Въпроси към Класически хомеопати 18

  • 56 339
  • 734
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
А прегледа на хомеопат само в разговор ли се осъществява?
Не. Обикновено ти изважда и един кътник, за да види как реагираш на болка.
 Joy

 Heart Eyes  bouquet

Може и хипноза да ти приложи... Crazy Laughing

# 181
  • Мнения: 1 708
А прегледа на хомеопат само в разговор ли се осъществява?
Не. Обикновено ти изважда и един кътник, за да види как реагираш на болка.
 Joy

 Heart Eyes  bouquet

Еее, МечеSimple Smile

Letter., да, разговор е. Поне при мен си бяха само разговори /при два хомеопата съм била/ и на проследяванията са само разговори пак.

tandonova79, заедно сме писали. Ама какво ви става тази вечер  Simple Smile, недейте така - ще откажете някой от хомеопатията  Peace

# 182
  • Мнения: 327
Ами ето питам отново, според мен е сериозен проблема Wink Поява на копривна теска след ползване по предписание на Aconitum napellus (Acon.). ...Вчера два приема през 6 часа , днес сутринта един прием 30 сн. Направо ще се побъркам от такъв формат на уртикария по цялото тяло.
Като бях в 12 клас бех в някакакъв лек формат- мазах се с кремове, след това в нервна ситуация пак се появяваше...пак мажех с кл. лекарства....и ето сега се появява с удивителна сила...възможно ли е това да лечебна криза след 12 години ?  А лятото преживях голям стрес, бях много болна и обезводнена от преумора...сега ме с страх да не се повтори, няма да мога да си гледам децата...възможно ли е това да е лечебна криза ?

За мен си е достааа сериозен проблема  Joy

 Здравейте,

  Бихте ли споделила, какво е основанието за така предписаният Аконит?


Да, виждам, че и Мечкамалинарка ме е питала- за страхови състояния.  Влизам в остри кризи, просто ме лупва отнякъде нещо и се паникьосвам... На това основание...

Само да ви разкажа какво ми се случи...прибирам се вчера след работа в 13:00 и към 14:00 вече не можех да стоя от кошмарната копривна треска...или сърбел или и аз не знам...както и да е реших,  че ще изтрая и няма никак да се лекувам, няма да и звъня. Ще изчакам до другата сутрин да отида да се видим Wink И започнах плана...само да отбележа, че от предната вечер започна всичко- брадичка и шия...през нощта ръце...Сутринта на работа бях добре...вчера корем-гръб, ръце до 17:00- всичко беше един голям обрив. Легнах с нагласата да се опитам да засспя- приспах децата- мен и към 23:30 се събуждам със зверски обринати крака- просто не бяха моите. Болката ужасна...и си реших, ще гледам филм...тъкмо обрива ще слезе под коленете и ще мине. И в 1:00 посреднощ заспах, като бебе (каквото и да значи, че моите бивши бебета никак не спяха).
 До сутринта спах перфектно- станах и само на няколко места имах леко зачервено...добре, че ми вярва жената, иначе ще каже тази съвсем изкука  hahaha

Днес си говорихме, толкова се зарадва, чак започна да ме прегръща и каза, че съм готова за промените...погледна ме, то нищо не се виждаше вече. Но каза, че при такава потенция и доза, е очаквала остра реакция и аз съм я доказала... Обясних и че  повече не искам да се лекувам така Joy  
А такива обриви съм имала от 12 клас, на нервна почва- нещо като се ядосам. От време  на време се появяваха, но само по брадичката ми...аз естествено съм ги мазала с "хубави " класически лекарства...

Дайте коментар сега Simple Smile

# 183
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А-ха... Ето как действа хомеопатията, в същата посока на излекуване, която следва и жизнената сила: отвътре - навън.

  Добре че сте издържала! Ако бяхте ги намазала, щяхте да забиете проблема обратно до най-дълбокото ниво - Психиката.
 Е, сега знаете как стават нещата и ако пак се яви страхова невроза - избора си е Ваш!

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 18:03 от Aleksander

# 184
  • Мнения: 3 483
И отгоре надолу.
Браво! И аз се радвам, много! Нищо, че не те познавам. Това само затвърждава за пореден път избора ми на път.
И страховете ще изчезнат. Вероятно още живееш в последиците от страха. Но най-най-важното е, че приемаш нещата с хумор, (знам, че не ти е било до смях по време на кризата) и добро настроение, позитивизъм и вяра.  bouquet

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Като казахте обриви: щерка ми днес е с ситни обривчета точно като копривна треска по целите ръце, от външната страна на китките. Много и ситни пъпчици, цялата горна страна... newsm78
Не я сърбят, но я болят при движение на китката, явно където се опъва кожата.

Лекуваме АД, беше съвсем добре, пие ХЛ от 19.10, като хом. ми каза да го давам 14 дни, после да се чуем по тел.

Първата седмица кожата си беше добре, съвсеч чиста и спокойна, и така си остана.
Втората седмица се появиха лека хрема и кашлица, които спряха за два -три дни, като последния ден се появиха и обриви по свивките на ръцете /там, където си имаше по принцип/
На 14 -я ден направи страховита нервна криза, без причина, тръшкане, рев..а иначе е спокойно и разумно дете...
При проследяването по тел., хом. каза, че тази криза е добре...и удължи приема с още три дни...
После чакаме.

Днес, на 16 -я ден се появиха тези ситни обриви, а обривите по свивките на ръцете, които стояха от седмица, изчезнаха като с магическа пръчка. Няма зачервяване, няма рани, а вчера беше разранено до кръв...

Притеснява ме, че никога досега не е имала подобен обрив точно на това място...Нито пък точно такъв... newsm78

Някакъв коментар?

ПП: Аз не смятам сега да звъня на хом., решила съм да й дам и днешния прием, така или иначе...
В понеделник, ако има още нещо, което да ме приетснява, ще говоря с хом., естествено.

# 186
  • Мнения: 327
Благодаря   bouquet И аз се радвам на такива истории и за това исках да ви я споделя, а освен това и вчера хвърлих запитването Wink Наистина бях чувала за такива кризи, бях чувала за отгоре надолу прочистване...но никога не го бях изпитвала в такъв силен формат...а вече 4-5 години ни лекува жената! Много е странно!
Наистина никак не ми беше смешно вчера Joy Joy Joy но ако някой ме наблююдаваше щеше да падне от смях!  Whistling Но ако си загубя чувството за хумор, всичко ще си загубя Simple Smile   А най-страното е че си поставих цел да не и се обаждам, защото никак не мога да търпя болка, ама никак! Не мога да търпя и несигурност...затова Бенджи, пожелавам ти успех- дано да е правилния път за вас!

# 187
  • Мнения: 3 483
Бенджи, според мен няма защо да се притесняваш за обрива. Не е нужно да е на същото място. Като лекувахме гъбички, малко преди да изчезнат, се появиха нови на нови места. Но всичко се изпари.

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Тази седмица сме на проследяване на детето-минаха 20 дни от приема на хл,което май му е конституция-10М беше в 3 приема,но да ви кажа поне засега промяна в поведението му не виждам,освен че на моменти дори е по-лош и от преди,проблема с изпускането малко в гащите преди да си каже по голяма нужда си остава,като интересното е че го прави само като си е в къщи.9 дни като беше на градина там не се изпуска,не цапа гащите,казва си,чист е,а в къщи продължава старата песен.
Може ли жизнената сила все още да не е получила тласъка,да е нужно още време,това което знам от хомеопата е че дава висока потенция,защото детето има висока чувствителност,ако не бъркам де.
Единственото което забелязах от седмица може би е -много спокоен сън,преди се мяташе все в леглото ,а сега спи кротко.Но пък след конституцията има 1 прием на Арника заради цицината,което може и да е повлияло на лечението.

# 189
  • Мнения: 0
Тази седмица сме на проследяване на детето-минаха 20 дни от приема на хл,което май му е конституция-10М беше в 3 приема,но да ви кажа поне засега промяна в поведението му не виждам,освен че на моменти дори е по-лош и от преди,проблема с изпускането малко в гащите преди да си каже по голяма нужда си остава,като интересното е че го прави само като си е в къщи.9 дни като беше на градина там не се изпуска,не цапа гащите,казва си,чист е,а в къщи продължава старата песен.
Може ли жизнената сила все още да не е получила тласъка,да е нужно още време,това което знам от хомеопата е че дава висока потенция,защото детето има висока чувствителност,ако не бъркам де.
Единственото което забелязах от седмица може би е -много спокоен сън,преди се мяташе все в леглото ,а сега спи кротко.Но пък след конституцията има 1 прием на Арника заради цицината,което може и да е повлияло на лечението.



Цапа гащите вкъщи, защото ви наказва.
Това е начинът по който може да ви накаже - с поведение и го прави.
Отделен е въпросът, защо детето ще иска да ви накаже, но това е най добре да обсъдите с хомеопата или с детски психолог.

За другото бъркаш.

Това че спи спокойно е добър знак. Сънят е в сферата на менталното, най висшето ниво в "йерархията", а излекуването започва отвътре - навън.

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 22:11 от Lavander

# 190
  • Мнения: 3 483
Да, забележката на Мечка е правилна, че има риск от доказване, това важи при боаронските потенции 9С, 15С ,30С които се произвеждат Хомеопатично, с динамизиращи сукусии при всяко разреждане. Докато при производството на Шуслеровите соли, доколкото знам не се прави  динамизиране (сукусии).

Солите всъщност са си хомеопатични лекарства, които също са потенцирани.
Как се доказва чай от лайка? Мноооого лесно, особено при бебетата ooooh! Стават едни малки хамомилки, дето да не са ви в къщата, а уж им даваме чай за успокоение. Майчините тинктури също се доказват, а не са динамизирани.

Нико, това, което писа Лавандер, и аз си го мислех....

# 191
  • Мнения: 0
Херинг е доказвал Лахезис, като е приемал директно дози змийска отрова.

Дали нещо е динамизирано или не - няма отношение към доказването. Може да се докаже чай, може да се докаже майчина тинктура, могат да се докажат шуслерови соли.

# 192
  • Мнения: 2 343
Изгорих си върха на пръстите, какво би ми помогнало (късно е да звъня на хом)
Много благодаря!

# 193
  • Мнения: 0
Александър, има ли сила на света, която да ви накара да спрете  да компрометирате хомеопатията? Майките имат основание да задават всякакви въпроси, те не са хомеопати. Но вие МЛЪКНЕТЕ най-накрая.

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
ами аз знам че детето има проблем с мен,особено с мен( но и със всички други-той не слуша вече никой,щом и леля му ми се оплака вече),но както и хомеопата каза аз съм му обект на цялостното му поведение.Въпросът ми бе че не виждам промяна в никой от набелязаните така да ги нареча проблемни неща,а акането е просто едно от тях.
На детски психолог ходихме и пак ще ходим,но за разлика от това че при хомеопата детето се държа агресивно и непокорно и така показа тази си черта,при психоложката ,2 пъти сме били,ами там детето е цвете,кротко,мирно ,тихо,и да се опитам да й обясня какво прави в къщи,без да го види на живо няма да добие представа за истинската картина.
Въпросът ми бе -дали резултати от лечението могат да се наблюдават след месец и повече,а не в кратки срокове?
знам че това е индивидуално,но аз пак си задавам въпросът,може да се приеме и като риторичен Grinning

Последна редакция: сб, 05 ное 2011, 08:28 от niko11

Общи условия

Активация на акаунт