пак да питам

  • 1 702
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 447
1.Ами може и да не са глупости,щото аз като не бях планово секцио и като ми бяха пукнали мехура преди това после  ме "тушираха с йод".Точно бъркат с някакви инструменти и т.н.,а не ти правят външно тоалет и не е супер приятно щото бях и с контракции,но то до този момент толкоз бъркане бях изтърпяла,4е още едно  не е страшно.
2.Не са ми слагали такива
3.И аз мисля 4е по-скоро е неприятно,отколкото боли

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
днеска пих кафе с една приятелка, която е раждала секцио и такива чудеса ми каза, че се озъбих:
1.Правили се промивки с некви пинсети дълги и марли отдолу боляло зверски
2.Мускулните инжекции в дупето били доста болезнени.
3.Проверката дали имаш разкритие била доста болезнена
ВЯРНО ЛИ Е?????
1. Не схващам-нали е била секцио?
2. Не повече от обикновените инжекции, но какво са й били-загадка
3. Боли, не ужасно.
4.Не слушай глупости, ами си бременей на спокойствие
превземки разни, случаи-тоже

 newsm10

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Сега не е момента да слушаш за разни болки. Бременей си спокойно и си мисли че при всеки е различно.Дори нея да я е боляло,ти може нищо да не усетиш от всичко това.Пожелавам ти го.
Аз родих секцио и никакви инжекции не са ми били,за разкритие не са ме проверявали,а подмиването беше голям кеффф.

# 18
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
като гледам ще получиш много и различни отговори но не смятам че те са правдоподобни за теб всеки човек си има граница на издражливост на болката и за това не можеш да знаеш как ще е при теб и не на последно място всичко това отминава и ти остава да гушкаш едно сладко бебче и да му се радваш  Heart Eyes
1.не болят
2.не са ми били не знам
3.на мен лично ми беше неприятно и ме боля

# 19
  • Мнения: 666
 Два пъти съм раждала секцио и нямам спомен за такива страхотии-
 промивките са приятни , инжекциите  като всички останали  дори ги чакаш с нетърпение защото облекчават болките , никой не ме е проверявал за разкритие - просто няма смисъл , мисля че приятелката ти  прави от мухата слон

# 20
  • Мнения: 955
Ами едва ли очакваш да родиш без никакъв дисконфорт и болка. Все пак това е раждане, не е масаж с аромотерапия!

# 21
  • Мнения: 1 032
Уф, трябва да има закон, който да забранява на бременните жени да се разказват "преживелици" от болницата. Аз по принцип съм голяма лигла и хич не обичам дискомфорта и болката- ама го преживях. Първо, както и момичетата са ти казали тоалета е доста приятно изживяване. Мускулните инжекции са неприятни, защото в болниците имат навика да поставят аналгин, а той е малко болезнен наистина. Проверката на разкритието не е любимо занимание за нито една жена, но е повече неприятно отколкото болезнено.

P.S. Вземи си бонбонки от типа на Олипс или Голиа актив. Първият ден след операцията не дават да се пие вода и да се яде, а бонбонките много помагат при чуството за жажда. Освен това ако си с пълна упойка е възможно после да имаш малко хрипове и дразнене в гърлото и бонбончетата ще те успокоят наистина. Не се шашкай- историята познава много по- тежки случаи от раждането с операция, минава и заминава, а крайният резултат е повече от прекрасен

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Айде пак приказки под шипковия храст!
Промивка (поДмивка) може ли да боли бе? Ми даже е приятна...
И инжекциите не болят, защото още те държи упойката и нищо не усещаш!
За разкритие въобще никой не ме е проверявал като раждах, та нищо не мога да кажа!
И клизма не ми е правена,
Абе общо взето от долу никой не ме е гледал, ама хич! Само след като родих санитарките са ме подмивали, ама т`ва не се брои!

# 23
  • Мнения: 5 391
Ама какви са тези идиотщини?А и защо е нужо една и съща тема да я пускаш в два поредни дена?Като си решила по собствено желание секцио ще изтърпиш това,на което ще те подложат.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
Инжекциите не съм ги и усетила...
Промивките също.
Само прегледа е неприятен...

# 25
  • Мнения: 5 103
Ама какви са тези идиотщини?А и защо е нужо една и съща тема да я пускаш в два поредни дена?Като си решила по собствено желание секцио ще изтърпиш това,на което ще те подложат.
каква тема съм пускала два пъти погледни хубаво преди да бучиш.
Не мисля, че е редно да правиш изказвания от този сорт като си решила незнам си какво незнам си що ако те тресът хормоните си ги усмири някак си без да се заяждаш

# 26
  • Мнения: 7 186
днеска пих кафе с една приятелка, която е раждала секцио и такива чудеса ми каза, че се озъбих:
1.Правили се промивки с некви пинсети дълги и марли отдолу боляло зверски
2.Мускулните инжекции в дупето били доста болезнени.
3.Проверката дали имаш разкритие била доста болезнена
ВЯРНО ЛИ Е?????

1. На мен такива промивки не са ми правили, нито са ми слагали катетър.
2. Еми инжекциите не са приятни ама не мисля, че са повод чак за паника Simple Smile
3. Зависи и лекаря как извършва прегледа. Моят лекар преглеждаше много внимателно и никога не ме е боляло. Просто е неприятно.

# 27
  • Мнения: 7 640

Промивка (поДмивка) може ли да боли бе? Ми даже е приятна...
може, може, ако те облеят с йод Close

# 28
  • Мнения: 5 391
каква тема съм пускала два пъти погледни хубаво преди да бучиш.
Не мисля, че е редно да правиш изказвания от този сорт като си решила незнам си какво незнам си що ако те тресът хормоните си ги усмири някак си без да се заяждаш
Много добре съм погледнала преди да напиша каквото и да било.Дали ще си с гащи или не,дали ще ти бият мускулни инжекции и какви ли още не безсмислици.Явно очакваш някой тук да те успокои и да ти каже,че секциото ще е най-хубавото,безболезнено нещо,което ще ти се случи някога.Е,няма как да стане.Тъй че стига глезотии,каквото-такова.

# 29
  • Мнения: 2 309
Раждането със сигурност не е като правенето на бебе.Но това което ще видиш и чуеш след като родиш няма 2ро на света.А ИМЕННО ТВОЕТО ДЕТЕ.Ако си планово секцио ти правят клизма която те освобождава от напрежението  Embarassed Laughing и е приятна не неприятна.После те избръсват на нужното място.Преди тази процедура измерват около 20тина мин тоновете на бебето и ти правят преглед за разкритие,защото ако няма такова след секциото няма откъде да изтичат кървищата и т н.След тоалета лягаш на операционната маса намазват те хубавичко с йоден разтвор пъхат ти катетъра и те приспиват или др вид упойка по твой избор.Като се свестиш болка има но и бебе също.Така че трябва да се стегнеш и да се въстановяваш бързо.А на мен инжекции не са ми били а ми слагаха свещички в дупето.Въпреки всичко не миля че инжекциите са свързани със зверски болки.Май тая твоя приятелка от лиготия го докарва ехтра.Чак ме хваща яд на такива като нея с подобни приказки насочени към бъдещи родилки.Аз никога не съм казвала на приятелка която й предстои раждане КОООЛКО БОЛИ...

Общи условия

Активация на акаунт