е на зор, все намира някакви положителни страни на решенията си, иначе няма как да ги хареса и изпълни.

Общи условия

Активация на акаунт