Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 580
След като си купих нова кола, моите колеги и приятели не направиха нищо.

И какво въобще се очаква да направят?! Да ми събират пари за бензин, да ми платят каското, или аз да  ги черпя, че те са ми я купили!?! И въобще купуването на кола е част от личния ми живот, и какво по дяволите, имат общо с нея хората, с които работя?!?!?

Темата е бисер.

П.П. Пожелавам ти леко и безаварийно шофиране.

Радвам се, че все още има хора, които мислят, че купуването на кола е част от личния им живот.
При нас ако си купиш кола и не кажеш на колегите и не почерпиш, ставаш черен !
Въпреки че от известно време са ми вдигнали кръвното и не им плащам никакъв данък, та сега съм в черния списък !

# 16
  • Мнения: 1 788
...
При нас ако си купиш кола и не кажеш на колегите и не почерпиш, ставаш черен !
...

Ужас!
И после в други теми ми кажете, че нямало завист, показност, гледане в чуждите панички, надцакване и подобни нещица!  Mr. Green

Честита ти колица и да си я караш безаварийно!  Peace

# 17
  • Мнения: 15 599
Цитат
Радвам се, че все още има хора, които мислят, че купуването на кола е част от личния им живот.
При нас ако си купиш кола и не кажеш на колегите и не почерпиш, ставаш черен !
Въпреки че от известно време са ми вдигнали кръвното и не им плащам никакъв данък, та сега съм в черния списък !

И на мен ми е много смешно това. Цяло Панчарево се изреди да ми казва "Сега трябва да почерпиш"  Shocked
Е за какво точно трябва да черпя, че не се сещам  newsm78
Да не ми е помогнал някой да си я купя, че да трябва да ги черпя? Разбирам да почерпя вкъщи роднините ОК, но някакви си хора, на които казвам само "здрасти"????


Цитат
Пълен игнор на такива отчетници!
Нито ще седя да ме разпитват,нито да им давам обяснения.
И като знаят какво? По-добре ли ще спят?Всъщност не-ще имат обрив и цяла седмица ще имат сърбел

Идея дори си нямаш, какво огрооомно удоволствие ми доставя да им обяснявам всичко с големи подробности, гледайки ги как направо се пръскат от завист  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 234
Що пък трябва да ти дреме за някакъв въображаем черен списък? Това е голям смях.
Нямало как...има и още как. Пълен игнор и непукизъм Laughing
Работиш с тях,нямаш граждански брак.

# 19
  • Мнения: 5 647
Не помня, беше отдавна. Май заклаха агне по този повод.  Thinking

# 20
  • Мнения: 4 965
когато си купих нова кола, не съм била барабан. Колегите не съм ги уведомявала специално. По-късно се е случвало да я виждат, не са реагирали. Това си е лично решение - кой каква кола да си купи и кара.
И сред приятелите не съм съобщавала случайно. Първите, които я видяха, ми честитиха (бяхме се събрали да се черпим по друг повод и не съм черпила - та и за какво да черпя - колата е средство, а не е лозунг).
И идея си нямам дали някой колега си е купил нова кола. Аааа, 2 приятелки си купиха скоро - разбрах, когато се наложи да пътуваме заедно - пожелах им леко и безаварийно каране. Толкова.
Всъщност, как се очаква да реагират хората? Или за всяко ново нещо трябва да черпя, а другите да не си купуват нищо ново, че да не реша, че е от завист?

И честито за новата кола. Приятно и спокойно шофиране!

# 21
  • София
  • Мнения: 16 042
Авторката, честито и безаварийно.
Скъпия често сменя колите. Винаги са 2ра употреба, но различни модели.
Колеги няма, работи сам. Но родата му като научи все го врънкат да ги черпи за новата кола.
Естествено, че завиждат, одумват ни. Постоянно ми броят доходите и смятат как ги харча.
Не ме вълнува, нека говорят.
Пред блока портиерите подпитват каква е колата, колко струва, от къде толкова изгодно е взета, старата за колко е продал.
Когато мой колега си купи нова кола обикновенно черпят в службата.
Не питам за цена, а само за цвят. Обичам ярки, светли коли.
Не завиждам, да си купуват.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 762
Сега се сетих, преди години моя колежка си купи кола. Много силно желание имаше, миличката. Съвсем сама си я купи, с нейни си парички спестени. Беше едно старо Рено. Но каква радост настана. Събрахме парички всички, барабар с шефовете и и купихме стелки, триъгълник, аптечка, ключодържател и лепенка "млад шофьор". На обяд седнахме в едно кръчме и пихме по бира за безаварийно. Това си спомням за колата на колежката. Мил спомен. Ама бяхме и мили хора де  Wink

# 23
  • Мнения: 62
Интересно реагираха моите колеги, след като разбраха, че имам нова кола.
Довчера онези, дето ми викаха, не си купувай нова кола, по-добре кола на старо, днес имат съвсем различно мнение. Защото двама си накупиха с разлика две седмици след мен, не коли втора ръка, а чисто нови !
Някои не дойдоха дори да ме поздравят ей така дах кажат "безаварийно".
Други направо се поболяха и те си купиха коли, ама само защото аз "повлякох крак".
От 18 души в офиса, 11 си купиха нови коли след мен  Laughing
Да кажеш, че е някаква супер нова кола моята, не ! Съвсем обикновена нова кола, малолитражна, евтинджок, даже я взех със заем.
Вкъщи изпокапаха от смях  hahaha

Ей, ти си първата с нова кола, шъ знайш  ooooh!
Какво да направят околните??? Да напишат песен???
КОгато си купих последния автомобил, получих само поздравеления , а почерпих по-близките, защото покупката ми беше чудесна и тва беше начина да си споделя шастието.
Повече не се е коментирало. Какво да реагират?

Ей, поболяли се били чак. Защо си мислите все, че останалите ви гледат със завист или пък само се чудят какво от поведението ви да изкопират?
Май за много вървежни се имате  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 580
Интересно реагираха моите колеги, след като разбраха, че имам нова кола.
Довчера онези, дето ми викаха, не си купувай нова кола, по-добре кола на старо, днес имат съвсем различно мнение. Защото двама си накупиха с разлика две седмици след мен, не коли втора ръка, а чисто нови !
Някои не дойдоха дори да ме поздравят ей така дах кажат "безаварийно".
Други направо се поболяха и те си купиха коли, ама само защото аз "повлякох крак".
От 18 души в офиса, 11 си купиха нови коли след мен  Laughing
Да кажеш, че е някаква супер нова кола моята, не ! Съвсем обикновена нова кола, малолитражна, евтинджок, даже я взех със заем.
Вкъщи изпокапаха от смях  hahaha

Ей, ти си първата с нова кола, шъ знайш  ooooh!
Какво да направят околните??? Да напишат песен???
КОгато си купих последния автомобил, получих само поздравеления , а почерпих по-близките, защото покупката ми беше чудесна и тва беше начина да си споделя шастието.
Повече не се е коментирало. Какво да реагират?

Ей, поболяли се били чак. Защо си мислите все, че останалите ви гледат със завист или пък само се чудят какво от поведението ви да изкопират?
Май за много вървежни се имате  Laughing



Заповядай в нашия офис, ще те оглозгат до кокал още преди да си си отворил устата, пък аз ще гледам отстрани ! Laughing

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Нищо не направиха приятелите ми, просто ми честитиха. Нещо специално ли трябваше да очаквам? Дали не пропуснах нещо...  Thinking Егати приятелите дето имам.

# 26
  • Мнения: 62
Защо да ме глозгат??
Ти уста нямаш ли да им кажев прав текст каквото си мислиш?
Защото явно те е впечатлило нещо от реакцията им, че да пускаш тема.
Зашо се възмущавате от простотията само по форуми, а на живо си траете, щото щели да ви глозгат?

# 27
  • София
  • Мнения: 580
Защо да ме глозгат??
Ти уста нямаш ли да им кажев прав текст каквото си мислиш?
Защото явно те е впечатлило нещо от реакцията им, че да пускаш тема.
Зашо се възмущавате от простотията само по форуми, а на живо си траете, щото щели да ви глозгат?

Аз уста имам, ама е голяма и много говори точно срещу простотията, та сега съм в черния списък и ям сама на обяд.
Ръце имам, та поне да седна да се оплача  Cry

# 28
  • Мнения: 21 469
  Добре де, аз пак да питам... според тебе от простотия и за да са като тебе 11 човека са си купили нова кола ли?
Нещо не схващам на какво се базира възмущението ти...

# 29
  • Мнения: 11 747
Явно за теб самата е събитие с огромна значимост, щом и така сериозно изследваш рекациите на всички околни, анализираш и дори пускаш тема, за да се обсъжда новата ти кола  Simple Smile Ами честито, безаварийно и давай напред! Една кола не е кой знае какво на фона на целия ти живот.

Общи условия

Активация на акаунт