Прехвърляне на майчинство на баба-пенсионер

  • 23 413
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Каква  е процедурата за прехвърляне на майчинство в моя случай.
Започнах работа на 30.01 2012г.Когато синът ми е на 1г .и 15 дни.Работодателят ми е подал всички  нужни декларации за 50%обезщетение-майчинство да получавам.
Как бих могла да се откажа от 50%-товото минимално майчинство и да прехвърля цялото на майка ми....Която вероятно ще назначат на работа за тази цел,за да може после да излезе в отпуск.
Благодаря!



процедура за прехвърляне https://docs.google.com/document/pub?id=1_p-QhoXzFDRYnC3CJCxW98G … iqs3btbPxfBV25M_Q
за да спреш да ти изплащат 120 те лв попълваш и подаваш в работата прил 12

# 16
  • Мнения: 180
БЛАГОДАРЯ ТИ!  Hug

# 17
  • Мнения: 15
Виждам на всякъде се коментира трудов договор..., а ако бабата е ЕТ и плаща съответно осигуровки като такова - мога ли да прехвърля втората си година майчинство на нея или предварително трябва да я назнача в някоя фирма на ТД?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Виждам на всякъде се коментира трудов договор..., а ако бабата е ЕТ и плаща съответно осигуровки като такова - мога ли да прехвърля втората си година майчинство на нея или предварително трябва да я назнача в някоя фирма на ТД?

може и ЕТ да има,но не е удобно,защото бабата трябва да назначи прокурист за фирмата си и става танто за кукуриго

# 19
  • Мнения: 15
Елфита, т.е. по-изгодно ще е просто да си се върна на работа без да прехвърлям майчинството? Това заради плащането на осигуровки на евентуално новоназначеният прокурист ли?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
може да наемеше лице от БТ по програмата отново на работа,ако няма кой да гледа детето.ти ще работиш и няма да получаваш майчинство
ако не го прехвърлиш и не наемеш човек по програмата и се върнеш на работа,ще получаваш 120 лв майчинство
да,за прокуриста има разходи.има някакви врътки да се намалят,но аз не съм наясно.трябва да се интересуваш подробно и да си направиш сметката

# 21
  • Мнения: 15
♥Elfita♥  Hug

# 22
  • Мнения: 1
Ако майка ми е безработна мога ли да и прехвърля майчинството през втората година и аз да се върна на работа

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ако майка ми е безработна мога ли да и прехвърля майчинството през втората година и аз да се върна на работа

Назначете я във фирма,отработва 1 ден и може да поеме втората година

# 24
  • Мнения: 424
Здравейте,моля за съвет.искам да прехвърля майчинството на свекърва си от 2 май 2016 (детето ми е родена на 26 декември 2014).
Въпросите са ми:
1.Мога ли да я назнача в ЕООД от 27 април 2016 на трудов договор?
2. Какъв е минималният брой дни на трудов договор преди прехвърлянето?
3. Кога трябва да се подадат декларациите за прехвърлянето в НОИ?
4.Има ли значение на каква дата е родено детето?

Общи условия

Активация на акаунт