Отзиви за Мулинекс фреш експрес

  • 13 758
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 562
Здравейте,
хареса ми рекламата на този уред http://www.bg.moulinex.com/Products/Choppers/Fresh%20Express.aspx
но опасенията ми са, че пак ще дам доста пари за уред, който ще събира прах някъде из кухнята ми. Принципно имам нужда от нещо, с което по-бързо и лесно да режа и рендосвам, но си мислех и за рязане на кубчета (въобще има ли подобно нещо). Освен това имам чувството, че продуктите ще изхвърчат при рязането и няма да мога да ги хвана с купата  Crazy
Моля да отзиви от мами ползвали уреда.

# 1
  • Мнения: 0
Не съм го ползвала този уред, но не ми вдъхва особено доверие. Блендера  извършва подобни функции и в пъти ми изглежда по-удобен за употреба и почистване  Peace

# 2
  • Мнения: 3 562
Eliza_bet, ти какъв блендер ползваш?

# 3
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
marabu /Юлия/ има такъв  Wink попитай я дали е доволна  Wink[/color]

# 4
  • Мнения: 0
Eliza_bet, ти какъв блендер ползваш?

на BRAUN и съм страшно доволна  Peace

# 5
  • Мнения: 3 562
marabu /Юлия/ има такъв  Wink попитай я дали е доволна  Wink[/color]
Благодаря, ще и пиша на ЛС   bouquet

# 6
  • Варна
  • Мнения: 242
Аз също чакам за отзиви, че съм решила да си направя коледен подарък... Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 2
И аз съм му хвърлила око на това. Ще ми е интересно да чуя отзиви.
А каква му е цената (не съм проверявала) ?

# 8
  • Мнения: 1 361
Аз имам го имам от скоро. За сега съм доволна. Стърже добре, удобно е и най-вече бързо може да се приготви салата направо в купата. Имам и блендер, но моя реже много на ситно и го използвам само за готвене. Заема малко място и се прибира удобно в шкафа. Единствения негатив, който забелязвам, е това, че някой път ми се задръства около рендето и трябва да го извадя и поставя наново. Стържа най-вече моркови, ряпа, ябълки, цвекло и става много бързо и не е толкова досадно, както на ръка Simple Smile
 До сега не съм използвала други подобни уреди и не мога да преценя дали е по-хубав от друг, но на мен определено ми харесва. Но може да се преживее и без него, разбира се Wink

# 9
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
а зеле? зеле опитвала ли си?

# 10
  • София
  • Мнения: 3 293
И зеле реже.  Ей тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=618638.0 го обсъдихме вече.
Да се повторя, не става работата като в рекламата с мацката, трябват си две ръчички: едната натиска бутона, другата- тика зеленчука.

Но дизайнът е страхотен, много му се радвам.

# 11
  • София Младост 3
  • Мнения: 133
Вчера получих този уред, който е същия, но с една приставка повече за кубчета и по мощен https://www.amazon.fr/Moulinex-ME415132-Hachoir-Viande-Abakan/dp … 24954&sr=8-14. Поръчах го от amazon.fr и ми излезна за 95 евро(85 за уреда и 10 за доставката). Бяха много експедитивни поръчах го на 22 октомври, а на 7 ноември от UPS ме бяха търсили вкъщи. Засега рязахме само моркови и беше супер, защото става бързо и най-вече, че е много лесно за почистване.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 293
Е, по-голям е, заема място като за робот. Цената и тя е доста по-висока. Все пак става дума за ренде.

# 13
  • Мнения: 539
Вече и ние го имаме това ел.ренде на Мулинекс,моето мнение е още преди да го вземем е че не си заслужава сумата от 129лв,трябва да струва към 50лв Laughing според мен.
Иначе ние го взехме защото зимата мъжът ми иска корени за салата,а на мен не ми се рендосва.И на мен ми се задръства вътре(особено с ряпата).Пармезан още не съм пробвала да стържа.Иначе не хвърчи наляво и надясно,направо в купата.Минус е че не мога да си нарежа марулите например.Но ако зимата правите тиквеници и щрудели-ще го ползвате.Абе не е като на рекламата,то е ясно.А аз нямам и кухненски робот,така че ще го ползвам.Място не ми заема много,красиво е.Не знам само като се захабят ренденцата дали няма да продават резервни.Искаше ми се още някоя приставка да има,ама няма.

# 14
  • Мнения: 901
аз писах и в другата тема, но да се повторя и тук  Simple Smile

за моркови и тем подобни зеленчуци е ок стържи добре, но за кашкавал да рендоса върти доста бързо и кашкавалът или сиренето (като моцарелата) просто хвърчи трябва да имаш по висока купа или да дигаш купата за да не избяга сиренето  Laughing

За нарязване на краставици и.т.н е доста съгласна съм Хубави ги реже и най вече правилно Simple Smile
Доста шумен е за подобен размер, също с това натискане на бутон и същевременно на продукта доста не удобно, особено ако ти трябва да настържеш кашкавал  (добре, че дъщерята държеше купата иначе мин. неделя щяхме да ядем пица, ама без сиренето отгоре  Embarassed)

Цената.. определено е висока за такъв уред, дизайн много красив спор няма (нали знаете луд на шаренко се радва  Grinning) малък е ако е в "разопакован вид"ако се добави буталото и подобни неща не се побира.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 293
Аз успявам и с пармезана и с кашкавала. Може би трябва да е по-сух кашкавала, за да не хвърчи.
Мисля и орехи да смеля, едно време имаше едни ръчни машинки за ядки, бяха същия принцип.

Ряпата и тиквата също ми стават добре, не задръстват, но аз ги режа на дълги пръчки.

# 16
  • Мнения: 901
по скоро зависи на коя приставка го стържеш ,защото Пармезанът не може да стържеш така както би стъргала Балкан или Витоша.. (или по скоро аз не стържа по еднакъв начин за ястията)

аз използвам същата която ползвам за морковите (сиренето или кашкавалът Моцарелата и Витоша..)
А с другата ще станат орехите , след като стържеш шоколада и Пармезанът..

# 17
  • Мнения: 539
Снощи за пицата идеално се получи кашакавала-от пита беше,на приставката за моркови.Не ми хвърчеше,явно зависи от кашкавала.Сега ми дадохте идея за ядките и шоколада,чак толкова не се бях сетила.Но ми дойде идея че с приставката за пармезана някои плодове като ябълка или круша могат да станат почти на пюре,за бебенце например.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 293
Пармезана - с тая приставка, която е на картинката на кутията с нарисувано пармезанче.

По обед настъргах и земна ябълка и джинджифил. А картоф някои ряза ли?

# 19
  • Мнения: 901
стъргах за панировка картофите..беше добре, но не съм ги рязала на шайби

# 20
  • Мнения: 539
Момичета,четете ли отнякъде КАКво да се реже/стърже с приставките,аз уж погледнах книжката,но не я прочетох много подробно.Защото и картоф не съм се сетила да режа,но то ще стане като за чипс.Днес за салатата не знам защо много ми се задръстваше между рендето и пластмаската,там ми влизаше червено цвекло и постоянно спираше да върти даже,защо така?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 293
Картинката е нарисувана на самото ренде в ляво . Но ти сама може да си преценяш, имаш ситно и едро ренде, има и 2 резачки-дебела и тънка. На ръчните рендета има същите неща.

# 22
  • Мнения: 539
Да,Ейми,има картинки,но виж за шоколад и картофи хич не се и сетих че може да се получи нещо.

# 23
  • Мнения: 1 361
Опитах с домати - не става. Но пък машинката е ненадминато ренде. Настъргани ряпа, моркови и ябълки ми е любима салата и става за минути, при това съвсем безболезнено Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 3 293
Да споделя, машинката се справи с орехите, станаха супер за салата моркови с орехи. Ползвах едрото ренде.

# 25
  • София
  • Мнения: 614
Аз само като го видях този уред на картинка и се бях засилила веднага да си го купя  Mr. Green Обаче реших все пак да поразгледам рекламни клипчета и това, което установих, е че реже зеленчуците на много тънки за нашия вкус резенчета  Thinking Вярно, красиви и еднакви, но не си представям краставицата, например, нарязана толкова тънко за салата. Бих го използвала единствено като ренде за моркови и тиква, особено за второто, защото ми е малък кошмар  Laughing С две думи - отказах се да го купувам и може би ще мина на варианта салатен робот или мултифункционално ренде.

# 26
  • Мнения: 164
Момичета и аз се нареждам в тая тема понеже мисля да си купя за Коледа.Но още се чудя и ще видя тук и други мнения.Аз четох навсякъде из нета и много ме хвана яд.Във Франция тази машинка има още една допълнителна приставка за рязане на кубчета,а тук в България.....Освен това и Делонги имат такава машинка само,че при нас още не е дошла. Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 3 293
keisi-f, сигурна ли си, че машинката е абсолютно същата? Тая, дето реже и на кубчета е по-голяма и е бяла. 

# 28
  • Мнения: 164
Мисля,че е същата ето линк към един клип от Франция с приставката за нарязване на кубчета.Разглеждах един  фреснски сайт се продава само приставката за 10 евро.
http://www.youtube.com/watch?v=MI65TncDnSE

# 29
  • Мнения: 3 562
Приставката за кубчетата е много интересна  Laughing
Иначе съм съгласна с Denito струва ми се необосновано скъп за ренде.

# 30
  • Мнения: 539
Приставката за кубчета и на мен ми се струва интересна,но пък прави някакви  миниатюрни кубчета,като за таратор например.Дали няма да я има в ebay за по-малко пари,че за 10 евра .....

# 31
  • Мнения: 69
и аз съм се засилила да го купувам Rolling Eyes
обожавам салата от моркови, но ми е много трудоемка. Имам робот, но заема много място и стои прибран в един шкаф, освен това се мие трудно. Ще ми се да имам и приставка за кубчета, виждат ми се мънички, но може и да стават за мусака и картофче в супа.
Това не е ли вариант с тази приставка?
http://www.laredoute.fr/vente-fresh-express-5-cones-interchangea … amp;source=search

или пък това
http://www.laredoute.fr/vente-hachoir-fresh-express-dj800g34.asp … amp;source=search

# 32
  • Мнения: 10
Да подновя обсъждането....
Гледах ги тези в ларедут. Дори в момента са с хубава отстъпка - излиза по-евтино от бг, дори с доставката Simple Smile, но се чудя ще важи ли гаранцията в бг, все пак е купено от ЕС.

# 33
  • Мнения: 288
Moля, който има информация нека каже от къде мога да закупя приставката за кубчета.

# 34

Общи условия

Активация на акаунт