Въпрос за епидурална към майките раждали в чужбина?

  • 1 510
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 116
Aми може и да няма zависимост, но често пъти съм чела, че поставянето на епидуралната може да доведе до намаляване и дори иzчеzване на контракциите и ако раждането е в напреднала фаzа да се наложи полzването на помоЩни средства...
Да при мен беше така втория път с епидуралната, нямах контракции, а разкритието ставаше все по-голяма, точно обратното на първото раждане, тогава имах много силни непрекъснати контракции, а разкритието въобще не нарастваше. Та чакахме ние чакахме за контракции, и накрая лекарката ме попита искам ли още да чакаме или да ми сложи система да предизвикат по-бързо контракции и аз се съгласих. След 20-тина минути започнаха контракции, аз почти не ги усещах, лекарката ги следеше на монитора, каза ми кога има хубава контракция за напъване, от първия път не стана, ама при втората контракция се увенча с успех Simple Smile Каза че много добре съм напъвала, и мисля че точно защото не си умирах от болки, затова се концентрирах толкова добре и напъвах. А при първото раждане в БГ, толкова много ми се караха че не напъвам както трябва, ама аз просто не можех повече, сили нямах вече от тези страшно болезнени контракции.

# 16
  • Мнения: 3 880
Мами, въпросната епидурална упойка различна ли е
от перидуралната, за която аз съм чувала в Германия?
Извинете, че ви питам, ама нещо ми се размъти главата с тия понятия.
Моя позната роди преди 2 дена и ми каза, че с перидуралната анестезия е било супер и най-горещо ми я препоръча.
Моля, светнете ме какво значи епидурална упойка!

Една и съЩа е Simple Smile

# 17
  • Мнения: 7 430
За съжаление при мен се наложи да правят форцепс Sad (имах и епудурална - общо 3 допълнителни вливания)...абе не беше много лесно раждането, но пък мина Peace...и виж колко бързо се навих даже на второ Wink...за това, че не се притесняай - всичко ще мине ОКи Анитка Hug

# 18
  • Мнения: 533
При мен при епидурална и цяла нощ "усилия" се наложи цезарово - девойката не искаше да излиза. Ама на мен ми казаха, че вече не правят форцепс - може би е само в болницата, в която раждах, но аз бях доволна, защото много ме беше страх от това.

# 19
  • Мнения: 1 194
И при мен нямаше никакви усложнения от упойката, нито форцепс или вакуум. От поставянето на упойката до раждането на бебка минаха три часа. Трябва да отбележа обаче, че след слагането на упойката, използваха, че не ме боли и ми поставиха система с окситоцин за усилване на контракциите(те и без друго си бяха силнипреди това). Мисля, че има значение техниката на поставяне и количеството на упойката. При мен нямаше безчувственост нито изтръпване:все едно нямах упойка, само дето не ме болеше. Имам една приятелка, която е анестезиоложка тук във Франция и роди два месеца преди мен. Тя самата работи в родилно отделение и беше категорично ЗА перидуралната. Признавам, че това ми вдъхна смелост.

# 20
  • Мнения: 500
Браво на тези майчета, които са се справили напълно по естествен начин. Аз бях с епидурална и при мен се наложи вакуум. Усещах контракциите съвсем леко, а акушерката ги следеше на монитора и също ми казваше кога да напъвам, но не би  Embarassed. Имах много продължително раждане, незнам от изтощение ли от какво, но не успях сама да го избутам бебето, а и сина ми беше много тежък (и дълъг) и явно акушерките прецениха, че е време да викат доктора на помощ. От продължителното напъване и разкъсванията после си имах куп проблеми  Cry. Ама на, щом съм се решила на второ... По принцип не издържам много на болка и като опре ножа до кокала, пак ще си искам епидуралната и всички други възможни болкоуспокояващи.

А за зависимостта между епидурална и instrumental delivery - навсякъде из материалите, които съм чела се твърди, че много често се прибягва до помощта на форцепс или вакуум след епидурална.

# 21
  • Мнения: 964

При мен не се наложи използването на форцепс или вакум. Доколкото знам, това е един от митовете за епидурала! Имах няколко шевчета, но не са ми правили епизиотомия, а от напъните се получиха естествени разкъсвания.
По принцип, за да са по-ефективни напъните, накрая се намаля вливането на упойката. При мен поне беше така.

Имах много хубаво раждане, и може да се каже, че всяка секунда от самия процес, който въпреки обезболяващите не е лек, е изживян пълноценноот мен и от съпруга ми!
Веднага след раждането бях в състояние да се грижа за бебето си, не са я вземали и за минута от мен!

Въпреки всичко, аз ти пожелавам да имаш едно много скорострелно второ раждане и да няма време за упойки! Simple Smile


Тандори браво че си пуснала темата аз от кога се каня да пусна такава тема ама все немога да се наканя.Моя приятелка роди преди месец тука в САЩ и тя каза същотото  като в горният постинг.Имала е няколко шева от нормално разкъсване понеже бебо беше 4кг и отгоре.Дано всичко да е наред и ние да имаме късмета да родим така.

# 22
  • Мнения: 7 091

При мен не се наложи използването на форцепс или вакум. Доколкото знам, това е един от митовете за епидурала! Имах няколко шевчета, но не са ми правили епизиотомия, а от напъните се получиха естествени разкъсвания.
По принцип, за да са по-ефективни напъните, накрая се намаля вливането на упойката. При мен поне беше така.

Имах много хубаво раждане, и може да се каже, че всяка секунда от самия процес, който въпреки обезболяващите не е лек, е изживян пълноценноот мен и от съпруга ми!
Веднага след раждането бях в състояние да се грижа за бебето си, не са я вземали и за минута от мен!

Въпреки всичко, аз ти пожелавам да имаш едно много скорострелно второ раждане и да няма време за упойки! Simple Smile


Тандори браво че си пуснала темата аз от кога се каня да пусна такава тема ама все немога да се наканя.Моя приятелка роди преди месец тука в САЩ и тя каза същотото  като в горният постинг.Имала е няколко шева от нормално разкъсване понеже бебо беше 4кг и отгоре.Дано всичко да е наред и ние да имаме късмета да родим така.

Жаничка, на тебе не ти ли казаха да си секцио като си с близнаци? Или аз грешно съм чула, че тука близнаците са секцио?  Дано всичко мине нормално при всички и никой няма усложнения! Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 7 091
Браво на тези майчета, които са се справили напълно по естествен начин. Аз бях с епидурална и при мен се наложи вакуум. Усещах контракциите съвсем леко, а акушерката ги следеше на монитора и също ми казваше кога да напъвам, но не би  Embarassed. Имах много продължително раждане, незнам от изтощение ли от какво, но не успях сама да го избутам бебето, а и сина ми беше много тежък (и дълъг) и явно акушерките прецениха, че е време да викат доктора на помощ. От продължителното напъване и разкъсванията после си имах куп проблеми  Cry. Ама на, щом съм се решила на второ... По принцип не издържам много на болка и като опре ножа до кокала, пак ще си искам епидуралната и всички други възможни болкоуспокояващи.

А за зависимостта между епидурална и instrumental delivery - навсякъде из материалите, които съм чела се твърди, че много често се прибягва до помощта на форцепс или вакуум след епидурална.

Ами аз не съм чела наистина за такава връзка, но като поразгледах старри теми в много постинги имаше зависимост между двете според мен. Кажи моля те, те питаха ли те преди да използват вакуума или просто доктора каза?
А по принцип знаете ли кое е за предпочитане- вакуум или форцепс?

# 24
  • Мнения: 7 091
Аз бях казала, че първото си дете ще го раждам в АГ Болница Варна!  Където съм родена и аз! Обаче животът е пълен с изненади! Много приятно ми стана да прочета постинга ти за раждането в една друга тема!


Аз пък бях казала , че и второто ще го родя там ама .. Mr. Green както казваш животът е пълен с изненади.

# 25
  • Мнения: 86
Аз си мислех да раждам без упоика и бях единствената такава в класа от 20 жени! Когато водата ми изте4е и контракциите се усилиха набарзо си промених решението и изпратих мажа ми да вика доктора GrinningНаправо такова облек4ение е като ти сложат упоиката....аз спах 2 4аса докато 4акахме за разкритието да стане 10см и после доктора да доиде. Нищо не усещах и затова ми беше трудно да напавам, но  сестрата ми казваше кога идва нова контракция. Моят доктор каза 4е винаги предпо4итал да реже преди да е станало разкасване(сестрата ми каза 4е доктотите хи4 не им се 4акало и затова го правели), така 4е аз имах шевове.
Още нещо исках да пиша не знам как е било при другите мами, но моето бебе откакто се роди си стоя с мен  в сащата стая, а бяха ми казали 4е ги вземали за да може маиката да си по4ине. Явно си зависи от болницата.

# 26
  • Мнения: 964

При мен не се наложи използването на форцепс или вакум. Доколкото знам, това е един от митовете за епидурала! Имах няколко шевчета, но не са ми правили епизиотомия, а от напъните се получиха естествени разкъсвания.
По принцип, за да са по-ефективни напъните, накрая се намаля вливането на упойката. При мен поне беше така.

Имах много хубаво раждане, и може да се каже, че всяка секунда от самия процес, който въпреки обезболяващите не е лек, е изживян пълноценноот мен и от съпруга ми!
Веднага след раждането бях в състояние да се грижа за бебето си, не са я вземали и за минута от мен!

Въпреки всичко, аз ти пожелавам да имаш едно много скорострелно второ раждане и да няма време за упойки! Simple Smile


Тандори браво че си пуснала темата аз от кога се каня да пусна такава тема ама все немога да се наканя.Моя приятелка роди преди месец тука в САЩ и тя каза същотото  като в горният постинг.Имала е няколко шева от нормално разкъсване понеже бебо беше 4кг и отгоре.Дано всичко да е наред и ние да имаме късмета да родим така.

Жаничка, на тебе не ти ли казаха да си секцио като си с близнаци? Или аз грешно съм чула, че тука близнаците са секцио?  Дано всичко мине нормално при всички и никой няма усложнения! Heart Eyes


Не и аз и доктора ми се надяваме да родя нормално,не искам да ме оперират имам четири операции отпреди неща пета.Ако може нормално,ще раждам нормално.

# 27
  • Мнения: 59
Цитат
При мен не се наложи използването на форцепс или вакум. Доколкото знам, това е един от митовете за епидурала! Имах няколко шевчета, но не са ми правили епизиотомия, а от напъните се получиха естествени разкъсвания.
По принцип, за да са по-ефективни напъните, накрая се намаля вливането на упойката.

При мен също беше така. Аз си сложих епидорална упойка късно на 7 см разкритие, първо исках да се пробвам без, но добре че мъжът ми ме нави та на всички ни беше лесно на финала.

Успех и не се плаши!

# 28
  • Мнения: 3 098
Аз раждах с епидурална упойка.ВсъЩност,не съм я искала,дори не съм споменавала за нея.Но водите ми изтекоха в 9.00 сутринта,аз родих на следваЩата сутрин в 7.20.Коматроната ми каза,4е това е т.н."сухо раждане" и няма абсолютно никакъв смисъл да се изтезавам.Анестезиолога си свърши перфектно работата,не усетих ниЩо,въпреки,4е бях в контракция.
При мен не се наложи ни вакум,ни форцепс,въпреки,4е раждането беше трудно.
Просто ме бяха подготвили добре на курса за бременни,по отношение на дишане,издишване,спокоен подход и т.н.Другото е,4е 3 пъти седми4но докато родя ходих на гимнастика за бременни,това адски много ми помогна.
За от4ета да кажа,4е която от моите познати бременни тук във Валенсия ядеше за трима,бездействаше и не правеше дори така нужните разходки,родиха с форцепс.

# 29
  • Мнения: 2 952
Родих с епидурална, 4,050 бебе!! Мина страхотно, аз даже съм описвала по форума раждането.Нормално мира , стига да не си"мързелива"родилка...а да  напъваш!!!Поне това зависи от теб. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт