Отговори
# 165
  • Мнения: 117
Момичета аз искам да ви питам имате ли някакви усещания в областа на шийката като парене , леки бодежи или нещо от рода  newsm78 . От май месец откакто ми излезе първата лоша цитонамазка имам едни такива усещания и не знам психясвам ли или има нещо там !!?? ooooh!

Обикновено тези симптоми са признак на някакво възпаление или гъбички и от това може и да е лошата цитонамазка - допълнителни изследвания микробиология, за да се види има ли някаква гад и ако има да се лекува! Peace

# 166
  • София
  • Мнения: 964
portokalkata,  -  не  знам  какво точно си чела  ,но  явно  хич не си  чела  внимателно . Писала съм  подробно  абсолютно всичко  , през  което съм минала  за  период от  6 г.  и половина ,а то е  три  биопсии с  рез. дисплазия  І ст, плосък  папилом с койлоцитна дисплазия лека  до  умерена  степен , папиломатоза  , койлоцитоза и т.н. Имам  лазер  коагулация , след нея  нови  рецидиви  на дисплазия , следва  LEEP  в  канала -неизрязано  до  здраво (защото най-вероятно  папилома е бил много навътре в канала  и  т.н.  Нямам   душа  и нерви  да  пиша  за стотен  път  -всеки  ,който  го  интересува  може да върне назад старите  теми  и да прочете ! След като  минах през  всички  етапи  на лечението  и  нищо не даде  резултат  вече нямаше  какво  друго  да се направи  освен  хистеректомия.  Освен това  аз  имам  допълнителни проблеми на самата матка- аденомиоза , виждаха и миомен възел ,който не се откри  след  операцията , масивни сраствания от  секцио ,които  са  обхващали  пикочния  мехур и червата  (те са  отпрепарирани  сега  при хестеректомията ).  Така ,че  хистеректомията в моя  случай абсолютно си е била  наложителна !!!  Освен това  ще  ти кажа  ,че  никой  не  ме е  принуждавал да правя  хистеректомия ,дори напротив  -за лекарите  е много по  изгодно  да те мотаят  и да ходиш  често ,често на прегледи  и да  ти правят  изследвания!  Аз  бях тази  ,която  реших  ,че   е крайно  време  след  6г.  и половина  ходене  по мъките  да направя  тази  операция  и дай  боже  да се сложи  края  на този проблем !  Praynig Последната  лекарка , при която  ходех -доц.  Дянкова  каза  - абсолютно си права като се решаваш  на тази  операция! Peace  

  Относно  твоите  твърдения :
Цитат
останах с впечатлението, че в крайна сметка при теб резултата от цитонамазките І и ІІ през годините в същност е бил правилен

Тъй  като  виждам  ,че  изобщо не си наясно  с  нищо  ще  кажа  ,че  когато  имаш  хистологичен  резултат с  излязли  атипични  промени  - папилом , дисплазия  и т.н.  резултата от  цитонамазката просто е  без  значение  и  нищо не доказва!!!  Примери  мога да дам  хиляди  ,но ще стане  много дълго и  едва ли някой  ще  има търпението  да го чете ..........  

Ето и  твоя  случай : сама казваш ,че  на колпоскопа  виждат  изменение (раничка), резултата  е  РАР  ІІІ а-d   -


То проблема е, че лекарката каза, че ще прави хистология и се правело с венозна упойка ooooh!
По горе Gesika е писала, че сигурно ще ми прави амбразио, но аз не разбирам защо ще рови в канала след като на прегледа каза, че имам много малка раничка, а рултата от цитонамазката е "плоски епителни клетки с фискариоза, млезист епител в норма, левкоцити Рар 3а-d"

Момичета
, имам усещането т.к. каза да си взема направление от личната лекарка по клинична пътека, че ще ми прави това изследване само и само да "гушнат" пари от касата. Не знам, но нищо не ми обясни по написаното от цитонамазката, само  попита "в сряда или в петък на хистология" Confused

Нямам много време за мислене, но се чудя дали да не изчакам, да мине малко време и да отида при друг лекар за нова цитонамазка, въобще вкарах се в някакъв филм ooooh! ooooh! ooooh!


(  Между  другото пише се  абразио  а  не  амбразио,  дискариоза  , а не  "фискариоза" ,жлезист епител ,  а не млезист..........)


 При  това  положение  смятам  за  АБСОЛЮТНО  АДЕКВАТНО  ПРЕДЛОЖЕНИЕТО НА  ЛЕКАРКАТА ДА ТИ НАПРАВИ    СЕПАРИРАНО ПРОБНО  АБРАЗИО ! Просто иска  да провери  до къде ти се простира проблема -дали  е навлязъл в канала  и  да се види  какъв  ще  е хистологичния  резултат ,който  е  най-точния  !    За  тестуването  и  защо  ще  го правят с  упойка  вече  отговорих по  горе  , но  виждам  ,че  ти  и с това не си съгласна  ? newsm78

 Дори  бих  казала ,че  си попаднала  на  отговорен лекар  ,който  желае да се заеме с  проблема ти  , а не  само да те мотае при този резултат!

Не  мога  да  разбера  как  реши  ,че  след  като  ти е казала  да  си вземеш направление  иска  да  "гушне " пари  от касата  ???  Shocked  Ами разбира се  ,че  ще  ти поиска  направление  , ако си без него  трябва да платиш  по  цени като за  здравно  неосигурено  лице  - нима това ти е по  изгодно  ?   За  мен това е  правилният  подход  и  поетапният ред   ,  а  не  да стоиш  с този резултат и да  чакаш  да мине време  и да ходиш  при друг  за нова цитонамазка  -казах вече  ,че  тя  нищо не доказва , щом е  видяно  ,че  проблем  има !

Ами това е моето становище  относно  твоя  случай  , пък  вече  ти си решаваш какво  да предприемеш  и на кого да  имаш  доверие . Просто не разбрах  как така  след като  самата ти писа  в първият си пост  в тази тема  ,че   6 години не си ходила на гинеколог   сега  имаш  такива  големи  съмнения  в  резултата  и смяташ ,че  искат  да те  измамят  за  пари  или  нещо  подобно  ?  Та   6 г.  е страшно  много време  ............  Rolling Eyes

Последно  ще кажа  ,  радвай  се  ,че при  това положение  са  ти  хванали  проблема и  искат  да  се  заемат с него  !  Направи  ,каквото  ти предлагат  и  се лекувай  ,  а не си  "заривай  главата в  пясъка "!  Изборът все пак  остава  твой  !  Аз  ти желая  успех  и   добри  резултати !  Peace Hug



Момичета аз искам да ви питам имате ли някакви усещания в областа на шийката като парене , леки бодежи или нещо от рода  newsm78 . От май месец откакто ми излезе първата лоша цитонамазка имам едни такива усещания и не знам психясвам ли или има нещо там !!?? ooooh!

Аз   имах  подобни  усещания  повече  от  5 г.  -  казваха ми  ,че  това  било  от  бактерии  и гъбички  във влагалището  . Реално  шийката  на матката няма рецептори    за болка  , така ,че  това по скоро са  усещания  от самото влагалище ! Най  -вероятно  е  и ти да  имаш някаква  инфекция.

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 10:08 от Gesika

# 167
  • Мнения: 0
Лятото лекувах една чревна бактерия -клепсиела  ако се не лъжа, но контролната микробиология след това излезе чиста  newsm78 , не знам ....

# 168
  • Мнения: 13
Здравейте момичета Hug! Не бях влизала известно време и вие сте изписали няколко страници.

Джеси, Ragazzi, честито за добрите резултати, заслужили сте си ги!

Плодово мляко, това е най-дорото, което можеше да очакваш като резултат от биопсията. Радвам се, че ще избегнеш конизация, все пак обгарянето е по-щадящ метод, особено лазарното такова. Не биваше да се притесняваш толкова, та чак и за прекъсване на обучението да мислиш. Аз след LEEP  и абразио, направени в петък, отидох на работа в понеделник и не съм се чувствала зле.

aniili, благодаря за отговора. Когато се сблъсках с проблема се опитах да изчета всички теми, но явно твоя случай съм го пропуснала. Съжалявам, че при теб така са се стекли събитията. Дано сега си спокойна и добре.

besty, някакви си коки, не им се давай!

dan 75, направо изтръпнах от твоя резултат. Макар да знам, че карцином ин ситу още не е истински рак, си е доста стряскащо, представям си какво преживяваш. Дано сега, като е изрязано до здраво, да  нямаш повече проблеми. Мисля, че е напълно възможно. Нека някое от момичетата, което е добре след конизация с лоша хистология, да вдъхне малко кураж.

portokalkata, пишеш, че докторката ти е назначила хистология с пълна упойка. Не мисля, че ще е просто биопсия. При нея не боли и не слагат никаква упойка. Може би, заедно с  прицелната биопсия (взимат малко парченци от изменения участък, който се вижда на колпоскопа), ще ти правят и сепарирано пробно абразио (това вече се прави с пълна упойка и служи за изследване на канала и маточната кухина). А някои доктори, след такъв резултат от цитонамазката и по колпоскопски данни, правят направо конизация и абразио. Може и за такава хистология да говори твоята докторка (хистология на изрязания конус). Предполагам знаеш, че този резултат е най-точен и показва дали операцията е решила проблема. Но ние тук можем само да гадаем какво точно ще ти правят, по-добре попитай докторката. И аз, като Джесика мисля, че докторката ти прави много добре като действа, а не те размотава с безброй изследвания и медикаментозни лечения при този резултат.

Ако съм пропуснала да отговоря на някого, е защото нямам какво да конкретно да кажа, но на всики пожелавам добри резултати и кураж!

# 169
  • Мнения: 5
Привет!   bouquet

От вас разбирам, че кабинета на д-р Ганчева е в ремонт. А аз днес мислех да звъня там, за да си запиша час за средата на декемрви  newsm78.

# 170
  • Мнения: 103
Сега като чета какво ще правят на портокалка и се замислих, че на мен ми е правена само прицелна биопсия без нищо друго, явно не е ясно дали в канала имам дисплазия или не, трябва ли да попитам лекарката за това излседване според вас? Каза ми, че обгарянето ще е след цикъл или наи-късно януари, а на мен не ми се чака толкова, не искам да се развие повече дисплазията.

# 171
  • Мнения: 132
Gesika не съм искала да те обидя, четох внимателно, но може би притеснено и е било избирателно, повече няма да го правя, за което, моля, да ме извиниш!
Не съм написала правилно понятията, защото така съм  ги разчела, не съм учила за лекар, а в България, както виждам сама си се убедила трябва да се ограмотиш, за да се спасиш!!!

За мен лекарката си действа по стандартната процедура, прави това , прави онова, но нищо не обяснява, забързала се  е, гледа на конвейр нещо да се мине! От 15 жени - 15 бяха с Пап 3а, нещо не ми се връзва....
Не искам да обременявам никой, споделих и разсъждавам!
Тази процедура да те стържат и дърпат, ми се вижда неоправдана да я предписват само от едно изследване наречено цитонамазка, а както разбрах в крайна сметка резултата от нея не бил от значение или има вече се обърках... Четох статии, в които се пише, че подобни манипулации в матката никак не са безопасни, а има съмнения, че може би и отключват лошите неща!
За мен не е проблем да си платя, за това и ще потърся още няколко мнения!!!

# 172
  • Мнения: 2 898
portokalkata, не знам на колко години си, но те съветвам да не подценяваш резултата. Разбира се, можеш да направиш нова цитонамазка, но кой ти гарантира, че тя ще бъде взета от проблемното място? Може да се вземе от друго и да покаже фалшив отрицателен резултат. На твоя място / ох, била съм , дори по-зле! / , без  да умувам бих направила другите процедури, за да може животът ми да продължи по - спокойно.

# 173
  • София
  • Мнения: 964
portokalkata, - Няма  проблем , ни  най-малко не се  чувствам  обидена !  Просто  за  n-ти  пореден път  обясних защо  и  как  стигнах  до хистеректомия ,макар  ,че  изобщо не съм  длъжна  да го правя !

Относно твоя  проблем  -опитах се  надълго и на  широко да  ти помогна изхождайки  от  опита  ,който  имам и познанията си .  Това  направиха и други  момичета от тази тема ,но като  гледам  имаш собствено  становище ,без да  имаш  дори  елементарни  понятия  в  тази сфера!? В  едно се  убедих -  няма как  да се  помогне  на този,който сам не желае  да види  истината! След  като  не  ни  вярваш,  не знам защо  изобщо търсиш  помощ от тази тема ? newsm78

# 174
  • Мнения: 132
Ще го направя, момичета, ще направя каквото е нужно....но мисълта за пълната упойка ме побърква, аз съм силно алергична почти към всичко...и ще е нелепо да умра от упойка без да имма рак...това е !
Благодаря за рязясненията и всичко Hug  bouquet
Бъдете живи и здрави!!!

# 175
  • София
  • Мнения: 964
  И  аз съм  много  алергична ,имам  четири  операции  и  шест пъти  съм  вкарвана под  пълна  упойка  ,пък  ето  още съм жива   Joy  Затова се  правят  противоалергични  тестове за  упойки  и  се  прави  предоперативна  антиалергична защита, включително  и  инжекционна !  Никой  няма да те  остави да  умреш  от  упойка  -бъди сигурна в това !  Нещата  далеч не са  толкова  прости  -  изобщо  не се коментира  и  никой  не ти е казвал ,че  имаш  рак !  Вместо  да  пишеш  тези  смехотворни  изказвания , по  добре  прочети  материалите от  1-ва  страница  на тази тема , за да разбереш  за  какво  става въпрос !  Извини ме  ,ако съм  била  по  груба  ,  ама  просто  не се  сдържах.........

# 176
  • Мнения: 117
Здравейте момичета Hug! Не бях влизала известно време и вие сте изписали няколко страници.

Джеси, Ragazzi, честито за добрите резултати, заслужили сте си ги!

Плодово мляко, това е най-дорото, което можеше да очакваш като резултат от биопсията. Радвам се, че ще избегнеш конизация, все пак обгарянето е по-щадящ метод, особено лазарното такова. Не биваше да се притесняваш толкова, та чак и за прекъсване на обучението да мислиш. Аз след LEEP  и абразио, направени в петък, отидох на работа в понеделник и не съм се чувствала зле.

aniili, благодаря за отговора. Когато се сблъсках с проблема се опитах да изчета всички теми, но явно твоя случай съм го пропуснала. Съжалявам, че при теб така са се стекли събитията. Дано сега си спокойна и добре.

besty, някакви си коки, не им се давай!

dan 75, направо изтръпнах от твоя резултат. Макар да знам, че карцином ин ситу още не е истински рак, си е доста стряскащо, представям си какво преживяваш. Дано сега, като е изрязано до здраво, да  нямаш повече проблеми. Мисля, че е напълно възможно. Нека някое от момичетата, което е добре след конизация с лоша хистология, да вдъхне малко кураж.

portokalkata, пишеш, че докторката ти е назначила хистология с пълна упойка. Не мисля, че ще е просто биопсия. При нея не боли и не слагат никаква упойка. Може би, заедно с  прицелната биопсия (взимат малко парченци от изменения участък, който се вижда на колпоскопа), ще ти правят и сепарирано пробно абразио (това вече се прави с пълна упойка и служи за изследване на канала и маточната кухина). А някои доктори, след такъв резултат от цитонамазката и по колпоскопски данни, правят направо конизация и абразио. Може и за такава хистология да говори твоята докторка (хистология на изрязания конус). Предполагам знаеш, че този резултат е най-точен и показва дали операцията е решила проблема. Но ние тук можем само да гадаем какво точно ще ти правят, по-добре попитай докторката. И аз, като Джесика мисля, че докторката ти прави много добре като действа, а не те размотава с безброй изследвания и медикаментозни лечения при този резултат.

Ако съм пропуснала да отговоря на някого, е защото нямам какво да конкретно да кажа, но на всики пожелавам добри резултати и кураж!

CoralI за пореден път се убеждавам, че си много готин човек. Мерси за всичко, дано да го оценяват и другите това, което правиш ти и другите, които разясняват нещата. Peace

# 177
  • Мнения: 139
Момичета  Hug  Hug bouquet
Мен ми мина еуфорията от добрите резултати,и реших да ида и при друг лекар за второ мнение,никога не е излишно.Май ще се превърна в хипохондрик.Ама тез бели петна все са ми в ума,няма да ги оставям да си седят  Confused

portokalkata- при мен тестовете за упойки ги правиха когато ме приеха-денят,преди операцията.И на теб ще направят,не се тревожи за алергии.Мен пък много ми се искаше моята конизация да е с пълна упойка,че да не гледам и чувам какво става,но уви  Mr. Green

plodovo_mlqko- и аз само с биопсия минах.Доктора ми каза,че ще вземе от повече места 'парченца',за да не се налага абразио...което сега като се замисля ми изглежда нелогично,едното не може да компенсира другото,но както и да е,минало.Абе лекарите въобще не обичат да обясняват,пък и ние като не знаем какво да питаме,притеснени,шашнати,и сблъскващи се за първи път с даден проблем...Аз срам не срам ще си кажа,че тази година за първи път си правих цито.И веднага лъснаха проблемите.Но предишната ми гинеколожка,при която ходех години наред,ми казваше,че щом нямам никакви оплаквания,няма нужда да ми прави, и аз й вярвам... ooooh!  на следващата почти и се молих да ми я направи.... добре,че я има тази тема,и всички отзивчиви и препатили момичета в нея   bouquet

# 178
  • Мнения: 103
Много ти благодаря за отговора Simple Smile)). Аз по принцип си ходя на гнеколог от 6-ти клас заради бялото течение, отидох на гинеколог обаче година и половина след започването на половия си живот. Знаех за папилома вируса и за цитонамазките, но все не ми оставаха пари и се успокоявах, че няма да ми се случи, но уви. Един ден, както си стоях попадах на статия за РМШ и си записах час за гинеколог, в последсвия се оказах, но два-три дни след това получих кръвотечение и излашена отидох на лекар( оказа се от овулацията), но при цитонамзката се откри проблема. Тогава бях при д-р Чорбова във Вита.. искам да ви кажа, че по-груба и ужасна жена не съм срещала. Не стига, че нищо не ми обясни, скара ми се, че имам вируса и намекна , че водя безразборен полов живот. От тогава не съм стъпала във Вита, може да има много качествени лекари там, но по-груб лекар не бях срещала никога.

# 179
  • Мнения: 103
Сужалявам за допуснатите правописнои грешки в бързината.

Общи условия

Активация на акаунт