БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-14

  • 22 613
  • 760
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 59
Руми, аз след пюрето давах шише с мляко да пие колкото иска. В един момент той не искаше вече да пие мляко и аз го добавях в пюрето.
Не става ли прекалено рядко пюрето като се добави млякото вътре? Кой е по-добрия вариант смесено пюре+ мляко или първо пюре после дохранване с мляко. Какво количество пюре трябва да достигна  + колко мляко на едно хранене(на  6 м сме).

# 691
  • Мнения: 21 299
Снощи й дадох малко домат,и след 3 мин повърна  newsm78

Белен ли беше доматът?
Да,но така прави от домати,ягоди,и т.н. и не знам защо,да не би да не й харесват/понасят ?

# 692
  • Мнения: 3 295
Чудя се дали е по-добре да варя овесените ядки, които давам с кисело мляко или само да ги накисвам в него.  Rolling Eyes Вие как ги приготвяте?

# 693
  • Мнения: 4 589
brawn аз лично ги варя, като съм купила супер финни и пак не ги ядат, твърди са им. няма да е достатъчно само накиснати.

# 694
  • Мнения: 68
Чудя се дали е по-добре да варя овесените ядки, които давам с кисело мляко или само да ги накисвам в него.  Rolling Eyes Вие как ги приготвяте?

Всякакви ядки давам само като ги накисвам, и то само ръжените накисвам от вечерта, а овесени, ечемични, шпелтови и т.н. направо преди ядене за 5 минути, изобщо не са твърди, а и доколкото знам като се сварят им се губят качествата.

# 695
  • Мнения: 15 379
Снощи й дадох малко домат,и след 3 мин повърна  newsm78
Белен ли беше доматът?
Да,но така прави от домати,ягоди,и т.н. и не знам защо,да не би да не й харесват/понасят ?

Възможно е. Не давай за известно време, после пак предложи.

# 696
  • Мнения: 21 299
Снощи й дадох малко домат,и след 3 мин повърна  newsm78
Белен ли беше доматът?
Да,но така прави от домати,ягоди,и т.н. и не знам защо,да не би да не й харесват/понасят ?

Възможно е. Не давай за известно време, после пак предложи.
Аз така и направих веднъж,ама ето че пак си повръща,явно не й харесват/понасят за момента,или просто не ги дъвче хубаво  ooooh!

# 697
  • Мнения: 15 379
Затова те попитах дали доматчето е било белено. Люспата му доста дразни стомаха.
Моят син нееднократно е повръщал от домати, когато беше по-малък.

# 698
  • Мнения: 21 299
Затова те попитах дали доматчето е било белено. Люспата му доста дразни стомаха.
Моят син нееднократно е повръщал от домати, когато беше по-малък.


Тя и от плодовете прави така  ooooh!

# 699
  • София
  • Мнения: 650
Някой чете ли статията за супите?
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4779
Доколкото разбирам, в нея пише, че месния бульон не трябва да се предлага на деца до 3г. и едва ли не е вреден?

# 700
  • Мнения: 4 589
Да, аз я четох и някои неща ми се сториха доста странни, защото определено аз им варя месце със зеленчуци, даже понякога има и кокъл, който махам.

# 701
  • Мнения: 144
Здравейте!Колко време има трайност приготвеното домашно зеленчуково пюре?
Вие всеки ден ли го приготвяте или съхранявате в хладилник?

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Съхранявах в хладилник и за следващия ден.

# 703
  • Мнения: 21 299
Съхранявах в хладилник и за следващия ден.
И аз така правех,само кърмата беше в контейнерчера и във фризера.  Peace

# 704
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Мога ли да давам плодово пюре смесено с АМ за слеодобедна закуска? То всъщност ще е като плодово-млечните десерти, йогурти с плодове само, че с АМ.

Общи условия

Активация на акаунт