Листопад (Yaprak Dökümü) - Тема 62

  • 34 819
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 418
Ледената кралица, благодаря за страхотната тема.  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 19
Прекрасна тема, поздравления за Ледена кралица!   bouquet

Като чета тези спорове кой на кого е длъжен, за родителите и децата, си мисля - опазил Господ един ден да завися от детето си и да съм му в тежест, по-добре да ме няма.

Мисля че и Неджля, и Лейля се стараят според възможностите си и ситуацията да помагат на родителите си, та даже и Фикрет, макар и не с пари. И по съвместимост и на дебилния им брат.
Само че си има граници, които Али Ръза и особено Хайрие попрехвърлиха. Като първо, по никакъв начин не трябваше да допускат да стигат дотам, да са на улицата и в тежест на децата си. Този момент можеха и да го избегнат, ако не се бяха предоверили на "гения" на Шефкетчо. И като второ, след като са вече в дома на Неджля, да не й държат сметка на всяка стъпка. Не е вече същото като в старата къща, където не те зависеха от децата си, а децата - от тях.
В анкетата гласувах "Този брак няма бъдеще" не защото знам развитието на сериала, а защото цялата история между Неджля и Али ми се струва много изкуствена. Той напира като някакъв селски ерген на хорото, тя се остави на течението на събитията и се поддаде на натиска - каква ти любов тук? Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 0
 Никой не иска да е в тежест на никого,но се случва,тогава какво  Rolling Eyes-родителите да тежат на децата си или пък децата да създават грижи- нали семейството е взаимопомощ преди всичко или поне аз така го разбирам.Иначе създаващите проблеми щяха да ги пращат някъде в гората,че останалите да си живеят спокойно  ooooh!

# 18
  • Мнения: 14 830
 Отново задавам въпроса - защо родителите на Неджля не се съобразиха с единственото което тя искаше - да не и се бъркат. Ако го бяха направили нямаше да имат никакви проблеми

# 19
  • София
  • Мнения: 1 365
Ледена кралица, чудесна  си!
Трябва така да отгледаме децата си, че да им дадем криле да полетят и дом, в който могат да се завърнат!
Това не съм го измислила аз, но напълно отговаря на разбиранията ми за възпитание и отношение.
Така като гледам има 2 мнения за дълг и задължения, чудя се дали има връзка с  възрастта  newsm78 или е въпрос на възпитание и личен опит.

# 20
  • Мнения: 19
Трябва така да отгледаме децата си, че да им дадем криле да полетят и дом, в който могат да се завърнат!
Прекрасно казано, много ми хареса!  Party Peace

Както спомена Ледената кралица ББ по-нататък Неджля купува къща за родителите си и магазинче за Али Ръза така че този спор ще стане безпредметен.

# 21
  • Мнения: 8 418
Мисля, че Неджля се грижи достатъчно за родителите си. Все пак не става въпрос за хроми старци, а за хора, които все още могат и сами да се грижат за себе си, дори да си докарват и допълнителни доходи, щом страдат от липса на пари. Е, вярно, че Неджля е по-сприхава и на моменти казва тежки думи, но никога не ги е оставяла без подкрепа.  Peace

# 22
  • Мнения: 136
С напредването на сериала ми става доста тъжно да наблюдавам тоталния разпад на едно патриархално по своя замисъл семейство като Текин. И тук не става дума, че всяко от децата поема своя път и създава свой дом, тук става въпрос за деградация на семейността. Най-ярко сякаш я усеща Лейля в голямата студена къща, напълно модернизирана и все пак натежала от спомени, но тези спомени носят само печал. Нищо не се повтаря, нищо не се връща, нищо не е по старому. Ферхунде също е обсебена от миналото, аз лично смятам, че тя обича семейство Текин по свой извратен начин, не Шефкет конкретно, а цялото му семейство. Затова къщата й е легнала дълбоко на сърцето, защото олицетворява именно онази предишната семейност и здравина на Текинови. Най-тежко обаче преживява разпада на своето семейство Али Ръза. Той е дълбоко семеен тип, като се започне от ухаещата на рози градина на майка му и се стигне до безнадеждния извод в последната серия, че дори няма къде да отведе дъщеря си (Фикрет). Не мисля, че е докачлив, той е ужасно, безнадеждно, безмилостно тъжен и отчаян глава на семейство, от което е останала само главата, за съжаление...

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Направи ми впечатление този цитат на Charovnica за Неджля: "И родителите й  и сестра й нямат къде да живеят и са без нищо и са с една пенсия на Али Ръза-ами ще си наемат жилище,какво толкова  Sick Sick Sick Нищо,че ще е най-мизерната възможна дупка,нали тя е в хайлайфа ".

Искам да подчертая, че родителите се обрекоха да са на улицата, понеже продадоха къщата си, за да платят за грешките на сина си Naughty А в плащането участваше и Неджля по някакъв начин, нали работеше, участваше и Лейля, и Фикрет.

А за мястото й в "хайлайфа", тя си го е извоювала.

Защо въпреки че се омъжва за "милионер", иска да има доход - просто защото е умна жена, която не се оставя изцяло да я издържа мъжът й (за разлика от Лейля).

# 24
  • Мнения: 0
 Човек да работи,докато диша-изключително...
 gphilipova     bouquet
 Светла,Неджля не е опряла до наема или продажбата на къщата  Stop и това е факт.Оттам нататък-интерпретации всякакви.Не смятам,че тя нещо е завоювала,смятам,че имаше късмета да й се даде, самозабравянето по-нататък е видно.

# 25
  • Мнения: 14 830
И не стига че продадоха къщата  ами и дадоха всички пари на мамин Шевкетчо за великите му бизнес дела, а дял от парите имаха и момичетата. Но тях ги лишиха от дела им за да има за Шевкет.  По този начин лишиха децата си и от бащин дом, та да има къде да отидат когато им е трудно, лишиха ги и от средства които им се полагат по прави. И фикрет и Лейля имаха нужда от пари тогава ,но не всичко отиде за Шевкет и за мен той е основния виновник за положението в което се намират

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 17:57 от djoleva

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Не смятам,че тя нещо е завоювала,смятам,че имаше късмета да й се даде, самозабравянето по-нататък е видно.

И Шевкет имаше "късмета" да му се дадат парите от продажбата на къщата, ама какво направи с тях  ooooh!   А в тези пари че имаха дялове сестрите му ? А онази  немалка сума пари, с която Неджля го спаси в момент на нужда, той още й ги "връща" негодникът  Naughty  Не е ли тя в неравностойно положение като дете в семейството (и другите сестри) ?
Неджля да не ги оставяла на улицата - а забравихте ли кой всъщност ги остави там, а сега същият се е самозабравил, учи на морал и гледа криво сестра си относно личния й живот, където е абсурд да се бърка ?

Не върви да оценяваме Неджля, без да споменем за Шевкет, защото са пряко навързани. Никое дете на Текин не може да се нарече лошо, безотговорно, наблагодарно - щом го има Шевкет !

# 27
  • София
  • Мнения: 627
Страхотно оформена тема  - както винаги .

Ледена Кралица  smile3525

# 28
  • Мнения: 0
  Шефкет се провали и това е неоспорим факт,но неговите грешки не оправдават нейните  Peace/а че няма право да й дава акъл за личния живот и да й скача,така е  Peace/.

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 18:13 от charovnica

# 29
  • Мнения: 14 830
Родителите лишиха децата си за да угодят на едно което ги провали тотално и което ги остави на улицата. Сега те са точно при тези деца  които лишиха , от които се отказаха , които кълняха. И затова че Неджля не се оставя да я командват и да и се бъркат е неблагодарна.   Сега отхвърлената е Лейля ама после и при нея ще отидат. Според мен Текинови трябва да са неми а не да се бъркат в живота на дъщерите си и да искат да ги контролират докато са живи.

Общи условия

Активация на акаунт