Режим на деца с разлика 2,5 год.

  • 1 673
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 695
Нашите хлапета са с 3 години разлика. Напаснаха си режимите, откакто малкото стана на 1 г. и започна да спи по веднъж през деня. Сутрин стават към 7-8 ч, вечер лягат към 21 ч.  Peace

# 16
  • На високо
  • Мнения: 824
Аз ще внеса разнообразие в отговорите, защото моите две дъщери така и не си напаснаха режимите. Те са съответно на 4г. и 9м. и 2г. и 4м.. Още като бебета не бяха еднакви и в голяма степен са различни и с различни режими и сега. Стига да им се отдаде възможност, разбира се. Каката е типичната "чучулига" - ляга си рано -21-21,30ч и става рано 7-7.30ч. Събужда се сравнително бодра и в добро настроение.  От 3-годишна не спи на обяд, когато е в къщи, но в детската градина обикновено спи. Малката е "сова" - не можем да я накараме да заспи преди 23-23.30ч., че и в полунощ понякога. Сутрин става също по-късно - 8.30 - 9ч.. Като я събудим в по-ранен час е кисела, трудно се разсънва. Само когато не е спала на обяд, а това у дома се случва понякога, е склонна да си легне вечерта и по-рано. Откакто ходи на ясла, в делничните дни има някакво синхронизиране на режимите им със сестра й, но часа им на лягане вечер не можем да уеднаквим. По-голямата често вечеря преди нас с баща им, а малката обикновено яде с кака си, а по-късно и с нас  Mr. Green.В събота и неделя програмата им е още по- "волна".
 Чела съм някъде разни теории, че човек бил най-активен и с най-добър тонус в тези часове на денонощието, когато приблизително е роден. Едва ли е 100% вярно, но може и да има някаква доза истина в това, защото голямата е родена в 11.30ч.преди обяд, а малката - 2.55ч през нощта  Thinking.

# 17
  • Мнения: 9 360
Моите деца са с 3 години разлика. Откакто синът ми мина на 4-кратно хранене (като навърши 1 година), режимът им се уеднакви, когато каката не е на детска градина. Сутрин - 7.30-8.00 ч. стават и закуска. Обяд 12.30-13.00 ч. След това спане. Каката (4 г.) понякога пропуска съня, но не пречи на малкия. 16.30 ч. следобедна закуска. 19.30-20.00 ч. вечеря. Някъде 20.30 ч. сън. Освен в извънредни случаи, никое от децата ми не си ляга по-късно от 20.30-21.00 ч. Това е единственото правило, което въведох, докато и двамата са били бебета, защото се бях на слушала на оплаквания за деца, лягащи в 23-24.00 ч.

# 18
  • Мнения: 56
Моите деца имат 2 г. разлика, на 2,9г. и 9 месеца. Горе-долу им съвпадат режимите. Сутрин стават по едно време, малкият спи, големият не, закусват и обядват заедно, следобяд спят заедно 14ч ги слагам заедно, вечер заспиват към

# 19
  • Мнения: 1 883
Явно си е до деца.При мойте малките разликата е 2,7год. За много кратко имаха общ режим.Сега баткото е първолак, вечер в 8 му се спи и гледам да си е легнал, на нея пък не и се спи защото спи в градината по обяд.Взимаме я при нас в хола за да може сина да заспи и после към 9,30-10 си ляга и тя. Tired Определено ми е трудно.До скоро на него не му се спеше ,а на нея много и се спеше.
 В събота и неделя гледам  и двамата да спят на обя. Сутрин стават в 7 часа. Винаги са ставали в толкова.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Откакто дребния стана на годинка и започна да спи веднъж на ден им уеднаквих режимите. През зимата си лягат в 20 часа, през лятото в 21, сутрин винаги са на линия малко след 7. Заедно спят и следобед, храня ги заедно, дори заедно ги къпя когато съм сама с тях вечер.


Чела съм някъде разни теории, че човек бил най-активен и с най-добър тонус в тези часове на денонощието, когато приблизително е роден. Едва ли е 100% вярно, но може и да има някаква доза истина в това, защото голямата е родена в 11.30ч.преди обяд, а малката - 2.55ч през нощта  Thinking.
Ааа, при мен не е работеща теорията - родена съм рано сутрин, а ставането сутрин ми е мъка голяма на мен, какво остава за друга активност.  Laughing

# 21
  • Мнения: 56
Наскоро открих колко забавно е да къпя децата си заедно. Имам една малка ваничка, пълна я и ги пускам двамата. Цялата баня е мокра, децата са щастливи и аз съм спестила време. Супер!

# 22
  • Мнения: 6 713
Благодаря ви мамита за споделеното! Определено сверих часовника Simple Smile
Засега голямата не се изморява никак от градината, защото спи следобед, и ляга към 21.00-21.30. Но спре ли следобедния сън, това ще го променя.
А малкият в 20.00 заспива, че и по-рано му се спи, но го държа буден, защото сутрин ми става в 6-6.30 иначе. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт