ВЕЩОМАНИ ЛИ СТЕ....

  • 4 443
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Не, не съм вещоман . Обичам празното пространство.
Живея с това, което ми е потребно.
Обаче баба ми ... то покривки на една кука, гоблени, цветя, сувенири, сервизи, и т.н
Не жилище, а музей.
Явно е до поколение.
Това е характерно за по-възрастните хора.Свекърва ми е така.Някакъв ужас е в тях.Вещи  и дрехи събирани с годините, които не влизат в употреба, но се складират и пазят незнайно защо.Не е моя работа да си ги складира.Нали не са в моята къща.Аз съм пълна противоположност.Хвърлям всичко ненужно.Не пазя нищо, което не ми влиза в употреба или е повредено.Имам примери на хора, които пазят счупени телевизори.

# 16
  • Мнения: 472
Аз съм на моменти- понякога като почна да изхвърлям нямам спирачка/чак ме хваща яд за някои неща после Друг път само пренареждам по шкафовете и все ми се вижда че може нещото да ми потрябва  Simple Smile Обаче за намерих за себе си обяснение- в моменти когато сме били затруднени финансово, изхвърлям много малко неща.

# 17
  • Мнения: 2 786
Умерен Плюшкин съм.  Mr. Green Поне веднъж на два-три месеца правя "голямото изхвърляне", когато просто изхвърлям неща, които вече не ползваме, не ни трябват или просто няма причина да са вкъщи. Но си пазя някои неща с чисто сантиментална стойност, на които не им е дошло още времето да се изхвърлят.  Grinning Например две от първите ми детски книжки, когато още не можех да чета.  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 7 992
А пазите ли стари списания? Simple Smile
Аз ги изхрърлям - четени, недочетени, мразя да събирам хартии. Същото се отнася и за студентски лекции и всичко, което съм преценила, че няма да влезе в употреба.
Съпругът ми си купува едно списание и си го складира. Сега се чудя дали да не изхвърля всичките броеве, докато го няма. Simple Smile Раздели се с доволна част от дрехите си, но списанията май са му по-ценни. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 786
От вестници и списания изрязвам само статии, които съдържат полезна информация (например обяснения за законови положения, съвети как да се действа в такава или друга ситуация, която се отнася за нас, и т.н., правна помощ), останалото се изхвърля за рециклиране.
Не изхвърляй броевете преди да говориш с него. Аз определено не бих харесала някой да изхвърли нещо мое без да ми каже предварително за намерението си. Майка ми беше изхвърлила така нещо, което беше много важно за мен без да ме пита дали ми трябва, и когато след време разбрах ... мдам ...  не беше красива реакция, но пък вече ме пита преди да изхвърли нещо мое.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 301
А пазите ли стари списания? Simple Smile
Аз ги изхрърлям - четени, недочетени, мразя да събирам хартии. Същото се отнася и за студентски лекции и всичко, което съм преценила, че няма да влезе в употреба.
Съпругът ми си купува едно списание и си го складира. Сега се чудя дали да не изхвърля всичките броеве, докато го няма. Simple Smile Раздели се с доволна част от дрехите си, но списанията май са му по-ценни. Simple Smile
Милинка, аз ако си събирам списания и някой реши да ми ги изхвърли докато ме няма после ще го изхвърля него самия  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 7 992
На мен концепцията със събиране на списания ми е странна. Нито ще се отворят друг път, нито имат някаква стойност, само заемат място и събират прах. Simple Smile Заради това питах дали има други. Реших да му ги оставя, изхвърлих само моите.

# 22
  • Мнения: 2 134
Милинка, има !
Синът ми не дава да се изхвърлят и спортните вестници дори !
Има купища списания, знае във всяко ,какво да намери, пренасям от
вилата и обратно , абе - ужас !Не е като мен - хвърлям без да го изстрадвам.
Зная, какво ще се получи, ако изхвърля нещо.
Правилно си постъпила - нека си го чакат !

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Аз също не изхвърлям списанията/не от типа Блясък,Слава и т.н./,дори и стари намирам в тях много информация,съвети,рецепти,които не остаряват във времето,а са винаги актуални.Все едно книгите да си изхвърлим,защото вече са прочетени....

# 24
  • София
  • Мнения: 7 992
Аз и книги изхвърлям, ако са булевардна литература без особена стойност. Купуваме много книги и няма място да задържам всичко.

# 25
  • Мнения: 66
милинка, от една кръвна група сме.

# 26
  • София
  • Мнения: 923
книги и списания не хвърлям, винаги има нещо интересно, което съм забравила, най-вече събирам такива за обзавеждане и модни  Flutter клюки и жълта преса не харесвам и не купувам, правя прочистване всеки път щом сменям гардероба (зимни дрехи с летни) дрехите или ги давам на братовчеди с малки деца или ги изхвърлям  Peace

# 27
  • Мнения: 2 134
Добре де, а къде съхранявате тези купища списания ?

# 28
  • Мнения: 116
Сетих се за "Септември" спомняте ли си го?Баба ми не дава да се докосват една библиотека на 3 реда са наблъскани.Едва ли някой ще ги чете,но според нея са интересни и не ги дава!

# 29
  • Мнения: 4 292
Не съм вещоман, за разлика от мъжа ми.
Смятам, че така донякъде постигаме здравословен баланс, защото, ако не е той, като нищо бих изхвърлила половината покъщнина.

Общи условия

Активация на акаунт