Вярно ли е, че англичаните не можели да се къпят с течаща вода

  • 3 708
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
Мариабути, защо съскаш? Ако не можеш да ми отговориш на въпроса ....трай си. Естествено , че не става въпрос за 100 % от англичаните. Питам дали повечето правят така.

# 16
  • Мнения: 1 947
      Хахахаа, това съм го чувала на виц:
   Първо се къпе майката /във ваната/, после таткото, после изкъпват децата, кучето и накрая изплакват чиниите пак там...   #Crazy
   Хаха - не ми се вярва да е така, но е готин виц  hahaha

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Аз до такива интимни подробности в английското семейство не съм стигала  Laughing
В интерес на истината англичаните са били доста пестелив народ преди десетилетия. Все още по-възрастните хора не обичат да вземат душ, а само вана. Има разбира се и по-отворени, които са се научили Wink
Най-много ме шокира техният wash. С една насапунисана хавлия се търка тялото и после същата хавлия се изплаква и се забърсват с нея отново, пак повтарям това е характерно за една по-възрастна генерация.
Иначе съвременните англичани живеят доста динамично, както е по целия свят и нямат време за вани. Поради тази причина душът е навлязъл в ежедневието им Flutter.
Дом без вана не съм виждала и задължително над ваната има и душ, това за средностатистическите къщи Wink Бани само с вани, без душове, все още се срещат, но това са къщи на възрастни хора.
Между другото предполагам и в Канада има подобни примери (и вие си пиете чая с мляко) Wink Да не забравяме все пак, че са били английска колония  Laughing а и все още донякъде са.

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Ама за бръснене не става ли с течаща вода?
Наистина ми е интересно това така ли е или са митове и легенди.
Мамо Кенга, както казах, аз не съм запозната с интимните подробности на англичаните отблизко, но българи съм виждала да се бръснат така в България newsm78

# 19
  • Мнения: 3 880

В интерес на истината англичаните са били доста пестелив народ преди десетилетия. Все още по-възрастните хора не обичат да вземат душ, а само вана.

И кое й е пестеливото на ваната newsm78, с тези 200 литра в нея три душа ще си вземат (ако не и повече щом са толкова пестеливи Wink) хората препоръчват душа като начин за пестене на вода и енергия, а англичаните пестят с ваната, браво Laughing

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 365

В интерес на истината англичаните са били доста пестелив народ преди десетилетия. Все още по-възрастните хора не обичат да вземат душ, а само вана.

И кое й е пестеливото на ваната newsm78, с тези 200 литра в нея три душа ще си вземат (ако не и повече щом са толкова пестеливи Wink) хората препоръчват душа като начин за пестене на вода и енергия, а англичаните пестят с ваната, браво Laughing
че са се къпали няколко човека в една вана Wink Не знам, това е било някаде назад във вековете предполагам и е напълно възможно да е било както в Англия така и по други места  Laughing

# 21
  • Мнения: 3 146
Мери, това, което обясняваш изглежда много логично.

# 22
  • Мнения: 368
Мамо Кенга, това звучи отвратително  Sick Sick Аз досега не съм дочула (не дай боже, станала свидетел) за такава "практика". Това, разбира се, не означава, че няма и такива случаи  Simple Smile.

Анна спомена за миенето на чинии. Аз се ужасих първо като видях как ги киснат в сапунена вода и после само ги подсушават. Смених режима в моята си къща веднага, но избягвам да си мисля като отидем някъде другаде как са измили чинните, в които ми сервират.


Нямат ли си тези англичани миялни чинии?! Laughing

# 23
  • Мнения: 966
Колкото е вярно това, че в Канада си правите дупки в леда и си ловите рибата сами,  :

Вярно е това. Този риболов е доста забавен.

# 24
  • Мнения: 1 238
Цитат
Да кажа и за една друга тема: карам ли гостите да се събуват-ДА!

Етиката изисква домакинът да покани госта си с обувките, но аз съ6то не го правя. Не ми е приятно да ми влизат в къ6ти мръсни обувки. Освен това паркетът ни е ламиниран и му трябва само едно малко камъ4е, залепено на обувката, за да го одраска.

Относно миенето на 4инийте- и в Дания ги мият така- в едно лиген4е смесват вода с веро, после потапят 4инийте и с една 4етка ги търкат. След това директно ги подсу6ават с кърпа. Предварително оба4е изплакват 4инийте. Мъжът ми отдавна съм го нау4ила да не мие по този на4ин и слава Богу- съгласен е с мен. Свеки съ6то мие 4инийте по моя на4ин, когато ни е на гости. У тях незнам как ги мие- може пък и да и е харесал моя си на4ин Wink Wink Wink Wink Wink Wink

# 25
  • UK
  • Мнения: 1 334
даа, това с чиниите го имаше и у нас, но вече не  Grinning сложих край на тази традиция.
за къпането -това с хавлиената кърпа ме потресе  Laughing не го бях чувала. мъжа ми си мие лицето както е описала Мария-Антоанета и предпочита вана да, в комбинация с подвижното душче. ще питам довечера за къпането един след друг ,че ми стана интересно.
ние в кухнята си имаме нормални кранчета  newsm44

# 26
  • Мнения: 1 793
....ние в кухнята си имаме нормални кранчета newsm44

и ние така.  Grinning

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Marie-Antoinette, добре си ги дресирала. Аз не смея на моите гости да им кажа да се събуват, добре че не идват с преспиване  Laughing Синът ми само командори приятелите си, като му дойдат на гости, да се събуват Wink Добро ми е детето.
В интерес на истината попаднах в една английска къща където се събуваха!!!!! Даже мадамата беше изключително стриктна явно, защото скоро бяха сменили мокета  Laughing
Като се роди бебка и като заприиждаха местните да я видят и честитят, много мило ми стана, но с обувките трополяха в къщи, та чак и в бебешката стая!!! Лошо ми ставаше  Rolling Eyes
Метода за миенето на чинии в легенче май е популярен не само в Англия и Дания  Mr. Green
А моят мъж нали е българче смени всички кранчета, е в кухнята беше първо  Laughing

# 28
  • Мнения: 992
Здравейте,
това за миенето на чиниите наистина е вярно,аз като видях как ги мият ми стана лошо,но в повечето домакинства има миялни машини.
За кранчетата и аз много се нервех от начало,но вече свикнах,добре че в кухната е нормално,но в банята е разделено.
Аз питах мъжа ми (англичанин) по въпроса за ваната и той каза,че не е виждал и чувал такова нещо.Той не обича да взима вана,предпочита душ,а мииката я пълни само като се бръсне,а лицето и зъбите ги мие с течаща вода,но всеки човек е различен.
За събуването-аз не ги карам да се събуват,но след като си тръгнат гостите се чисти основно.
И на него много неща му се струват странни в бг,но ги приема,както и аз приемам английските навици. smile3503
поздрави

# 29
  • Мнения: 3 098
Много интересна тема Wink се е заформила.
Не знам как издържате с тези отделни кран4ета Shocked
Тук съм забелязала(когато сме били канени на паея),4е 4иниите не ги мият с веро,а ей така,само под топла те4аЩа вода. Confused Тук съЩо си ходят с обувки в къЩи,4е даже и поставки до спалнята съм виждала.Отива с обувките до леглото си,зака4а си ги над главата и как спят така Crazy
Който и да ми дойде в къЩата се съобразява,4е обувките се събуват.Неприятно ми е да ми гази килимите с мръсните обувки Naughty ОЩе пове4е пък важи сега_имам малко дете и да ми се разхождатда сеят бацили из къЩи Sick

Общи условия

Активация на акаунт