С какво ви дразнят свекървите?- 10

  • 77 223
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Данчето съм,колко трябва да си нетактичен,за да не се съобразиш с изискването около детето да не се пуши?!Какъв е този твоят свекър?  Sick
Защо не им дадете да разберат,че няма да водите детето,докато той не спре да пуши в негово присъствие?Аз поставих подобно условие на майка ми,когато бях бременна и подейства.И тя ми се цупеше,но видя,че съм твърда и в край на сметка се съобрази. Hug

# 16
  • Мнения: 2 927
И аз се опитвам ,но вече не ми е много смешно Tired
А от свекъра мога ли да се оплача в тази тема?
Не спира да пуши около детето,дори винаги като гушне детето с едната ръка ,в другата държи цигара #Crazy
    Това си е сериозен повод за оплакване. Защо не му забраните достъп до стаята на детето и/или до самото дете? Какво значи за възрастен "Той си е такъв!"? 

# 17
  • Мнения: 2 457
Задно ли живеете със свекърите, Данче? Аз сега се сещам, като се запознахме с моя мил и скоро след това той ме води у тях. Някакъв празник беше и да ме запознае с техните. На брат му жената току-що беше родила, значе бебето е било на месеци. Влизам аз, в хола задимено, зимата беше, затворени прозорци, пушат брат му, баща му, тя самата. Бебето живее там.
Тогава не съм се замисляла, защото бях далеч от бебета, от раждането и отглеждането им. Но сега като се сетя #2gunfire Sick Кви са тея хора...с кой акъл са го правили това Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 7 992
Данче, действието у вас ли се развива? Вкъщи не давам да се пуши, макар самата аз да пуша. Единственото място, където се пуши, е терасата и важи без изключения. Бъди по-твърда.
А, ако сте на гости, не води детето. И когато питат защо, обясни. Това е елементарно съобразяване и искрено ме учудва, че трябва да се обяснява на зрели хора.

# 19
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Цитат
вече бил голям и нищо му нямало
Я на умния ти свекър  вземи му дай да прочете малко статии по тоз въпрос.Научно е доказано , че пасивните пушачи ,пушат наравно с пушача, че и по зле е при тях.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 074
Цитат
вече бил голям и нищо му нямало
Я на умния ти свекър  вземи му дай да прочете малко статии по тоз въпрос.Научно е доказано , че пасивните пушачи ,пушат наравно с пушача, че и по зле е при тях.
Само ще се хабИ да чете. Ефект няма да има.
Данчето, аз ако съм при следващото посещение при педиатъра, ще си "издействам" медицинско оправдание да не контактува детето ми  пушачи/свекъри, бащи, лели и т.н./

# 21
  • Мнения: 95
Цоп и аз тук!

# 22
  • Мнения: 172
Аз пък не съм във нито една от трите категории снахи!Изобщо не държа да имам каквито и да било отношения със свекърва ми!За мен тя не съществува и се чуствам прекрасно!Искам само да спре да тормози съпруга ми,но съм сигурна,че рано или късно и това ще стане Peace
Данчето,до кога ще позволяваш да ти развалят всеки уикенд на семейството тези "красавци" свекърите ти ooooh!

# 23
  • Мнения: X
И аз да се запиша, въпреки че вече не обръщам внимание на свекърва ми и всичките и глупости ги приемам като смешки.
Peace

# 24
  • Мнения: 25 634
Данчето, аз ако съм при следващото посещение при педиатъра, ще си "издействам" медицинско оправдание да не контактува детето ми  пушачи/свекъри, бащи, лели и т.н./

Нищо няма да направи Данчето. Ще продължи да влачи детето всеки уикенд да диша пушеците на дядо си, за има за какво да хленчи тук.
Не мога да проумея каква е тази майка, която подлага всяка седмица детето си на това? Thinking
Хайде, бабата и дядото са селяци и простаци, бащата на детето - Муньо, а тя каква е? Чия е отговорността за това дете, в крайна сметка?
Данче, спри да се изживяваш като Многострадална Геновева, ами събери кураж и тропни на масата с юмрук. Майка си и си длъжна да поставяш интересите на детето си над всичко останало.
Ама, що ли се хабя... Живей си, както искаш. Щом ти харесва да се изживяваш като жертва, коя съм аз да те упреквам?  Peace
Жалко само, че жертваш и детето си...

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 372
Ох, Данче, Данчеее... няма да се свърши твойта мъка ooooh!! Не разбирам само защо след всички простотии и идиотщини продължаваш да ходиш там редовно и да си водиш детето.  Упорита си значи. Laughing Спри се, кажи му на мъжа ти, че ти е писнало и това е. То те нямат спиране тези хора. Как ги издържаш, направо ти се чудя! Защо си водиш детето всеки уикенд и вместо да си починеш както ти харесва, си тровиш нервите, за да доставиш удоволствие на мъжа ти и свекърите ти?! Бъди малко по-твърда. Не, че те укорявам, но просто е време както казва Сийчето, да тропнеш по масата, за твое добро и за на детето. Докога смяташ да ги траеш тези простаци? Crazy

# 26
  • Мнения: 565
Данче, разбирам те много добре, но момичетата са прави - бъди твърда. Тук лекарите са категорични че малко бебе не бива дори да се гушка от пушач, който е пушил преди по-малко от 1 час. А да не говорим пък да се пуши при бебето. До около час след изпушването на цигарата продължават да се освобождават отрови чрез дъха на пушача и те са опасни за малки бебета - тук постояно го тръбят това.
Моята свеки беше на гости за 3 седмици у нас когато се роди бебо, а тя пуши. Трудничък характер е и обикновено не слуша какво й казваме, но бяхме много стриктни и настоятелни с нея. Не беше лесно, защото тя се сърди лесно и е доста рязка с тона си, но накрая се съобрази. Тъкмо свикна с мисълта да не пуши у нас и дойде време да си тръгва.  Laughing  Аз не съм от тези дето много могат да се сопкат, но тук бях непоклатима, За здравето на детето си компромиси не правя.
А мъжа ти какво казва? Ако е съгласен поне намалете посещенията там.. То е ясно че баба и дядо трябва да виждат внучето, но ако ще пушат така поне не ходете толкова често.
  bouquet 

# 27
  • Мнения: 8 809
Не нападайте така Данчето. Не се знае Муньото какъв е вкъщи с нея. Такива са муньовци само пред другите, а с жената....  ooooh! Не го съди, ако не си в къщата на някого. Дано да греша все пак, че иначе.... Sick
По темата за цигарите -  наистина си е за безпокойство. Приятелят на сина ми отишъл на зъболекар и жената му направила забележка, че много пуши, а то не е палило никога момчето, но имало никотинови налепи по зъбите и тя не повярвала . У тях пушат в стаите Sick

# 28
  • Мнения: 1 350
Благодаря ,че се включихте .Посещенията няма как да се разредят,всеки уикенд плътно там.
Не ми се обяснява защо Tired
В началото наистина не пушеха в стаята ,в която беше бебето ,но после всичко се върна на мястото си.Свекър ми казва ,че бил в дома си и може да прави каквото си поиска. Водят си гости ,те също пушат.Зимата се отоплява една стая,няма къде да отида.Проблемът е голям.Решението е само едно ,трябва да се изпокарам жестоко с тях TiredПросто няма как иначе да стане Tired

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 074
Данче, ти си знаеш какво е точно положението. Но аз не бих търпяла някой да тормози системно детето ми, пък било то и неговия дядо. За мен няма причина, която да ме кара всеки уикенд да си тровя живота с пътуване и гостуване на неприятни на мен хора. Честно не разбирам. Не, че е задължително, но постави нещата пред мъжа си така - на първо място интересите и здравето на детето, после личния ви семеен комфорт и накрая лични интереси и срещи с различни хора.

Общи условия

Активация на акаунт