Провал с меденките, защо?

  • 10 985
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много е просто понеже, за да омекнат трябва да поемат влага, а на абсорбатора точно това се получава-поемат парата, която излиза през горните отвори.
Между другото добра идея, изобщо не се бях сещала за такова нещо. Става идеално, ако си ги правил предния ден и бързаш да омекнат. Laughing

# 16
  • Мнения: 1 216
тя си ги сложи в метална кутия, малко отхлупена и върху абсорбатора и омекнаха за 2 дни, обаче аз като нямам абсорбатор? newsm78

Аз не разбрах каква роля играе абсорбатора в омекването на меденките, но ако става и аз ще ги сложа върху моя Simple Smile
Сложи ги в найлонов плик, или кутия, с няколко резенчета ябълка да престоят така 24 часа. Има ефект, но не очаквай чудо Grinning!

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
И аз ги правих една година тези меденки. Не помня дали добавях брашно, формичките ми станаха, но си бяха направо зъботрошачки. Иначе наистина аромата беше невероятен. Но за 2 седмици така и не омекнаха и ги топихме в мляко или кафе. Не останаха де, но вече си правя добрата стара рецепта (подобна на тази на djemma, но с 1 чаша мазнина) и нямам проблеми.

# 18
  • Мнения: 1 417
И аз ги правих една година тези меденки. Не помня дали добавях брашно, формичките ми станаха, но си бяха направо зъботрошачки. Иначе наистина аромата беше невероятен. Но за 2 седмици така и не омекнаха и ги топихме в мляко или кафе. Не останаха де, но вече си правя добрата стара рецепта (подобна на тази на djemma, но с 1 чаша мазнина) и нямам проблеми.
Ами и аз мисля, че проблема на тази рецепта е точно липсата на мазнина, и то там стават толкова корави, а докато са още топли наистина са много добри на вкус Simple Smile

# 19
  • Мнения: 133
И аз направих меденките по тази рецепта. Нямам кой знае колко опит със сладките, и за това не се наемам да коментирам съставките. Когато ги изпекох се втърдиха ужасно много. Съхранявах ги в метална кутия  с няколко резена ябълка. Направих ги преди 3 седмици и сега са меки и стават за ядене.

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Браво, значи имаш невероятно ароматни меденки  Wink Хубаво, че си се сетила навреме да ги направиш, а не като мен миналата година  #2gunfire

# 21
  • Мнения: 799
Аз правя меденките така: http://www.pachikulinar.dir.bg/_wm/library/item.php?did=1611&df=8&dflid=3 и досега не са ставали грешки...

# 22
  • Мнения: 1 341
Аз пък имам обратния проблем. като се изпекоха меденките и изтинаха станака като камъни. Дали имат шанс да омекнат или да забравя Sad
в моята рецепта меда е 1 чаена чаша и брашно 5, но като забърках тестото стана течно и затова добавих още брашно. Дали пък там е проблема
и моите  са като  камък.  И аз  май сложих повече тесто. Първата тава пък бяха много тънки, но втората и третата ги направих от по-дебело тесто и ги извадих по-раничко, та те горе-долу се ядат

# 23
  • Мнения: 1 399
....Съхранявах ги в метална кутия  с няколко резена ябълка. Направих ги преди 3 седмици и сега са меки и стават за ядене.
Ами тя, Бижу, точно това е писала накрая - че се правят три седмици по-рано Wink
Аз миналата година щях да ги правя, купих всички продукти, чак тогава прочетох обаче Crazy, че се правят толкова рано и се отказах.
Тази година ги правих по рецепта на Тането /2 яйца, 1 ч.ч олио, 1 к.ч мед, 1 ч.ч захар, канела, 1 1/2 ч.л сода и брашно до твърдо тесто/ и станаха страхотни.
Едната тава я забравих и толкова припечени станаха ooooh!, обаче още на другия ден бяха леко омекнали

# 24
  • Мнения: 3 379
Аз да кажа, че ги слепих с мармалад и вече поомекнаха..

Добре де, момичета, тези които са правили меденките по тази рецепта - не ви ли се разтопиха фигурките като ги пекохте, или вие просто сте пекли цялото тесто наведнъж и после сте го нарязвали?

Иначе наистина са страхотно ароматни, но следващия път ще пробвам с доста по-малко мед.

# 25
  • Мнения: 1 032
Момичета, който не е пробвал меденките по рецептата на djemma, може само да съжалява. За мен това е перфектната рецепта и гласувам за нея с две ръце, че и с два крака даже. Joy
Правих меденките два пъти за една седмица без никакъв провал и без да се е налагало да ги чакам да омекват с дни, че да стават за ядене.
И така е по принцип и с всичките нейни рецепти-не подлежат на съмнение.
Аз поне съм и страшно благодарна!  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 2 623
Страшно съм благодарна на LiveJazz за съвета да сложа резени ябълка в кутията с меденките. Сега са меки и прекрасни. Всеки като ги опита само цъка и се облизва Simple Smile
Честита Коледа на всички и много здраве и щастие да има в домовете ви !!!

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джуна раджам се,че ти харесват рецептите,които пиша тук. Благодаря за милите думи.

# 28
  • Мнения: 1 032
Джуна раджам се,че ти харесват рецептите,които пиша тук. Благодаря за милите думи.
Ооо, аз харесвам рецептите, които пишеш и не само тук. smile3503
Благодарение на теб се представих доста успешно на Коледа.  chef newsm44

# 29
  • Мнения: 1 216
Страшно съм благодарна на LiveJazz за съвета да сложа резени ябълка в кутията с меденките. Сега са меки и прекрасни. Всеки като ги опита само цъка и се облизва Simple Smile
Честита Коледа на всички и много здраве и щастие да има в домовете ви !!!
Много се радвам, че съм била полезна!
Весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт