Кариби и Южна Америка с бебе

  • 5 303
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 079
Eли,
страхотни сте и много красиви Simple Smile

Между другото този начин на "откъсване", с прекъсване на работа/обучение е екзотичен май само в България. Вярно, по-рядко се прави от хора с деца и по-често от свободни, но се прави.

Имам едни познати от Австралия например (жената е българка, мъжът американец), които от 10 месеца са на дъъълго околосветско пътешествие с трите си деца. Най-малкото е на 3 години. Засега са изджапали Азия, скоро идват в Близкия Изток и Европа. Пътуването е точно по този нискобюджетен начин, който Скарида описва - каучсърфинг, познати, евтин наземен транспорт, минимум самолети. Понякога идва дори прекалено номадско за моя вкус Simple Smile Аз лично не успявам откак съм родила да покрия лудешките си навици за пътешествия, които имах като свободен електрон...






# 31
  • Мнения: 2 231
skarida5
Наистина сте много готини, разказите Ви са ми много интересни, снимките също. Поне за мен Вашето начинание е супер. Мъжо иска всичко да е организирано и всичко да е удобно, конфортно и цивилизовано, макар и скъпо, а пък аз харесвам Вашия номадски начин, и тъй като няма никога да го навия на подобно нещо (пък и не можем да отделим толкова много време), поне ще плакна очи във вашия блог.  Hug

# 32
  • Мнения: 380
И аз се записвам да ви следя с интерес, и тук и в блога. Идеята е прекасна! Желая на трима ви незабравимо пътуване, попътен вятър и бъдете здрави  Hug

# 33
  • York
  • Мнения: 826
skarida5, ще споделиш ли как мина полета с малкото човече.

Редактирам се. Намерих го в блога.  Peace
 Съвсем скоро ще мина през същото, но с дете, което може да не спи и по 15 часа  Crazy Crazy Crazy

Последна редакция: ср, 30 ное 2011, 23:42 от ponqkoga

# 34
  • София
  • Мнения: 430
Изпуснах си английския, толкова бях завладяна от блога на Ели и Васко Hug
Страхотни сте, нямам търпение да се отправите към южна Америка. Ще ви следя с интерес, пожелавам ви много емоции, а Яна да се засили с толкова витаминозни бомби и да е здрава през целия преход  bouquet

Този начин на пътуване на мен, признавам, ми е чужд и ако трябва да съм максимално откровена не съм имала добро мнение за хората, пътуващи на автостоп.  Но вие ми обърнахте представите и внесохте яснота по въпроси, които често съм си задавала - какви са тези хора, какво работят, работят ли изобщо и т.н. Дори смятам да се поуча от вас и да направя неща, над които съм разсъждавала, но не съм реализирала. Например отлагането на покупки и нови модели джаджи /никому освен егото ненужни/ и спестяване за подобни дестинации.
Още вендъж - успех!

# 35
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен  Simple Smile
Случайно попаднах на тази тема и погледнах и блога и наистина е много интересен.
Искам да кажа на че аз в момента със синът ми сме в Тринидад и Тобаго ,нашият татко е от тук така че ако минавате към нашият остров можеш да ми пишеш на лични ще ми бъде много приятно да се видим и да се поразходим  Laughing
Иначе успех на вашето страхотно пътуване и Весели празници на всички  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 77
Радостина, благодаря за предложението! Тринидад засега не ни е в плановете, но никога не знаеш Simple Smile

Versetile, много се радвам че някого сме вдъхновили в насока обратна на материалното Simple Smile Пък за стопа, вярно е че някои хора имат лошо мнение но това е защото никога не са пътували на стоп, нито пък са качвали стопаджии. Аз познавам много хора които го правят - от всякакви среди и професии - а и съм возила много интересни личности. Понякога се стопира от необходимост, но често това е просто по-интересния начин да пътуваш - освен че стигаш от точка А до точка Б, по пътя се срещаш с хора с които иначе никога не би общувал, чуваш техните истории и понякога ти отварят очите към нови гледни точки.
 
Имаме много интересни истории от стоп, но ще дам за пример преди 2 години като ходихме в Армения. Първите няколко дни си взехме кола под наем и обикаляхме разни забележителности - няколко църкви, даже не си ги спомням особено, не бих казала че беше най-вълнуващото пътешествие. Обаче на последния ден решихме да се прибираме на стоп към границата с Грузия и тогава почнаха да стават интересните случки! Запознавахме се с разни хора, каниха ни по домовете си, черпиха ни, увещаваха ни да останем да им гостуваме, снимахме се, разменяхме адреси, усетихме прословутото арменско гостоприемство - ей това ще го помня цял живот!

# 37
  • Мнения: 255
Ние се притесняваме да качваме на стоп, с идеята да не попаднем на  неподходящ престъпен елемент.  Grinning Вероятно остаряло схващане. Отсега навивам мъжо за Куба да качваме стопаджии, че били по-добри от GPS-си. Ако стопирате из острова може да се засечем.  Grinning

# 38
  • Мнения: 77
За престъпни елементи незнам - не съм чувала за никой пострадал по този начин. Но то обикновено си личи какви са хората - примерно младежи с раници, момче и момиче пиещи бира, според мен не излъчват никаква заплаха, може би защото се поставям на тяхно място. Аз по-скоро се тревожа да не попадна на скучен или натоварващ събеседник отколкото престъпен Simple Smile

А в Куба доколкото знам стопа е дори регламентиран от държавата - на теория хората с частен автомобил (понеже далеч не са много) са длъжни да качват стопаджии.

# 39
  • Мнения: 255
А в Куба доколкото знам стопа е дори регламентиран от държавата - на теория хората с частен автомобил (понеже далеч не са много) са длъжни да качват стопаджии.[/color]

И аз така четох. Освен това няма подробни карти за GPS и обозначителни знаци по пътищата, така че стопаджиите са идеален източник на информация. Ние сме в Куба от 25.02 до 16.03, верно ако се засечем в една посока, може заедно да се предвижим. Тези дни трябва да пращам мейли за да запазя стаи за нощувките и ще знам точните места по дни. А вие имате ли идея за маршрут в Куба? Нашият вече съм го определила:
Хавана, Винялес, Мария ла Горда, Плая Ларга и Запата /или беше Сапата/, Сиенфуегос, Тринидад, парк Торрес де Колантес, Санкти Спиритус, Баракоа, Хавана. Горе долу това е +, че по пътя ще гледаме в движение.

# 40
  • Мнения: 77
А вие имате ли идея за маршрут в Куба?
О, ние избягваме да определяме маршрути предварително - искаме да сме свободни за импровизации. Даже не знам кога ще сме там защото май първо ще се насочим към Ямайка, а там колко ще изкараме не се знае. А в Куба определено смятаме да пробваме стопа. А вие кола под наем ли ще взимате?

# 41
  • York
  • Мнения: 826
skarida, аз и семейството ми вече сме в Доминикана, в Санто Доминго и ще сме тук до Февруари. Ако наминавате насам при желание може да се обадите  Peace

# 42
  • Мнения: 255
Да, с кола под наем. Времето ни ще е малко, а всеки друг начин е непредвидим и доста разтеглив. Кубинците определено били голяма маняна.  Grinning А аз искам да разгледам повече от острова - малко градове, малко паркове и малко плажове, по възможност далеч от тълпите. Виж този сайт може да ти е полезен. Има инфо за транспорт, нощувки и др. http://www.cuba-individual.com/e_index.htm

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Не мога да се откъсна от блога! Толкова вълнуващо, различно, екзотично!
Успех, бъдете здрави, искрено ви се радвам!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт