Избори 2011 - резултати, обсъждане, мнения.

  • 112 700
  • 1 987
  •   1
Отговори
# 1 965
  • Мнения: 662
niksana2, дай като Нова телевизия, нещо от сорта на:
"Какво ще правите в неделя?"
а/ ще гледам "На всеки километър"
б/ ще гледам "Опасен чар"
в/ няма да пускам телевизор
 Laughing

# 1 966
  • Мнения: 8 546
Днес не съм писала тук, ще ви чета по-късно:)
Исках да споделя, че реших дилемата.
Реших, че е морално нерешима за мен и е по-добре да отхвърля внушението за 'трябва'.
Така няма да правя компромис със себе си, и ще запазя личното си достойнство на човек с политически убеждения , който в момента е в позиция 'загубил'. Предпочитам 'загубил', отколкото 'нагодил се' пред абсурда, пред който е изправен.
/ това хипотетично, защото аз не мога да гласувам, всъщност, просто се вълнувам/

И аз това щях да ти питам ,бях останала с впечетление,че няма да гласуваш Mr. Green,но ти ми отговори

# 1 967
  • Мнения: 5 710
Не, няма, не бих.  И то е абсолютно хипотетично, но е резултат от няколкодневно мислене.
В крайна сметка аз не съм виновна, че не мога да гласувам, но  гражданската си отговорност  чувствам силно, все едно изборната урна е през 2 преки. И затова ми беше и важно след 20г. гласуване да дефинирам защо ' не бих гласувала' сега.

# 1 968
  • Мнения: 8 546
Днес Виза Недялкова каза,че в чужбина подадените гласове не са били в полза на ББ,та питам се дали и миналия път тук е било така за да ни затворят консулството  Mr. Green

# 1 969
  • Мнения: 6
Този анализ на д-р Н. Михайлов ми хареса:
"Плевнелиев е лишен от всякаква идеология или има идеология като жизнен стил на предприемач, на самонаправен човек, на човек от бизнеса, успял в голяма степен, умерено забогатял, със самочувствие на строител на капитализма и в този смисъл на жизнеутвърждаващ човек. Но той няма никаква идеологическа характеристика, защото жизнените му ценности не са покачени на идеологическо ниво. Той не е човек на убежденията, а човек на прагматичните действия. Той е строител на магистрали, а не теоретик на дясната идеологическа принадлежност. Росен Плевнелиев е напълно безпомощен като кандидат за президент. Той беше извлечен като рейтингова фигура, за да изобрази кандидат за президент с всички шансове да му се наложи да изобразява президент. Но в страната на Лепа Брена един усмихнат Плевнелиев не е най-лошият вариант за президент. Би могло да се случи нещо още по-лошо, например президент да е бившият модерен ляв, сега политик от управляващата партия Христо Стоичков. Всичко се е устремило към това следващата фаза на нашето политическо благополучие да бъде осъществявана тъкмо от Христо Стоичков и сродни нему духове."

# 1 970
  • Мнения: 60
Този анализ на д-р Н. Михайлов ми хареса:
"Плевнелиев е лишен от всякаква идеология или има идеология като жизнен стил на предприемач, на самонаправен човек, на човек от бизнеса, успял в голяма степен, умерено забогатял, със самочувствие на строител на капитализма и в този смисъл на жизнеутвърждаващ човек.


тоя е костовист , все за идеологии говорят тия комуняги...

# 1 971
  • Мнения: 9 990
Днес не съм писала тук, ще ви чета по-късно:)
Исках да споделя, че реших дилемата.
Реших, че е морално нерешима за мен и е по-добре да отхвърля внушението за 'трябва'.
Така няма да правя компромис със себе си, и ще запазя личното си достойнство на човек с политически убеждения , който в момента е в позиция 'загубил'. Предпочитам 'загубил', отколкото 'нагодил се' пред абсурда, пред който е изправен.
/ това хипотетично, защото аз не мога да гласувам, всъщност, просто се вълнувам/


Благодаря, изразила си моите мисли, само дето аз това го знаех, виждах ясно още в деня на първите избори, когато знаех, че губим.Няма как да тръгна против себе си и да гласувам за някой от тези двамата...

# 1 972
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Малко оф:

Възмутена съм, че в Търново Герб (и масони) си правят кампанията използвайки общонационални символи, като български патриарси  / пръстен на български цар и т.н. Да не говорим и за услужливата личност Григорий (като православна ми иде да го ....), който явно и той е станал масон.

   Направо ни завзеха и се готвят още едно място да си уредят ...Ужас!

# 1 973
  • София
  • Мнения: 797
 За мен вече е въпрос на такъв избор - кое е по-малкото зло..

# 1 974
  • Мнения: 9 990
Лошо.Ей така не се дава глас... SickДефинирала си го като зло.За чий ще гласуваш за зло?Независимо дали малко или голямо-все е зло.Що гласувате така бе, хора....

# 1 975
  • София
  • Мнения: 30 205
Боряна,кой го е казал и кога?
ББ го каза на пресконференцията след изборите. Обръщаше се към Плевнелиев. Някъде назад в темата  имаше линк към запис от този момент.

не, това го каза на Цветанов след Евроизборите (на пресконференцията).

# 1 976
  • София
  • Мнения: 12 436
Боряна,кой го е казал и кога?
ББ го каза на пресконференцията след изборите. Обръщаше се към Плевнелиев. Някъде назад в темата  имаше линк към запис от този момент.

не, това го каза на Цветанов след Евроизборите (на пресконференцията).
Моя грешка.  Embarassed

# 1 977
  • София
  • Мнения: 30 205
Боряна,кой го е казал и кога?
ББ го каза на пресконференцията след изборите. Обръщаше се към Плевнелиев. Някъде назад в темата  имаше линк към запис от този момент.

не, това го каза на Цветанов след Евроизборите (на пресконференцията).
Моя грешка.  Embarassed

само уточних, за да не стане недоразумение..

гледах повторение на "Господари на ефира" по  Btvcomedy скоро  Laughing Това за разведряване на темата, защото днес ясно видяхме, че всеки се целува с всеки, само изгода да има и няма смисъл да се пеним Peace

ББ пред консерваторите в Германия

"Колегата Цветанов с един багер копае и вади трупове"   Joy

# 1 978
  • София
  • Мнения: 1 010
Със сигурност ще гласувам.

Съвестта ми ще ме изяде, ако не го направя.
Веднъж, преди години, когато нямах доверие на нито един от кандидатите, не гласувах. Оттогава не си го позволявам.

Между 2 алтернативи винаги едната е по-добра.

# 1 979
  • Мнения: 3 894
Щом ще се разсмиваме, мен наистина ме развесели, краят направо си го представих
http://velislava-dareva.blogspot.com/2011/08/blog-post_05.html

Общи условия

Активация на акаунт