Излъчващи радиатори - мнения?

  • 2 705
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ами аз давам пример с двата типа при еднакви условия - една и съща стая, еднакви съседи и т.н.
Какво по-достоверно от това ?
Енджъл, включва и изключва в зависимост каква температура искаш да ти е в помещението. Тук наистина не мога да дам еднозначен отговор. Мога само в усещането и топлината.
ВЛ, мери им тока като искаш.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 121
информацията - ако 10 човека кажат, че за нищо не стават...вероятно ще се замисля  али наистина вършат работа, ако 10 човека кажат, че са много доволни...хубаво...явно при различните им условия все върши работа...толкова...

Както за всичко друго за което се искат мнения във форума...иначе то е ясно, че докато не пробваш и сам, няма да си на 100% сигурен какво би се случило, точно в твоята си ситуация...

Рени мерси...ще видим на края на месеца тока Simple Smile иначе честно казано не че вися нощем да го гледам какво прави, даже такава жега прави, че го изключваме по едно време напълно... Просто акто го купихме и включихме 2 часа беше забравило да спре...за Т, ние сме свикнали на хладничко, така че не искаме някакви Т да достига, за тениски

# 17
  • Мнения: 2 480
Едва ли за нищо не стават. Може би стават, но е важна цената им, нали? Твърде вероятно е да ви обясняват как са икономични и как топлят много! А тези неща са противоположни. Няма как да топли много и същевременно да бъде икономичен. Обаче настоявайки, че са икономични, търговците могат да се опитат да ви ги продадат доста скъпо!
Дали са икономични или не са-това зависи от тяхната мощност и от времето, за което са включени. Ако се измери техния ток по време на работа, може със сигурност да се разбере каква е мощността им и дали съвпада с написаната на табелката.  
Вече обясних, че самото им заглавие "излъчващи" е силно смущаващо.

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 12:45 от vl

# 18
  • София
  • Мнения: 44 121
скъпо, скъпо...като всичко друго има и по 100 и по 300 и по повече Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 714
Преди три години си взехме лъчисти печки на Аплимо. Аз ги наричам печки. Бяхме в не изолиран наполовина външен апартамент зимата беше много студена, а ние много доволни. Имаме една 1,5кв. и една 2кв. Имат си реленце на степени, като всяка степен отговоря на някаква Т. При нас бяха на 5 или 6 в зависимост от външната Т. Топлината е много приятна и ти е комфортно. Като засилиш степените се усеща, че става по-топло. Имам някакъв спомен за 120лв. ел.енергия  newsm78
Изкрахме две зими с тези печки и сме доволни.
Преместихме се. Миналата година взехме един Дайкин за хола + двете печки, ТВ, пералня, печка, хладилник, миалниа, голям бойлер, ПС и др. дреболии най-високата сметка беше 250,00лв. като сме си били в къщи, че детето все болно беше.
Сега сме с 2 дайкина и по-голямата печка, която е в детската. Топли си екстра печката. За детска е добра, не духа, не пари и топли. Надявам се сметката да падне малко.
Според мен печките са добри. А, мин.година взехме и за свекърва ми от Стройкото. Имаха отсъпка.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Angel_Dust, вие какво точно си взехте, че много ме заинтригува? А и другите доволни момичета ако може да пуснат конкретни модели... за пръв път чувам за такива печки, а си правех сметка тази зима да отоплявам една студена спалня с маслен радиатор... сега ви чета, че май ще е загубена кауза.

# 21
  • Мнения: X
Нашият е съвсем базов модел :

http://www.roboprice.ru/ADAX-VP-1020-KT.htm
/ сайтът е примерен - само за информация /. Взехме го от оказион, затова не ме питайте за реална цена-не я зная.  Simple Smile
За масления радиатор-то ще се стопли в един момент..Но не толкова бързо. И приятно. Сметката-тепърва правя сравнения.

# 22
  • Мнения: 0
Излъчващ радиатор - комбинация от конвекция и излъчване  Grinning. Това го може всяко печка на дърва или въглища. Мощността им е над 10кВт. Няма как да постигнем същия ефект с ел.уред от 2 кВт.
Най-близко сме с климатик който да вкара/изпомпва отвън 5кВт във вид на топлина, изхарчвайки 2кВт. Обаче не грее. 

Общи условия

Активация на акаунт