Изпотяват ли се краката на детето ви?

  • 4 331
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
Синът ми е на 1 г. и 8 месеца и от малък постоянно му се потят крачетата. Мисля че няма причина за притеснение.

# 16
  • Мнения: 764
И на двете ми деца крачетата много се потят. Не го отдавам на чорапите, пнатофите и обувките, защото пробвах да сменям какви ли не и резултатът беше все същият. Просто спрях да обръщам внимание.

# 17
  • Мнения: 284
И с моето момиче е така, но проблемът ми е по-скоро, че като и свалям чорапките, крачетата и са все едно излиза от баня.
Дали да не опитам да слагам бебешка пудра? Някакви идеи и съвети поне за облекчаване?

# 18
  • Мнения: 15 379
Някакви идеи и съвети поне за облекчаване?

Синът ми беше почти на 2 години, когато от прекомерно изпотяване получи екзема на едно от пръстчетата на едното краче.
Много се уплаших, защото реших, че има гъбички. Но не, за щастие.
Съветите на дерматолога, които получих във връзка с изпотяването - памучни чорапи, които по възможност да се сменят поне 2 пъти дневно. 2 чифта сезонни обувки от естествена материя - един ден ходи с едните, на другият ден с другите. Идеята е единият носен чифт да изсъхва, докато през деня се носи другият чифт.
Съобразяване на времето и вида на обувката. Моят син рано-рано тръгва със сандали. Винаги съобразявам градусите навън, за да знам с какво да го обуя, за да не са му потни краката. Още ходи с маратонки, а не с ботуши, защото не е студено.
За градината купувам пантофи само от естествени материи. Слагам му и тънки чорапи, защото там е много топло и краката му със сигурност ще се изпотят.

# 19
  • Мнения: 1 054
Само на малката се потят. И двете седят боси вкъщи, но на нея все пак са й потни..

# 20
  • Мнения: 27 524
Да, още от бебе ужасно много, сега също, когато е с обувки. Не ме притеснява това, просто тип вегетативна нервна система си е. Сменям редовно чорапките и ползвам само изцяло памучни, както и качествени обувки и това е  Simple Smile

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Да.Аз съм същата,че и таткото и той.

# 22
  • София
  • Мнения: 51
Да, от бебе е така. Дори и лятото, когато беше бос по сандали само. Миналата есен му купих маратонки на Geox, защото са с "дишащи" подмеки и стелки и останах много доволна. От тогава марката за обувки му е само тази. Не че изобщо не му се потят вече, но е значително по-добре с тях.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ако не е с дишаща подметка - да.
Само ако е по чорапи, без обувки и пантофи не се изпотяват.

# 24
  • София
  • Мнения: 92
Моята, голямата и тя е така, от бебе  Crazy. С каквото и да е обута, вечно са и изпотени краката, даже и само по чорапи да е, ако е по-топло, пак се изпотява. Може би наистина е нещо наследствено, защото и аз съм така  Sad.

 Peace
Абсолютно същата работа.И при нас и таткото , и каката и бебка - и на тримата им се потят краката дори и само по чорапи да са.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не ме притеснява това, просто тип вегетативна нервна система си е.

Това е истината. Питала съм и лекари, това ми отговарят.

# 26
  • Мнения: 15 379
Не ме притеснява това, просто тип вегетативна нервна система си е.
Това е истината. Питала съм и лекари, това ми отговарят.

Същите лекари твърдят, че тип нервна система, не само вегетативна се унаследява.
Ако единият от родителите има проблем с потни крака, често и детето е така.

Общи условия

Активация на акаунт