Кой пише статиите в сайта?

  • 3 407
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 62
И по-конкретно, кой ли се е напънал да сътвори нравоучителната статия за последстията от аборта??
Освен, че е некъдърно написана и е предимно глупости , не отговоря дори на заглавието си.
Последстието било, че има 3 пъти повече шанс да се закачиш за дрога или пиене  ooooh!

Егати, тва ли е последствието.
 ooooh!
Много подпалих, защото макар и да не ме засяга чисто физически, дразня се на инфо, поднесено като от енорийски свещенник в 18 век.

Защо тоя титан на мисълта не се е подписал?
Срамота е, махнете я от сайта. Същото може да се каже и за Митът за глупавата бременна е развенчан  ooooh!
Абе вие добре ли сте?!?!!?!?
Кой в 21 век вярва, че жената, моля ви се, оглупявала, като забремее?  ooooh! ooooh!
Страх ме е да прочета останалите направо. Как да неутрализираме бъдещата баба и тн...

Кой ги пуска тез лайна?

# 1
  • Мнения: 2 241
Определено повечето статии са написани като за някое от тинейджърските списания  Crazy
Нещо от рода на "10 начина да си хванеш гадже"  Crazy Страшни безумия  Laughing

# 2
  • Мнения: 741
Никога не съм проявявала интерес към тези статии. Не знам защо, но някак интуитивно усещах, че не бих намерила в тях нищо поучително и важно.
Но веднъж публикуваха една статия за детския диабет, а семейството ми е засегнато от този проблем и също като теб побеснях от подвеждащата и обидна информация, написана в нея, защото съм прекалено добре запозната с това заболяване.
И ако мога да се обърна лично към авторите на тези "бисери", бих ги помолила да не се подиграват така с хората и да не ги подвеждат...

# 3
  • Мнения: 256
  Да, много глупости са написани в тези статии!

# 4
  • Мнения: 127
Това за абортите и аз го прочетох... нямам думи...обаче не виждам и отговор на въпроса кой пише статиите?

# 5
  • Мнения: 24 467
Моят личен връх днес е статията, според която стресът определял полът на бебето.
"Момче или момиче?
Жените, които са подложени редовно на стрес, особено в момента на зачатието, раждат по-често момичета, отколкото момчета, показва проучване на учени от Оксфордския университет.
Специалистите изследвали 338 представителки на слабия пол, които се включили доброволно в проучването.
Резултатите показват, че ако сте подложена на стрес, е много по-вероятно да родите дъщеря.
В хода на изследването лекарите изследвали два хормона - кортизол, който е индикатор за хроничен стрес и бета-амилаза, който се освобождава по време на силен стрес.
Жените с високи нива на тези хормони ставали майки на момичета, като шансът за това е 75% по-висок, отколкото да родят момче."

 Как се установи, да речем, нивото на стрес сред зачеващите към момента на зачеването? Адски ми е любопитно, т.к. у нас само момчета има, та да вземем да се стресираме в родата вече.

"кортизол, който е индикатор за хроничен стрес и бета-амилаза, който се освобождава по време на силен стрес"- и, в крайна сметка, кой пък хормон е хормонът на "нестресираните"? Техните хормони кой изследва и как?


Онази, за обезболяването при раждане, е смешна, позоваваща се на някакво съмнително изследване, според което % наркомани сред децата на жени, раждали с аналгезия, бил по- голям. Ще ми се да погледна как е направено изследнато, ма на дали някой ще каже. Ма много ясно, че след като 90% от жените раждат с обезболяване и повече на брой деца техни да са с проблем с наркотиците.

Можете да хвърлите оче и на митовете за училището "Училището- митове и реалност".

Четенето преди лягане направо да ме е убило, специално мен, до сега:

"Хората, които обичат да четат преди лягане, излагат здравето си на голям риск, предупреждават учени.

Основната тежест при четенето в леглото пада върху очите. То като че ли през другото време си товаря петите/Осветлението е твърде слабо Това откъде го решиха не разбрах./и очите се напрягат изключително много.

Важно е книгата да се държи в точно определена оптическа позиция, за да не вреди на зрението.

Обикновено всеки, който чете в леглото е свикнал да лежи на една страна. И таз работа е неустановена, аз не чета на една страна, примерно./В тази неудобна позиция едното око чете, а другото гледа възглавницата.   Laughing Не подлежи на коментар./За това лежането настрани, докато четете, е противопоказно, казват специалистите.

Експертите обещаха скоро да създадат специални книги за любителите на четенето преди заспиване. Те ще бъдат от лека хартия с меко покритие, няма да уморяват ръцете и ще бъдат с достатъчно голям шрифт."

Поредното "хапче", без което няма да можем ние, четящети преди сън.

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 16:43 от Judy

# 6
  • Мнения: 101
Моят личен връх днес е статията, според която стресът определял полът на бебето.
"Момче или момиче?
Жените, които са подложени редовно на стрес, особено в момента на зачатието, раждат по-често момичета, отколкото момчета, показва проучване на учени от Оксфордския университет.

  hahaha hahaha

Аз пък си мислех, че от десетилетия е безусловно доказано, че полът на бебето зависи, единствено и само, от сперматозоида, който опложда яйцеклетката! Мами, внивавайте със стреса, защото се месите много лошо в генетиката!  Naughty

# 7
  • Мнения: 4 390
... не виждам и отговор на въпроса кой пише статиите?

Напротив, отговор има, но не четете...

По-голямата част от статиите са от новинарски обмен.
Друга част са на база информация от партньорски/различни източници и са преведени/съставени от екип на БГ-Мамма.
Обикновено в статиите от новинарския обмен са посочени източниците на информация - институти и университети, провели изледвания и др. Останалите са статии от неспециалисти, на база родителски опит, обобщена информация от различни източници, статистическа информация и т.н.
Когато статията е от специалист, то името му е изрично споменато името на специалиста или екипа - сп.9 месеца, център Пумпелина, болница Св.Лазар, болница "Д-р Щерев" и т.н.
За статиите се ползват източници, с които имаме договорка и/или за които няма забрана за ползване на материала.
Имаме и статии, които са ни изпратени от различни специалисти или родители с интереси/познания в дадена област.
Стараем се информацията да бъде проверена и препотвърдена от поне два допълнителни източника, а когато се касае за по-специфична терминология се допитваме до специалист за мнението му.
Т.нар. главен редактор съм аз (т.е. аз редактирам, коригирам, съкращавам, допълвам, финално одобрявам и активирам статиите). Част от статиите са и изцяло написани/съставени от мен.

# 8
  • Мнения: 24 467
Съжалявам, но съм откровена, доста от статиите са като извадени от списание, което някой се е опитал да запълни с първата попаднала му информация.
Това не е първата тема по този повод. Мисля Шанел лятото пусна такава. В темата "Смешки от форума" се цитира вчера точно това, с връзката на пола на бебето и стресът и аз по този повод я прочетох /статията/. Определено не бих я поместила, особено в такъв вид. Както и онази с четенето преди лягане.
Би било добре поне да се указва източникът.

# 9
  • Мнения: 4 390
Цитат
Би било добре поне да се указва източникът.

Явно не сте обърнали внимание:
 
Цитат
Стресът влияе на пола на бебето
Автор: БГНЕС

Цитат
Четенето преди лягане е вредно
Автор: БГНЕС

# 10
  • Мнения: 6 324
Всъщност точно спорните статии са от новинарския обмен от информационните агенции и те се публикуват не само тук, а и в доста новинарски сайтове и от там се взимат автоматично  Wink

Съвсем скоро обаче ще има промяна на авторската политика, ще има конкретен щатен авторски състав, редактор и конкретни, точно определени източници.

# 11
  • Мнения: 62
Радвам се за което.
А дотогава, разкарайте гореспоменатите боклуци.
Излиза ми на първа страница и макар да съм циник, дори и мен ме възмущава.
Представям си какво си мисли жена, на която й предстои подобно нещо.

# 12
  • Мнения: 24 467
БГНЕС не е автор, това е информационна агенция, която "препредава" информация. Всякаква "информация" може да се шляпа там. Намирам, че е нужен истински източник /автор/ и/или редакция.
Питането бе "кой се е напънал и сътворил...".
Днес в БГНЕС има и снимки на убития Кадафи- покъртително гнусни.

Съвсем скоро обаче ще има промяна на авторската политика, ще има конкретен щатен авторски състав, редактор и конкретни, точно определени източници.
И аз се надявам да се преглеждат статиите, които се публикуват. Надявам се да няма обидени, но очевидно така, както са директно копнати от там, те не се харесват не само един- двама.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 3 037
Петиция и протест пред БГНЕС. И бързо да дадат информация за творците.
Тук само академична информация! Трикратно проверена. Никакви популярни измислици!
Стопроцентова харесваемост! Нищо по-малко!
Judy, и аз се надявам да няма обидени, но очевидното за Вас не отговаря на истината. Абсолютно убеден съм, че дори да пуснем брояч "харесвам-не харесвам" той няма да Ви удовлетвори.
Dave Lombardo, дали сте забелязал, че не сме Ви на гости, седнали на масата в хола Ви, за да си позволявате подобен тон (не визирам само тукашната Ви изява)?
И накрая нещо, което спестявам от началото на темата.
Страшно се радвам на подобни теми. Наистина. Статиите бяха една от мечтите ни за сайта. Радвам се, че ги пуснахме, а още повече се радвам, че се четат, харесват и не харесват. Разбирам мъката на определен кръг потребители от невъзможността да персонифицират авторите на "нашите" статии. Надявам се предвижданата промяна в авторската политика да донесе мир и крепкост на съня им  Peace
Няколко пъти детайлно разяснихме, че професионалните статии са подписани от авторите си, а популярните, независимо наши или чужди, нямат претенции за академичност и не кандидатстват за влизане в учебниците. Понякога се предполага дори наличието на известно чувство за хумор.

# 14
  • Мнения: 5 710
Моят личен връх днес е статията, според която стресът определял полът на бебето.
"Момче или момиче?
Жените, които са подложени редовно на стрес, особено в момента на зачатието, раждат по-често момичета, отколкото момчета, показва проучване на учени от Оксфордския университет.

  hahaha hahaha

Аз пък си мислех, че от десетилетия е безусловно доказано, че полът на бебето зависи, единствено и само, от сперматозоида, който опложда яйцеклетката! Мами, внивавайте със стреса, защото се месите много лошо в генетиката!  Naughty

това не е точно така обаче:-) полът се детерминира от няколко процеса, не от един.

Иначе статиите са безумни, наистина. Дали се плащат? Защото аз за къде къде по-смислени неща мога да се цаня, ако е за нЕкой лев..

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 13:24 от 10 c's

# 15
  • Мнения: 24 467
Дали се плащат за мен е все едно. Нека си ги пише който ще.
Без друго спрях да ги чета, все едно че чета жълта преса при повечето от тях. Попаднах на тези, за които споменах, точно след упоменаването им в тема за смешки една. Тогава се зачетох и се посмях наистина.
След това отново спрях да ги чета.

Общи условия

Активация на акаунт