Помощ в търсенето на работа-16

  • 52 807
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 987
Чериса, нямаш стаж ли? Колко време не си работила?

teia, собствен транспорт означава за тяхна сметка.

# 46
  • Мнения: 2
Чериса, нямаш стаж ли? Колко време не си работила?

teia, собствен транспорт означава за тяхна сметка.

е, зная де. Имат автобус който минавал през Плиска . Аз затова казах  , че не се блазня от собственият им транспорт и бих похарчила левче за билет но да не пътувам 2 часа и половина. Явно не се разбра шегата ми.

# 47
  • до Бургас
  • Мнения: 100
Чериса, нямаш стаж ли? Колко време не си работила?

Имам, но е малко - 1 година като продавач-консултант и 3 като оператор телефонни справки, а реално съм работила и на други места, но без трудов договор. Проблема е че съм на 34, от 3.5 години не съм работила, тъй като малката ми дъщеря трябваше да навърши 3 години, за да я запиша на градина /аз живея в малък град и при нас няма ясли, а нямаше кой да я гледа дотогава, ако започна работа/ и съм само със средно образование. Знам, минусите са много, но въобще не съм си и представяла, че ще е толкова трудно.

# 48
  • Мнения: 0
До всички търсещи - Не се отчайвайте!  Hug Работа има - учете езици. Но не забравяйте, че като започнеш да работиш също има предизвикателства, които трябва да преодолееш.
При мен предизвикателство са пътя до работа и намиране на точния вариант на държане с колегите. С първото ще се справя, надявам се и с второто. Просто някои хора не обичат другите да се изявяват, а като ги попиташ нещо от учтивост (само за да поддържаш разговора), има опасност да го изтълкуват като вмешателство. Усмивката и смехът, могат да се приемат за подигравка. На мен малко трудно ми се отдава да съм желязната лейди, но ще се опитам. Тази работа ми е изключително важна. Ако видя, че някой ми се дразни изобщо няма да се разправям, а ще го отбягвам. Ако имате съвети или нещо по въпроса ще съм благодарна.   bouquet

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 22:09 от Vacantion

# 49
  • София
  • Мнения: 84
А какво мислите за обявите, в които искат освен CV, копие от диплома? Например за преводачески позиции редовно искат това, а на дипломата естествено фигурира ЕГН-то ти. Законно ли е още на първи етап - подбор по документи, да искат копие от диплома?

# 50
  • Мнения: 22 427
Чериса, а защо не потърсиш някакъв курс за преквалификация към Бюрото по труда. Или за допълнителна такава. За това време си щяла да изкараш един такъв, през което си търсила работа.

Vacantion, в сегашната си работа съм заложила на дистанцираност. И то максимална. Най-много да кажа някоя обща приказка с колега и до там.
В началото (първите няколко дни) разговарях повече, усмихвах се, държах се приветливо. При което няколко "доброжелателки", (с едната се познаваме от доста време) започнали да разправят където им дойде  - какво съм правела там, мястото ми не било там, кой знае с какви връзки съм била и т.н. Сега съм им наложила пълен игнор. С прости хора човек не може да излезе на глава.

# 51
  • до Бургас
  • Мнения: 100
Чериса, а защо не потърсиш някакъв курс за преквалификация към Бюрото по труда. Или за допълнителна такава. За това време си щяла да изкараш един такъв, през което си търсила работа.

Ами аз и там гледам, но от доста отдавна няма такива за безработни - поне в нашия регион. Иначе имам изкарани курсове по компютърна грамотност, счетоводство, машинопис и английски език, но явно и те не вършат никаква работа. Confused

# 52
  • Мнения: 2 401
А какво мислите за обявите, в които искат освен CV, копие от диплома? Например за преводачески позиции редовно искат това, а на дипломата естествено фигурира ЕГН-то ти. Законно ли е още на първи етап - подбор по документи, да искат копие от диплома?

За преводаческите позиции се търсят винаги дипломи, трябват им, за да ги регистрират в МВНР като техни преводачи, та да могат да легализират докименти. Иначе си ползват доверени хора, както и шаблони.
С една дума ще ползват дипломата ти, теб - в най-крайни случаи.

# 53
  • Мнения: 180
Успех на търсещите работа Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 282
Успех и от мен!   bouquet

Аз днес пуснах първото си СВ и мотивационно писмо. Усетих доза стрес и напрежение, вълнение някакво.  Grinning
Кандидатствам за работа в банка.

# 55
  • Мнения: 7 987
Vacantion, просто се дръж нормално, без да досаждаш.
Тук понякога много "говориш" странни неща и прекалено много се замисляш в детайли.
Аз просто отбягвам хората, които не харесвам.

# 56
  • Мнения: 0
Цитат
Vacantion, в сегашната си работа съм заложила на дистанцираност. И то максимална. Най-много да кажа някоя обща приказка с колега и до там...
Благодаря ти mirama   bouquet
celika мерси и на теб. Ще имам и твоето мнение предвид, тъй като и някои колеги могат да мислят така. Работата ми е свързана с комуникации, за това мисля, че пестенето на думи там не е наложително, но щам трябва ще се опитам... Аз съм малко от хората, които не могат да си мълчат. И като млъкнат значи "има нещо".  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 8 803
Ще помоля ако някой е чувал за Арх Медия Груп да се обади. Имам чувството, че нещо около тях не е наред. Не ми се обяснява надълго и широко, но мисля, че и недобросъвестни могат да публикуват обяви в джобс-а и затова питам дали някой ги знае. Ето им обявата: http://www.jobs.bg/f1279845

# 58
  • София/Русе
  • Мнения: 83
Късмет, момичета !  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 1 446
Цитат
Vacantion, в сегашната си работа съм заложила на дистанцираност. И то максимална. Най-много да кажа някоя обща приказка с колега и до там...
Благодаря ти mirama   bouquet
celika мерси и на теб. Ще имам и твоето мнение предвид, тъй като и някои колеги могат да мислят така. Работата ми е свързана с комуникации, за това мисля, че пестенето на думи там не е наложително, но щам трябва ще се опитам... Аз съм малко от хората, които не могат да си мълчат. И като млъкнат значи "има нещо".  Simple Smile

После ще работиш сама, така че не виждам драма. Иначе можеш да ми се обадиш да обсъдим. В понеделник ще идвам.

Общи условия

Активация на акаунт